У Вінницькому кардіоцентрі вже провели перші операції з використанням нового мобільного цифрового ангіографа – апарата для діагностики і лікування коронарних судин. Медичне обладнання коштує 16 мільйонів гривень.
Матеріально-технічну база центру поповнили сучасним УЗД-апаратом, обладнанням експертного класу для штучної вентиляції легень, тредмілом, ЕКГ-апаратами, апаратами для цілодобового моніторингу для діагностики функціонального стану серцево-судинної системи. Також – цифровою мобільною рентген-діагностичною системою Ziehm Visison RFD німецького виробництва, яка коштує біля 9,5 млн грн і дозволяє встановлювати штучні кардіостимулятори, проводити коронарографію та стентування серцевих судин у хворих на інфаркт міокарда.
Це медобладнання придбали у межах субпроекту «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією», який реалізовується за підтримки Світового банку.
— Вдалося обладнати другу операційну, потреба в якій гостро відчувалася останні кілька років, — каже головний лікар Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології Володимир Гладких.
Цього року в області також збільшено кількість квот на безкоштовні операції для хворих на серцево-судинну патологію. 650 пацієнтів з 1 черги обласного реєстру можуть отримати планову коронарографію та стентування однієї «критичної» судини безкоштовно, тоді як собівартість таких процедур включно з витратними матеріалами — майже 25 тисяч гривень. Інформацію про алгоритм отримання такої допомоги у межах субпроекту надають сімейні лікарі.
Варто зазначити, минулого року Вінницький кардіоцентр став лідером серед аналогічних медичних закладів України за кількістю операцій стентування коронарних судин (837). Загалом тут за минулий рік здійснили 2478 оперативних втручань.
Читайте також:
У Вінниці провели унікальну операцію на серці. Тривала вона шість годин
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Трапилось там лежати. Медсестрам все до сра...и, не допросишся. Стежать за хворими абияк. Поки з лікарем не поговориш і він їм не гаркне, то і не підійдуть.