Вінницькі ветерани

Сьогодні, 15 лютого,  День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.  У цей день 32 роки тому Радянський Союз вивів свої війська з Афганістану. Майже 10 років тривала афганська війна. Одним з її учасників був льотчик Володимир Алексєєв. Командував 168-им авіаційним полком. За рік перебування на війні у його полку не загинув жоден військовий. Як вдалося командиру усіх повернути живими?

У час, коли гастролі й тури в українських артистів через карантин поставлені на тривалу паузу, військові нагадують: зірки завжди можуть приїхати у район проведення ООС. Про атмосферу зараз на передовій, важливість підтримки і те, яка музика підіймає бойовий дух там, де головні аж ніяк не карантинні обмеження і ріст тарифів, а справжня війна – вінницький герой розказав 20minut.ua.

Сьогодні, 20 серпня, 60 років з часу створення 43-ї ракетної армії. — У 1975 армія нагороджена бойовим орденом Червоного прапора, відтоді стала називатися «43-я Вінницька ракетна Червонопрапорна». Ювілей неіснуючої армії колишні ракетники відзначали скромно. Приблизно 30 колишніх офіцерів зібралися на території Музею Повітряних сил. Колективне фото зробили на фоні контейнера ракети «Піонер» або РСД-10. Саме цей  експонат хочуть відібрати у Вінниці. Хто і чому?  

Ольга Твердохлєбова одна з тих, пройшов фронтовими дорогами до Берліна. Який автограф залишила на Брандебурзьких воротах? Цікавий спогад про 8 травня у німецькій столиці: радянські солдати виловлювали звірів, які втекли із зоопарку. Нині у неї перше свято Перемоги, коли залишилася вдома..

Напередодні Дня Перемоги згадуємо про долю родини, скаліченої спочатку нацистами а потім комуністами. 18-річну дівчину разом з родиною депортували з рідної землі на угоду нацистам. Сталося це у жовтні 1941-го. Після війни несолодко було вже від комуністичного режиму.   Лідія Трактірщик, яка 40 років прожила у Джурині, покинула цей світ 14 квітня нинішнього року. Про неї розповів її внук Едуард Докс. З бабусею він прощався онлайн.

Сто років виповнилося вінничанці Ользі Москаленко, колишній слідчій прокуратури. Від інших посад відмовлялася, навіть коли пропонували роботу в Києві в Генеральній прокуратурі. За весь час роботи на дорозслідування їй повернули тільки одну справу. У неї були свої методи розговорити підозрюваного. Які саме?

Сьогодні, 20 березня, минає 76 років з часу визволення Вінниці від гітлерівців У 1944-му бої тривали не тільки на землі – війська підтримувала авіація Німецькі льотчики базувалися на аеродромах Вінниці і Калинівки Звідки злітали радянські літаки?

Сьогодні, 15 лютого, річниця виведення радянських військ з Афганістану. 168 жителів Вінниччини забрала афганська війна. Серед них — єдина жінка-вінничанка Тетяна Врублевська.

Сьогодні, 9 листопада, вінничанці Антоніні Короновській виповнилося 100 років Ювілярка запропонувала дітям і внукам відзначити свято «на людях» На 14-у годину родина зібралася в одному з розважальних закладів на Вишенці Поради 100-літньої жінки, як іншим дожити до її років

У музеї АТО-ООС у Погребищі можна побачити фрагменти смертоносної зброї Два роки їх збирали у районі бойових дій волонтери, які возили гуманітарну допомогу Люди мають бачити, з чого гатять по наших захисниках російські окупанти

keyboard_arrow_up