Зв'язок учасників конклаву з навколишнім світом буде здійснюватися тільки за допомогою димових сигналів з труби над капелою, яку видно з площі Святого Петра.
Двічі на добу в печі будуть спалюватися бюлетені. У перший раз дим з труби Сикстинської капели повинен піти у вівторок приблизно о 21.00 за Києвом. Урочиста церемонія, пов'язана з відкриттям конклаву, почнеться у Ватикані о 17.30, коли процесія кардиналів-вибірників попрямує в Сикстинську капелу.
Якщо з труби підніметься чорний дим, це свідчитиме про те, що вибори не відбулися, а білий повідомить про обрання нового Папи Римського. Завершиться процедура проголошенням на латині з балкона базиліки Сан-П'єтро слів «habemus papam» ("у нас є тато") і виходом до народу нового глави римсько-католицької церкви.
Процедура буде проходити в умовах абсолютної таємності, клятву про нерозголошення процесу виборів дало 90 чоловік – співробітників Ватикану.
Голосування триватимуть до тих пір, поки хтось із кандидатів не набере 77 голосів - дві третини плюс один голос. Після 34-го голосування (якщо переможець не визначиться раніше) число претендентів буде скорочено до двох.
Тим часом у соборі Святого Петра відбудеться меса, під час якої віруючі піднесуть молитви про успішне проведення конклаву. У службі візьмуть участь всі кардинали, включаючи тих, хто не голосуватиме на конклаві.
Якщо увечері з капели не піде дим, це означатиме, що кардинали відклали голосування.
Відпочинок і нічліг кардинали проводитимуть в готелі у Будинку святої Марфи, що на території Ватикану.
У приміщенні капели встановлені 115 стільців, виготовлених з дерева вишні, на кожному - табличка з ім'ям і прізвищем одного з кардиналів. У капелі також розміщені 12 столів, а під фрескою "Страшний суд" - урна для бюлетенів.
Облачення папи римського і знамениті червоні туфлі очікують обраного понтифіка в "кімнаті плачу", де йому належить переодягнутися і оплакати свою важку ношу. У кардинала, обраного Папою, запитують, чи приймає він результат голосування. Після молитви в капелі понтифік в папському вбранні вийде на балкон собору Святого Петра.
Конклав у 2013 році безпрецедентний, оскільки Бенедикт XVI, не помер як майже усі його попередники, а відрікся. В даний час він знаходиться в заміській резиденції Кастель-Гандольфо поблизу Рима. Бенедикт не має впливу на результат голосування. Через деякий час він переїде в будівлю колишнього монастиря на території Ватикану, де зараз закінчуються ремонтні роботи.
Нагадаємо, що 28 лютого Папа Римський Бенедикт XVI добровільно припинив папське служіння, після чого у Ватикані був оголошений режим "вакантного престолу". Цей випадок став першим за більш ніж 1600 років папства добровільним зреченням глави католиків.
Читайте також:
Самозванець намагався пройти на збори кардиналів у Ватикані
Українській Греко-Католицькій церкві можуть подарувати храм в Італії
Папа римський Бенедикт XVI попрощався з віруючими
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер