Вінницькі ветерани

У перші дні російського вторгнення Ольга Твердохлібова просилася у військкомат добровольцем на фронт. Їй відмовили. Відповіли, що найбільше нашим воїнам потрібно її слово. Про цей випадок дуже швидко довідалися не лише в Україні, а й за межами держави. Написали матеріали в Румунії, Польщі та Італії. Журналіст «20 хвилин» зустрівся із жінкою та дізнався подробиці.

Сьогодні, 26 квітня, у Міжнародний день пам'яті Чорнобиля вшановуємо ліквідаторів наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття — аварії на ЧАЕС. Разом з чоловіками у зоні лиха працювало понад 300 вінничанок. Спогади 90 з них зібрані у книзі «Полинові шляхи вінничанок». Вони згадують, як це було тоді, у 1986-му, після вибухну ядерного реактора.

Бойовий медик 53-ї бригади сержант Ігор Слівка загинув 22 лютого під час мінометного обстрілу. Його мати-волонтер неодноразово їздила у район АТО/ООС. Прощання із захисником відбудеться у п’ятницю, 25 лютого, у його рідному Могилів-Подільському.

«Руський мір постукав у мої двері — загинув брат Денис», — так написав у Фейсбуці Дмитро Кононеко. Брати-двійнята удвох захищали рідну землю, тільки служили у різних підрозділах. Життя Дмитра обірвалося 19 лютого під час мінометного обстрілу. Сотні людей прийшли віддати данину шани захиснику країни.

Захисник Донецького аеропорту, боєць 93-ї бригади розповів, як лікувався у госпіталі для ветеранів війни у Вінниці. У понеділок поступив, а в середу повернувся додому, бо не мав грошей на лікування. Що кажуть у госпіталі?

Мобільний офіс на колесах почав працювати у ветеранському просторі Veteran Hub. Якщо учасник бойових дій (УБД) не має можливості приїхати до Вінниці, щоб вирішити своє питання, він може запросити фахівців до себе. На яку допомогу можна сподіватися? До кого уже виїжджали? Звертаємо увагу на особливість роботи офісу.

Капітану першого рангу Олександру Мілешку сто років виповнилося напередодні 9 травня виповнилося. Він розповів про найбільш трагічну сторінку війни на Балтійському флоті, коли гітлерівці знищили 122 радянських кораблі. Як це відбувалося? Запитали у ветерана, як дожити до його віку.

Погруддя Героя Радянського Союзу Миколи Степового встановили у Калинівці. У червні 1944-го йому присвоїли звання Героя Радянського Союзу, а 24 липня він загинув у бою. Що відомо про одного з наймолодших Героїв-вінничан?

Вінничанину Олексію Рожанському у березні виповнилося 96, на війну забрали у 19. За рік і два місяці на фронті нагороджений трьома бойовими орденами, серед яких орден Слави та Вітчизняної війни. Чому фронтовика щороку вітають гвардійці військової частини 3008?

Виставку картин колишнього фронтовика Михайла Вороніна відкрили у холі міськради. У Вороніна — унікальна біографія. Чим саме?

keyboard_arrow_up