Як уберегтися від укусів кліщів? Алгоритм дій та ТОП-7 важливих рекомендацій

Як уберегтися від укусів кліщів? Алгоритм дій та ТОП-7 важливих рекомендацій
  • На вулиці активізувалися кліщі. Вони можуть переносити збудників вірусних та бактеріальних захворювань.
  • Кліщі можуть завдати шкоди, як здоров'ю людини, так і тварини. Варто бути обережними та дотримуватися простих правил.

Активність кліщів припадає на квітень-червень, а також серпень-жовтень. Підчепити кліща можна будь-де. Найчастіше це все ж стається у лісі, парку чи сквері.

Така маленька істота насправді може нести велику загрозу, тому варто подбати про захист. Тим більше наближаються травневі свята та поїздки на дачу.

Як уберегтися від кліщів:

Відео дня
  • Подбайте про відповідне вбрання: закрите взуття й одяг, головний убір.
  • Для захисту скористайтеся репелентом — спеціальним засобом, найчастіше у вигляді аерозолю, що відлякує кліщів. Обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно, коли час дії мине.
  • На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте в траву, звільніть місце для привалів від хмизу.
  • Ретельно оглядайте себе та своїх близьких що дві години прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус.
  • Одразу після повернення додому ще раз огляньте близьких, дітей і себе: найкраще це зробити в білій ванні з добрим освітленням.
  • Удома виперіть і попрасуйте одяг і речі, якими користувалися на прогулянці.
  • Якщо на природу брали домашнього улюбленця — його також слід оглянути на наявність кліщів.

Що робити, якщо вкусив кліщ?

Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах. У Центрі громадського здоров’я України зазначають, що варто  запам'ятати.

Алгоритм дій, якщо ви виявили на тілі кліща:

  • Не тиснути.
  • Не виривати.
  • Не заливати олією або спиртом.
  • Звернутися у травмпункт, де вам допоможуть витягнути кліща і проконсультують щодо подальших дій.
  • Якщо поблизу немає лікаря, акуратно викрутити кліща обертальними рухами пінцетом або через марлю.
  • Продезінфікувати місце укусу.
  • Віднести кліща в лабораторію.
  • Здати кров на антитіла.
  • За потреби пройти імунотерапію.

Які наслідки та хвороби може принести укус?

Деякі види кліщів можуть передати людині близько 150 недуг, найпоширеніші з яких кліщовий енцефаліт й бореліоз (хвороба Лайма).

Хвороба Лайма. Перші прояви: почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі та млявість. Варто приступати до лікування одразу та не зволікати. Хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової й серцево-судинної системи і навіть до інвалідності.

Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.

Кліщовий вірусний енцефаліт. Ця недуга розпочинається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. Захворювання уражає центральну нервову систему, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках — до летальних наслідків.

Важливо! Кліщ передає хвороби не лише, коли кусає. Заразитися можна також, якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.

У Центрі громадського здоров'я зазначають, що варто спостерігати за своїм станом протягом трьох тижнів після укусу кліща. Необхідно кожного дня міряти температуру та дивитися, чи не почервоніли ділянки шкіри. Якщо є ураження шкіри та підвищена температура — це сигнал, варто йти до лікаря.

 

Читайте також:

Антирекорд смертності. В області вчора зареєстрували 28 летальних від COVID-19

Боротьба з COVID-19 по-козятинськи. У місті заборонили продавати алкоголь вночі

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:10 Калинівська громада отримала трофейний російський дрон від військових photo_camera 13:42 «Казав, що після війни буде частіше приїжджати у Могилівку»: попрощалися з льотчиком F-16 Максимом Устименком 13:38 Підсумки НМТ: на Вінниччині 84 школярі отримали максимальні 200 балів 13:17 Хочеш більше енергії? Сходи на йогу або стретчинг (Новини компаній) Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 12:38 На Келецькій побили 15-річного хлопця 12:02 Дві вінничанки готували страшний теракт проти Сил оборони — їх судитимуть 10:48 П’яний з ножем налякав людей на вінницькому ринку 10:12 У Серебринцях відкрили Алею Слави на честь земляків-героїв 09:55 У пошуках школи англійської мови для своєї дитини? Зверніть увагу на огляд кращих шкіл Вінниці (партнерський проєкт) 09:40 На кількох вулицях не буде світла та води: оперативні дані про відключення 3 липня 09:08 Працівнику фастфуду в Калинівці, де отруїлися 29 людей, оголосили підозру 08:14 У цей день вітайте захисників неба. Іменини, заборони та прикмети 3 липня 20:48 Тульчинщина прощається з Героєм Віталієм Загороднюком, який загинув у ДТП на Київщині 20:23 Які переваги і недоліки додатку «Резерв +» для військовозобов’язаних? Запитали в адвоката 19:18 Потужний вибух біля Житомира. Трасу в напрямку Києва перекрили play_circle_filled 18:57 Скутери, самокати, мопеди: у Вінниці різко зросла кількість ДТП за участю дітей 18:06 Вінничани, тримайтесь — антициклон Bettina несе справжню спеку 17:04 Відтік учнів за кордон: яке майбутнє чекає на освіту Вінниччини? 16:31 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up