Володимир Курпіта, директор Центру громадського здоров'я, визнав, що з кінця 2017 року зростає кількість людей, які захворіли на кір. З початку цього року зафіксували вже 2084 українця, хворих на кір, з них – понад 1,3 тисячі дитини.
За його словами, тільки в січні цього року померли вже три пацієнта, хворих на кір, і всі летальні випадки зафіксовані в Одеській області. Найбільше хворих на кір зареєстрували в Івано-Франківській області - 463 людини, в Чернівецькій таких 333, в Закарпатській - 331, в Одеській області - 265. Поки страшне захворювання не дісталося до Сумської та Чернігівської областей. Також спалахів кору не було в Житомирській і Луганській областях - там відомо лише про чотири випадки, а в Рівненській і Харківській областях медики зафіксували лише по одному випадку захворювання.
На території Вінницької області зареєстровано 13 випадків кору, в тому числі 7 випадків серед дітей. Госпіталізовано 9 осіб, із них 4 дитини.
Виконуюча обов'язки Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що немає сенсу говорити про епідемію кору в Україні. Але в уряді радять негайно вакцинувати своїх дітей.
Кір легко передається від людини до людини, поширюється під час кашлю, тісних особистих контактах. Вірус залишається активним і живе у повітрі або на інфікованих поверхнях протягом двох годин. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди: нежить, підвищення температури, кашель. Приблизно через тиждень з’являється висип (спочатку на голові, потім – на верхній та нижній частинах тулуба). Серед ускладнень, які викликає кір, – ураження нервової системи – енцефаліт, втрата зору, отит та пневмонія.
Варто зазначити, що Євген Комаровський, головний педіатр України, заявив про те, що в країні не вистачає вакцин, і слідом за кором в Україні може початися спалах ще одного, більш страшного захворювання, - дифтерії, яка у багатьох випадках закінчується для пацієнтів летальним результатом .
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер
Ols Kat