У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, як обрати сімейного лікаря незалежно від місця прописки, проживання та сплати за обслуговування, оприлюднивши покрокову інструкцію.
Згідно з цією схемою, пацієнт сам повинен визначитися із лікарем.
Отже, передруковуємо інструкцію від МОЗ. Повну версію матеріалу можна прочитати за посиланням.
Простіше обрати вже знайомого лікаря, якому довіряєте. Якщо такого немає, то хорошого лікаря можуть порадити рідні та друзі. Можна звернутися в місцевий відділ охорони здоров’я, де розкажуть, які лікарі працюють поряд.
Пацієнти підписують декларацію з лікарями, яких собі обрали. Угода діятиме безстроково. Але її можна розірвати, підписавши договір з іншим лікарем.
Угоду з лікарем зберігається в електронній системі. У пацієнта та лікаря залишаються друковані копії.
Необхідні документи для укладання декларації: паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо декларацію підписують на лікування дитини, тоді потрібно мати свідоцтво про народження дитини та документи батьків (або опікунів).
Більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки. Особливо у разі вчасного звернення.
Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних фахівців, виписувати рецепти на ліки та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.
У 2018 році заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір. Середня виплата на первинній ланці буде 370 гривень на одного пацієнта, а у 2019 році — 450 грн. Ці кошти виплачуватиме держава, а не пацієнти.
Лікарська практика у 2000 пацієнтів (стільки максимум пацієнтів може мати сімейний лікар - авт.) може давати річний прибуток від 740 тисяч до 1 мільйона гривень у 2018 році.
Йдучи до лікаря, пам’ятайте, що це не безкоштовна послуга, за яку ви маєте покласти «подяку» в кишеню лікарю. Це медична послуга, за яку заплачено з ваших податків.
Інструкції для лікаря та пацієнта ви можете переглянути на платформі еHealth: Кроки для лікаря, Кроки для пацієнта.
Зразки декларації - https://goo.gl/PpXFPz.
Нагадаємо, що 19 жовтня нардепи ухвалили медичну реформу. За кілька днів до цього, Уряд запропонував поділити Вінницьку область на чотири госпітальні округи, бо колишнє утворення округів не влаштувало вінничан.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер