Вінничанин Олександр живе на Старому Місті. Чоловік займається спортом, бігає біля лісу, тому про огороджене парканом озеро знає давно.
— Повідомляв про цю забудову на урядову лінію. Наш департамент дав мені відповідь, що дозволу на будівництво у немає, — розповідає Олександр. — Зранку проходив там, бачу будівництво йде «повним ходом». Я зайшов на територію, пофотографував. На мені накинулись робітники, і я викликав поліцію.
За словами чоловіка, нещодавно до огородженої території підводили лінію електропередач, працюють над підведенням каналізації.
— Два чи три дні тому приїжджала бурильна машина, яка робила на територію свердловину, — розповідає Олександр. — Муніципальна поліція сказала, що без наказу з міської ради не може на це реагувати. Поліція, яку я викликав, теж в'яло реагує, взяли у мене пояснення і поїхали.
Кримінальне провадження по забудові староміського озера відкрите прокуратурою ще у 2017 році. Справа пройшла суди кількох інстанцій і добралася до Верховного суду.
Розгляд справи у Верховному суді відбувся 13 травня. У постанові судді зауважили, що водні об’єкти є виключно власністю народу України та надаються тільки у користування.
Попередні суди посилались на позовний строк давності, нібито озеро було приватизовано давно. Верховний суд не погодився з таким трактуванням, тому що землі Водного фонду не мають терміну позовної давності. Верховний суд своєю постановою скасував рішення всіх попередніх судів і повернув справу на новий розгляд.
— Ми ходили на всі суди та дуже багато про це писали. Просто, суди першої та другої інстанції у місті не стали на сторону громади, і взагалі не взяли до уваги документи прокуратури, — розповідає вінницька активістка Таїсія Гайда. — Прокуратура доводить, що на земельні ділянки, за цими номерами, ніколи не видавались свідоцтва на право власності. Тобто, там були підроблені документи й це є в рішеннях суду. Суд вищої інстанції розглянув лише те, що було у справі. А оскільки ці всі докази не були долучені до справи, суд не міг її розглядати. Тому відправив справу на розгляд з рекомендаціями, що всі ті матеріали, які прокуратура надала були розглянути знову у судових рішеннях.
Читайте також:
«Вибилися з режиму». Вінничани про те, як послаблення карантину вплине на життя
«Сидимо без грошей і покупців». Як працює вінницький речовий ринок
Помідор-вкусняшка і медові банани. ТОП-14 милих цінників з ринку «Привокзальний»
Що по чому: скільки коштують овочі та фрукти на ринку «Привокзальний»
Скільки коштує застрахуватись від COVID-19 та які виплати передбачені
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
питання є?