Агромінітехніка для присадибного господарства: як вибрати мотоблоки і мотокультиватори

Агромінітехніка для присадибного господарства: як вибрати мотоблоки і мотокультиватори
Культиватор – кращий помічник на присадибній ділянці
  • На Вінниччині стартувала посівна кампанія. Дачники теж активно готуються до сезону, обирають техніку для роботи на присадибному господарстві. Найчастіше — мотоблок чи мотокультиватор. 
  • Продавці агротехніки і фермери розповіли читачам 20minut.ua, як зорієнтуватися в асортименті приладів для обробки землі.

Кожен українець знає, що праця на землі супроводжується великим фізичним навантаженням і займає багато часу. Втім, на сьогоднішній день можна значно заощадити свій час і зусилля під час роботи на землі, при цьому обробивши її швидко і якісно. Ділянки, які необхідно обробляти, бувають різними за площею, рельєфом і конфігурацією, тому пристосувань для її обробки теж безліч. Вони різняться за потужністю, розміром і ціною. 

Механізувати ручну працю найлегше завдяки фермерській техніці  — мотоблоку або мотокультиватору. При виборі сільгосптехніки для городу, присадибної ділянки, чи фермерського господарства виникає ряд питань.

Відео дня

Мотоблок, мотокультиватор  —  спеціалізовані види сільськогосподарської техніки, що здатні суттєво полегшити ручну працю фермера чи дачника. З агрегатами такого типу підготовка до нового садового сезону, обробка ґрунту або збір урожаю з важкої та монотонної роботи перетворяться на швидкий автоматизований процес. Не дивно, що мати цю техніку в господарстві сьогодні прагнуть більшість землевласників, а дехто вже активно нею користується. Якщо Ви зацікавились ідеєю купівлі мотокультиватора чи мотоблока, напевно захочете дізнатися, у чому між ними різниця, які переваги кожного, фахівці нададуть вам поради і рекомендації.

Мотокультиватори 

Мотокультиватор — це малогабаритний агрегат з двигуном, в якого замість коліс установлені роторні фрези. Обертаючись за годинниковою стрілкою,вони заглиблюються в землю та переорюють її. Вага культиватора не більше 60 кг. Така спецтехніка рідко перевищує 6 кінських сил, і може вам обійтися від 2.5 до 11 тисяч гривень.

Мотокультиватор менш функціональний, ніж мотоблок і може виконувати тільки роботу, пов'язану з обробкою невеликих земельних ділянок. Головним завданням його є підготовка ділянки до посіву, покращення структури ґрунту, його змішування з добривами тощо. Працює така техніка за рахунок компактних дизельних, бензинових чи електричних двигунів. 

Дизельні моделі популярні завдяки відносній дешевизні палива. У свою чергу, бензинові мають вищу потужність, тому є незамінними в місцях зі складними, кам’янистими ґрунтами.

Електричні мотокультиватори є компактнішими та легшими порівняно з аналогами. Ними зручно виконувати дрібні земельні роботи, що потребують високої точності, на невеликих ділянках чи подвір’ях. Культиватори електричного типу доволі популярні серед землевласників. Робота з ними не потребує значних зусиль, а спосіб живлення більш економний, ніж у випадку бензинових чи дизельних моделей. 

Мотокультиватори також діляться на три категорії: легкі, середні, важкі.

Легкими обробляють площу до 5 соток землі. Середніми можна перекопати до 10 соток. Важкі можуть легко справитися з площею до 25 соток.

— Легкі мотокультиватори рекомендують для розпушування грунту перед посівом,— розповідає Вадим Бiлецький, менеджер з розвитку ТД "Укрсервiс".— Середні — менш шумні, ними можна перекопувати грунт. Застосовуються для суцільного (оранка) і міжрядної (підгортання) обробітку грунту на невеликих ділянках (сади, теплиці, клумби) У важкого — більш потужний двигун, може бути укомплектований колесами.Таким механізмом можна підвозити насіння і добрива.

Вінничанин Юрій Карпенко задля роботи на власній присадибній ділянці придбав мотокультиватор кілька років тому.  

— Перекопувати власноруч 6 соток землі щороку було трішки важкувато. Три роки тому взяв і купив мотокультиватор. За лічені години перекопав весь город. Сусіди побачили, почали просити допомогти і на їх ділянках. Далі почали звертатися знайомі, бо навесні у всіх чимало роботи на дачах. За мою роботу давали кошти, мотокультиватор швидко окупився.

 Мотоблоки

Мотоблок — це малогабаритний двоколісний агрегат з двигуном внутрішнього згоряння. Більшість мотоблоків оснащені коробками передач. Для розширення функціональних можливостей мотоблока на нього прикріплюють різні робочі елементи: плуг, фрез, роторну косарку, картоплесаджалку, картоплекопалку, лущильник, окучник тощо. Цінова політика — від 2.5 до 30 тисяч гривень.

Ці машини характеризуються вищою потужністю порівняно з мотокультиваторами, тому ними можна швидко переорювати землю, а не просто виконувати поверхневу обробку. Мотоблок сягає до 12 кінських сил. Вага агрегатів досить велика, що серйозно впливає на маневреність і зручність експлуатації.  Мотоблок набагато важчий мотокультиватора, може важити понад 300 кг. Живлення мотоблоків забезпечується за рахунок дизельного палива або бензину. 

Також до мотоблоків приєднуються різноманітні механізми і навіть напівпричепи. Наприклад, приєднавши додаткову насадку, можна зорати ділянку, розпушити ґрунт, посіяти насіння, прополоти міжряддя, скосити траву, викопати врожай картоплі та перевезти його в потрібне місце, а взимку – швидко прибрати сніг.

Деякі моделі мотоблоків обладнують додатковими функціями на зразок системи освітлення, яка дозволяє працювати навіть у темну пору доби. Чим їх більше, тим, відповідно, вища вартість пристрою. 

— Мотоблок — це двоколісний агрегат. Їх теж розділяють на важкі, середні та легкі. Важким мотоблоком можна швидко обробити до одного гектара землі. Мотоблок середнього класу за невеликий проміжок часу справиться з 40 сотками, легкий обробить 25-30 соток, — розповідає менеджер з розвитку ТД "Укрсервiс".—  Культиватор обробляє лише верхній шар землі, а мотоблок здатний замінити майже всю садово-польову техніку. Ним можна скосити траву, прибрати сніг, перевозити вантажі.

Фермер Василь Гордієнко переконує, краще для селянина, ніж мотоблок, техніки немає.

— Мої батьки обробляли землю плугом. Зараз прийшла на підмогу спецтехніка. Купив мотоблок і навесні та восени клопоту не маю. І землю переорати ним можна і урожай зібрати,— ділиться фермер,— цей вправний міні-тракторець незамінний помічник в селі.



Читайте також:

«Я люблю своє, вінницьке» і «свою ковбаску»: про новий проект у Вінниці

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 За кожною цифрою — біль: суд розповів про допомогу жертвам домашнього насильства 20:10 Старовинні гроші та марки намагалися провезти через кордон на Вінниччині play_circle_filled 19:20 На Вінниччині понад сто років тому розводили верблюдів: яким був палац у Софіївці photo_camera 19:11 Вінницька «Нива» запізнилася на матч в Горішніх Плавнях і мінімально програла Від читача 12:25 Мапування малих річок Вінницької громади для збереження та сталого управління 18:55 «Сад Підтримки»: Колись плоди з цих дерев нагадають, як вінничани у війну висадили сад з шаною до Героїв! photo_camera 18:09 Кричала та смикала за одяг: вінничанку оштрафували за знущання з доньки 17:14 У залі сучасного Собору Вінниці 40 років тому відбувся перший органний концерт photo_camera 17:03 Через Вінницю, Козятин та Жмеринку курсуватиме додатковий поїзд з Києва 16:32 «На щиті» до Жмеринки повертається 33-річний захисник Олег Чадюк 16:11 На Вінниччині палало: рятувальники за добу ліквідували 25 пожеж photo_camera 15:41 Тепло ненадовго. Синоптик розповіла про погодний «сюрприз», який чекає українців 15:05 Народився в Погребищі, був зіркою ТБ. Де зараз легендарний диктор Сафонов і що про нього відомо photo_camera 14:48 Кривава розправа у Вінниці: ревнивець витяг чоловіка з авто і побив 14:03 Небезпечний обгін призвів до потрійної ДТП у Тульчинському районі 13:36 Уланівська громада в жалобі: загинув Герой Дмитро Дулісов 13:02 ЗСУ відбили сотні атак: ворог рветься вперед на сході, але зазнає втрат photo_camera 12:15 Гвоздика Коцюбинського. Як письменник привіз насіння квітки в Україну 11:08 Битва за «Електромережу»: мешканці Вінниччини відстояли зручний автовокзал play_circle_filled 10:14 Масована дронова атака: вночі 183 «шахеди» атакували Україну photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up