Ось і пролетів рік з дня впровадження патрульної поліції в м. Вінниці. Підсумовуючи результати роботи нової служби є багато позитивних моментів, так і зауважень. Спробуємо розібратися, що ж змінилося від того часу як ми ще бачили працівників ДАЇ та їхню роботу, а на даний час працівників нової патрульної, що важливо, незалежної від місцевих чиновників, поліції.
1. Керівник – Редван Усеїнов, справжній патріот України, на даний момент показав себе з найкращого боку, незалежний від місцевих кланів та державних мужів, що неодноразово мали спроби нав’язати свій погляд на ситуації починаючи від проїзду по вул.Соборній до «потрібно порішать». Має повагу в колективі, являється прикладом.
2. Комбати – нова потужна команда, що сам Усеїнов підібрав собі для оперативного керівництва відповідно поставлених завдань (Мельник, Кисличенко), набувають кожного дня ще більше досвіду, впевненості.
3. Моніторинг – реальна більшість недорозвиненої структури в патрульній поліції м. Вінниці, слабка ланка або «Ахілесова п’ята». Замість того щоб чітко виявляти ледарство та правопорушення рядовими патрульними, керівним складом в.т.ч., реагувати на звернення громадян, активістів, вивчати ситуацію зсередини управління та приймати відповідні виважені рішення, маємо тільки присутність та імітацію роботи.
Рахую даний підрозділ необхідно оновити більш поважними потужними і грамотними копами, що не просто знають ситуацію із середини, а готові взяти на себе відповідальність, притягнути до відповідальності колегу, за неодноразове порушення ним відповідних законів чи наказів. Дані люди мають мати повагу в колективі.
4. Ротні та самі патрульні – це самі важливі члени команди самої патрульної поліції. Вони постійно мають контакт з пішоходами, водіями-порушниками, грабіжниками та ін. проблемною частиною населення. Переважна більша частина патрульних, вважаю, наша гордість і приклад для усієї громади. Вони і дають управлінню найбільше показників по відкриттю злочинів, оперативно реагуючи на грубі порушення водіями, пішоходами правил ПДР, чітко та злагоджено відпрацьовують сімейні виклики, де урахувавши всі ЗА та ПРОТИ, приймають рішення про попередження (здійснюючи превентивну діяльність), або притягують до адміністративної або кримінальної відповідальності відповідно своїх повноважень. Можна виділити одних з найкращих, що є прикладом результативності: Букатару, Сінкевич, Урбан, Малішевський, Жуйко, Ляшко, Бузинов, Нідзельський, Марцинюк, Загоруй та ін.
Інша, менша частина, патрульних поліцейських – це ледачі, пасивні та мало зацікавлені в покращенні криміногенної ситуації працівники. Громадо, Ви уявляєте собі, що на сьогодні ще є патрульні поліцейські, які не виписали жодної постанови (протоколу) за порушення ПДР, в тому числі по п’яному за кермом??? Рік людина ходить на службу і не бачила жодного «грубого» порушення, за що не притягла до адміністративної відповідальності жодної особи, ККД в даних працівників 0! А така «селфі-коп» робота є результатом збільшення кількісті ДТП, кримінальних випадків та інших, які можливо вони могли попередити. Чи в нас так все гарно, що вони дозволяють собі таку «прогулянку»? Марно витрачені податки..
Якщо порівняти те що було на початку 2015 р. з тим що є на даний час, то можна справді радіти тому, що дана реформа позитивна і результативна.
Ми маємо 0 показників хабарності в лавах патрульної поліції м. Вінниці!! Ми маємо копів, що завжди приходять на допомогу і я впевнений, що мою родину вони захистять. Сьогодні більшість вже професіонали своєї справи! Бажаю успіхів всім працівникам патрульної поліції м. Вінниці, натхнення Вам наші полісмени!