Вінницькі ветерани

Мобільний офіс на колесах почав працювати у ветеранському просторі Veteran Hub. Якщо учасник бойових дій (УБД) не має можливості приїхати до Вінниці, щоб вирішити своє питання, він може запросити фахівців до себе. На яку допомогу можна сподіватися? До кого уже виїжджали? Звертаємо увагу на особливість роботи офісу.

Капітану першого рангу Олександру Мілешку сто років виповнилося напередодні 9 травня виповнилося. Він розповів про найбільш трагічну сторінку війни на Балтійському флоті, коли гітлерівці знищили 122 радянських кораблі. Як це відбувалося? Запитали у ветерана, як дожити до його віку.

Погруддя Героя Радянського Союзу Миколи Степового встановили у Калинівці. У червні 1944-го йому присвоїли звання Героя Радянського Союзу, а 24 липня він загинув у бою. Що відомо про одного з наймолодших Героїв-вінничан?

Вінничанину Олексію Рожанському у березні виповнилося 96, на війну забрали у 19. За рік і два місяці на фронті нагороджений трьома бойовими орденами, серед яких орден Слави та Вітчизняної війни. Чому фронтовика щороку вітають гвардійці військової частини 3008?

Виставку картин колишнього фронтовика Михайла Вороніна відкрили у холі міськради. У Вороніна — унікальна біографія. Чим саме?

Сьогодні, 15 лютого,  День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.  У цей день 32 роки тому Радянський Союз вивів свої війська з Афганістану. Майже 10 років тривала афганська війна. Одним з її учасників був льотчик Володимир Алексєєв. Командував 168-им авіаційним полком. За рік перебування на війні у його полку не загинув жоден військовий. Як вдалося командиру усіх повернути живими?

У час, коли гастролі й тури в українських артистів через карантин поставлені на тривалу паузу, військові нагадують: зірки завжди можуть приїхати у район проведення ООС. Про атмосферу зараз на передовій, важливість підтримки і те, яка музика підіймає бойовий дух там, де головні аж ніяк не карантинні обмеження і ріст тарифів, а справжня війна – вінницький герой розказав 20minut.ua.

Сьогодні, 20 серпня, 60 років з часу створення 43-ї ракетної армії. — У 1975 армія нагороджена бойовим орденом Червоного прапора, відтоді стала називатися «43-я Вінницька ракетна Червонопрапорна». Ювілей неіснуючої армії колишні ракетники відзначали скромно. Приблизно 30 колишніх офіцерів зібралися на території Музею Повітряних сил. Колективне фото зробили на фоні контейнера ракети «Піонер» або РСД-10. Саме цей  експонат хочуть відібрати у Вінниці. Хто і чому?  

Ольга Твердохлєбова одна з тих, пройшов фронтовими дорогами до Берліна. Який автограф залишила на Брандебурзьких воротах? Цікавий спогад про 8 травня у німецькій столиці: радянські солдати виловлювали звірів, які втекли із зоопарку. Нині у неї перше свято Перемоги, коли залишилася вдома..

Напередодні Дня Перемоги згадуємо про долю родини, скаліченої спочатку нацистами а потім комуністами. 18-річну дівчину разом з родиною депортували з рідної землі на угоду нацистам. Сталося це у жовтні 1941-го. Після війни несолодко було вже від комуністичного режиму.   Лідія Трактірщик, яка 40 років прожила у Джурині, покинула цей світ 14 квітня нинішнього року. Про неї розповів її внук Едуард Докс. З бабусею він прощався онлайн.

keyboard_arrow_up