Володимир Новіков народився в Луганську, але після початку війни на Донбасі переїхав до Вінниці, де живе й досі. Працює хлопець керівником одного з відділів Пенсійного фонду Вінницької області.
Власне, саме зі сторінки ПФУ на Фейсбуці ми і дізналися про Володимира, який разом із дружиною подорожує Україною і знімає відеоблоги зі своїх мандрівок.
Чим вам так сподобалася Вінниця, що ви до неї переїхали?
— Вінниця — чудова. Я доволі багато подорожую Україною і можу сказати, що це місто справедливо вважається найкомфортнішим та одним з найкрасивіших.
Саме тут, якщо так можна сказати, розпочався шлях мого професійного розвитку в якості журналіста та блогера. З Вінницею вже пов’язано чимало яскравих моментів мого життя.
Я планую залишитися тут жити. У мене навіть думки не виникало, щоб кудись переїхати. Це однозначно те місто, з яким ми на одній хвилі.
Розкажіть, як ви стали блогером?
— Коли я лише починав знімати, для людей це було в дивину. Деяким було складно усвідомити, що людина, яка йде містом і сама себе знімає на камеру — це нормально. Зараз, звісно, це звична картина для нашого часу та покоління.
Я знімаю відео про подорожі. Це мій основний напрямок. Я показую не лише міста, але й села і навіть віддалені локації, які варто відвідати. Насправді Україна має безліч прекрасних місць, тому її дарма недооцінюють, подорожуючи за кордон.
Я брав участь в різних блогерських конкурсах та заходах. Потрапив до «Топ-100 блогерів країни» і за результатами голосування став «Народним блогером України».
Що вам найбільше подобається у блогінгу?
— Подобається відчувати зворотній зв’язок від аудиторії. Коли підписники приїздять до тих місць, які ми показували у випусках. Коли пробують страви, які ми радили скуштувати.
Коли телеканали та радіостанції запрошують на свої ефіри — з’являється відчуття значущості. Подобається, коли проводяться фестивалі, куди приходить купа людей, які хочуть сфотографуватися з тобою чи просто поспілкуватися.
Ваш YouTube-канал називається «Свої». Чому так?
— Свої — це не випадкове слово. Свої — це ті, хто з нами на одній хвилі. Це ті, хто любить подорожі і ті, хто не стоїть на місці, хто прагне розвиватися в своїй справі. Якщо такий опис про вас — значить ви «свої».
Де, крім YouTube, ви публікуєте свої блоги?
— Наші випуски беруть і телеканали, і різні тревел-платформи. Нас дивляться в різних країнах, але здебільшого наша аудиторія — це українці. Було б чудово, якби після наших випусків туристи з інших країн почали їздити до України.
Як, на вашу думку, початківці можуть розвиватися в блогінгу?
— На жаль, з кожним днем робити це стає дедалі важче. Причому, це стосується не лише новачків, але й досвідчених блогерів. У цій справі велика конкуренція. Але з іншого боку, саме це мотивує не стояти на місці і починати експериментувати з контентом.
Моя порада: виберіть формат, який вам до душі, а далі розвивайтеся у ньому. Це щоденна праця. Спочатку у вас може не виходити, навіть тривалий час, але ви все одно не маєте зупинятися. Лише тоді може з’явитися результат.
Чому темою ваших відео стали саме подорожі?
— Я не уявляю свого життя без подорожей. Для мене це як ковток адреналіну. Не буває такого дня, щоб я не сказав, що хочу відвідати якесь нове місце.
З кожної поїздки я привожу нові знання та емоції. Це настільки потужний заряд, що без нього мені складно уявити себе.
Розкажіть, де були і що найбільше сподобалось?
— Я відвідав доволі багато місць, тому складно виділити щось конкретне. Кожна подорож цікава, у кожній є щось чудове. Історія, люди, незвичні локації, природа — намагаюся отримати все це під час кожної поїздки.
Як на вашу діяльність вплинув карантин?
— Пандемія дала нам зрозуміти, що людям варто перестати чіпати природу. Ми маємо ставитися до неї дбайливо.
Якщо бережеш себе і своє здоров’я, то подорожувати зараз доволі складно. Тому ми обираємо місця, де мало людей та багато природи.
Які у вас плани на майбутнє?
— Буду продовжувати розвиватися у своїй справі, хочу приваблювати своїми випусками іноземних туристів до нашої країни. Хочу показати, що в Україні є чимало дійсно унікальних місць, відвідавши які, отримаєш враження на все життя.
Читайте також:
«У Мюнхені мене називають символом міста». Історія музиканта, що 30 років грає на вулицях Європи
«Інваліди не вибирають роботу»: як і де працюють незрячі вінничани
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер