В Україні повертають адаптивний карантин: що зміниться з 24 лютого

В Україні повертають адаптивний карантин: що зміниться з 24 лютого
  • Ситуація з коронавірусом в Україні не покращується, тож Кабмін вирішив повернути адаптивний карантин.
  • Як визначатимуть зони з 24 лютого, читайте далі.

 


 

Кабмін прийняв рішення продовжити адаптивний карантин в Україні вже з 24 лютого. Відповідно до нього, в країні діють обмеження жовтої зони, але у кожній з областей ситуація буде змінюватись на підставі даних про захворюваність.

Так, з 24 лютого і до 30 квітня буде діяти адаптивний карантин з впровадженням чотирьох рівнів епідемічної небезпеки.

Зелений рівень. Передбачає мінімальні обмеження. Це той рівень, якого варто досягти для послаблення або скасування протиепідемічних заходів.

Він може бути встановлений за умови, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ на території не менше 13 регіонів України не перевищуватиме 50 відсотків епідемічного порогу, встановленого для відповідного регіону.

Другий критерій – виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену) – менше 5 відсотків.

Жовтий рівень. Наразі діє на території всієї країни. Втім, внесені певні пом‘якшення. Зокрема:

  • дозволятиметься проведення масових заходів (культурних, спортивних тощо, якщо для однієї особи передбачатиметься 4 кв метри площі, або з наповненістю залу понад 50% місць. (Раніше діяли обмеження, що в заходах може брати участь не більше 20 осіб і для кожного мало бути передбачено 5 кв метрів площі);
  • дозволятиметься відвідування закладів освіти групами більше 20 осіб;
  • можна буде проводити матчі командних ігрових видів спорту, але за умови, що кількість глядачів становитиме половину від передбачених місць;
  • працюватимуть ресторани, кафе, бари та їдальні до 24 години (раніше працювали до 23 години);
  • дозволяється робота басейнів, у спортзалах та фітнес-центрах можна буде перебувати більшій кількості людей.

 Помаранчевий рівень. Встановлюється після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації.

 Він не передбачає встановлення додаткових обмежень на державному рівні, але сигналізує про небезпеку наближення до червоного рівня.

 Червоний рівень. Передбачає більш жорсткі обмеження, як це було під час січневих карантинних обмежень.

 Зокрема:

  • буде заборонена діяльність закладів громадського харчування (окрім адресної доставки та обслуговування на виніс);
  • заборонена робота ТРЦ та інших розважальних закладів – кінотеатрів, театрів тощо.
  • не працюватимуть заклади освіти (окрім дитячих садків і початкових класів у школах);
  • будуть зачинені непродовольчі ринки та магазини, спортивні зали, басейни, фітнес-центри.

 

Читайте також:

Україна з понеділка повертається до адаптивного карантину. Що відомо?

Вінниччина лідирує за кількістю випадків. Яка ситуація з COVID в Україні?

 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:15 «Треба було арештувати чоловік 20-30»: що робив у Вінниці «гекачепіст» Бакланов? 21:01 У Вінниці дітей від шести років безкоштовно навчатимуть баскетболу photo_camera 20:20 Від Євгенії Кузнєцової до Донни Тартт: що почитати наприкінці літа та восени photo_camera 20:05 З полону повернули захисника з Погребища, який понад вісім місяців вважався зниклим безвісти Від читача 17:12 Продаж товару в Інтернеті 19:03 На Соборній завершили ремонт дороги та готують повернення зупинок 18:31 «Пакунок школяра» у Вінниці: скільки коштує зібрати першачка та чи вистачить 5 000 гривень? 18:03 Очисні споруди хочуть модернізувати, а «Ховрашів’ю» дати статус заказника: рішення облради 17:15 Модернізація очисних споруд у Сабарові: обласна рада затвердила договір про співпрацю (Пресслужба Вінницької обласної ради) 17:10 Дзюдо, пауерліфтинг та сумо: п'ята спортшкола запрошує дітей на безкоштовні тренування 16:15 Як підготувати дитину до школи без сліз та стресу: поради дають психолог і медик 16:01 Палали сухостій та пожнивні залишки у кожному районі області photo_camera 15:11 14-річна вінничанка представлятиме Україну на Юнацькій Олімпіаді-2026 photo_camera 14:09 У водойму під Вінницею зливають фекалії 13:47 На всю Вінниччину — 79 маршрутів. Куди їдуть автобуси і чого бракує області 13:17 Готуйтеся до погодних змін: що буде на Вінниччині найближчими днями photo_camera 13:13 Наші розгромили шість пунктів управління дронами росіян photo_camera 12:25 Новий подих традицій: Чому вишиваний одяг підкорює світ? (Новини компаній) 12:21 Сміттєпереробний комплекс у Людавці: інвестор керуватиме обʼєктом 50 років play_circle_filled photo_camera 11:12 За $9,5 тисячі допомагав залишити військову частину. У Вінниці затримали контрактника photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up