Дві ложки оливкової олії в день – ключ до молодості

Дві ложки оливкової олії в день – ключ до молодості
Жителі середземноморського регіону насолоджуються оливковою олією вже тисячі років. Саме вона – неодмінний компонент так званої середземноморської дієти, адже саме мешканці Середземномор’я славляться одним з найвищий показників середньої тривалості життя.

Сьогодні вчені знайшли реальні докази дивовижних властивостей оливкової олії. Її вживання – краща профілактика серцевих захворювань, насичує організм вітамінами A, B-1, B-2, C, D, E, і K, а також залізом. До того, ж оливкова олія містить велику кількість антиоксидантів, що запобігає закупорюванню артерій і пошкодженню кровоносних судин. Сповільнюється процес старіння клітин. Оливкову олію ще називають "маслом краси", так як воно відіграє важливу роль у пом'якшенні та оновленні клітин шкіри.

Унікальність оливи в тому, що це найбільш жирна і енергетична олія з усіх рослинних. Вона дає найбільший вихід енергії, допомагає справлятися зі стресом, а ліноленова кислота, яка в ній міститься, забезпечує швидкий приплив необхідної енергії, що допомагає передачі імпульсів, які несуть сигнал від однієї клітини до іншої. Це дозволяє нам краще думати та запам’ятовувати. Ця кислота необхідна і для нормального розвитку в утробі матері дитинки.

Але це ще не все. Оливкова олія має виражену жовчогінну та легку послаблюючу дію. А жовч нам необхідна для нормальної роботи шлунково-кишкового тракту і для розщеплення жирів.

Відео дня
> Чайна ложка натощак – допомагає вилікувати язву

Народна медицина вважає, що чайна ложка оливкової олії натще допомагає вилікувати язву шлунка та гастрит за три місяці. Вона чинить заспокійливу та дезінфікуючу дію на кишечник, шлунок та підшлункову. Водночас, якщо збільшити дозу до столової ложки – таке «лікування» спровокує проблеми з печінкою. Загалом вважається, що денна норма оливкової олії не повинна перевищувати дві столові ложки. Водночас, до цього продукту слід придивитися уважніше і тим, хто страждає на запалення жовчного міхура та каміння в жовчних протоках.

Разом з тим, оливкова олія сприяє зниженню ризику розвитку злоякісних пухлин - це одна з найбільш корисних якостей цього продукту. Антиоксиданти і вітаміни, що входять до складу олії, виводять токсини та інші шкідливі речовини, які викликають мутацію клітин. А ще така олія знижує холестерин, уповільнює процеси старіння і продовжує молодість.

Перший віджим – найкращий

Але купуючи оливкову олію в магазинах, потрібно звернути увагу на написи на етикетках. Найкращою вважається олія  першого холодного віджиму (Extra Virgin). Це нерафінована оливкова олія, яка не піддавалася ніякій термічній обробці і тому зберегла максимум корисних речовин. Взагалі перед розливом олію фільтрують, але вище цінується нефільтроване масло. Основним показником якості оливкової олії є кислотність. Рівень кислотності визначається вмістом олеїнової кислоти в 100 г продукту. Чим нижче природна кислотність нерафінованої оливкової олії, тим вище її якість. Високоякісна олія (Extra Virgin) повинна мати кислотність не більше 0,8%.

Коментар експерта

Наталія Бурка, лікар-гастроентеролог, МКЛ №3

- Оливкова олія – надзвичайно корисний продукт, який сприяє зниженню рівня холестерину, відтак позитивно впливає на стан серцево-судинної системи. Як таких протипоказань до вживання оливкова олія не має. Але обережно до неї потрібно ставитися тим, хто страждає на жовчокам’яну хворобу. Я не кажу про те, що від цього продукту потрібно взагалі відмовитися. Просто бажано зменшити обсяг її споживання. Взагалі, краще не вживати більше двох столових ложок на добу. І ще одне. Смажити на оливковій олії теж не варто, в процесі термообробки вона втрачає корисні властивості та придає їжі гіркуватий смак. Тому краще обмежитися додаванням цієї олії в салати.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Anonymous
    Натщесерце
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:06 Сьогодні — Міжнародний день принцес. Історія, заборони та прикмети 5 травня 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 28 квітня по 4 травня, які ви могли пропустити photo_camera 20:05 Ведмедиця вивела на прогулянку малюків: зворушливі кадри з Подільського зоопарку play_circle_filled photo_camera 19:30 Меморіальна дошка лицарям Зимового Походу буде в Ольгополі: 105 років тому з селища вибили більшовиків Від читача 09:13 Знову сумна звістка: загинув захисник з Вінничини 19:12 Raptor не з нами, але в серцях: спогади про Героя Віталія Яворського 18:03 Майже два мільйони гривень від екопорушників скерували на підтримку ЗСУ photo_camera 17:12 На Замковій п'яний водій без прав на Skoda протаранив Opel та намагався втекти photo_camera 16:36 За 45 мільйонів гривень мерія Вінниці купує дрони на дроті — подробиці photo_camera 16:01 «Гідротур» до Молдови не вдався. Прикордонники затримали втікача 15:09 Значні збитки та постраждалий: на Вінниччині за добу сталося майже три десятки пожеж photo_camera 14:34 Прострілене дзеркало та рояль у Білій залі. Що приховує історія вінницької Думи? photo_camera 14:01 Кому на Вінниччині у травні перекриють газ? Список населених пунктів та адрес 13:28 Штрафи до шести тисяч: надзвичайники використовують дрони для виявлення підпалів photo_camera 13:13 Дослідники пройшлися слідами минулого у печерах Поділля: нотатки експедитора photo_camera 12:28 Вінничанка зливала відходи у струмок «Безіменний». Що їй за це буде? photo_camera 12:12 Як ви ставитесь до податку на покупки в Інтернеті? Ми запитали вінничан 11:19 Від кулемета до психології: гвардієць розповідає про війну та навчання photo_camera 10:48 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає photo_camera 10:01 Пішов з життя Петро Одарченко — заслужений лікар України та онкохірург
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up