Як уберегтися від укусів кліщів? Алгоритм дій та ТОП-7 важливих рекомендацій

Як уберегтися від укусів кліщів? Алгоритм дій та ТОП-7 важливих рекомендацій
  • На вулиці активізувалися кліщі. Вони можуть переносити збудників вірусних та бактеріальних захворювань.
  • Кліщі можуть завдати шкоди, як здоров'ю людини, так і тварини. Варто бути обережними та дотримуватися простих правил.

Активність кліщів припадає на квітень-червень, а також серпень-жовтень. Підчепити кліща можна будь-де. Найчастіше це все ж стається у лісі, парку чи сквері.

Така маленька істота насправді може нести велику загрозу, тому варто подбати про захист. Тим більше наближаються травневі свята та поїздки на дачу.

Як уберегтися від кліщів:

Відео дня
  • Подбайте про відповідне вбрання: закрите взуття й одяг, головний убір.
  • Для захисту скористайтеся репелентом — спеціальним засобом, найчастіше у вигляді аерозолю, що відлякує кліщів. Обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно, коли час дії мине.
  • На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте в траву, звільніть місце для привалів від хмизу.
  • Ретельно оглядайте себе та своїх близьких що дві години прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус.
  • Одразу після повернення додому ще раз огляньте близьких, дітей і себе: найкраще це зробити в білій ванні з добрим освітленням.
  • Удома виперіть і попрасуйте одяг і речі, якими користувалися на прогулянці.
  • Якщо на природу брали домашнього улюбленця — його також слід оглянути на наявність кліщів.

Що робити, якщо вкусив кліщ?

Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах. У Центрі громадського здоров’я України зазначають, що варто  запам'ятати.

Алгоритм дій, якщо ви виявили на тілі кліща:

  • Не тиснути.
  • Не виривати.
  • Не заливати олією або спиртом.
  • Звернутися у травмпункт, де вам допоможуть витягнути кліща і проконсультують щодо подальших дій.
  • Якщо поблизу немає лікаря, акуратно викрутити кліща обертальними рухами пінцетом або через марлю.
  • Продезінфікувати місце укусу.
  • Віднести кліща в лабораторію.
  • Здати кров на антитіла.
  • За потреби пройти імунотерапію.

Які наслідки та хвороби може принести укус?

Деякі види кліщів можуть передати людині близько 150 недуг, найпоширеніші з яких кліщовий енцефаліт й бореліоз (хвороба Лайма).

Хвороба Лайма. Перші прояви: почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі та млявість. Варто приступати до лікування одразу та не зволікати. Хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової й серцево-судинної системи і навіть до інвалідності.

Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.

Кліщовий вірусний енцефаліт. Ця недуга розпочинається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. Захворювання уражає центральну нервову систему, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках — до летальних наслідків.

Важливо! Кліщ передає хвороби не лише, коли кусає. Заразитися можна також, якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.

У Центрі громадського здоров'я зазначають, що варто спостерігати за своїм станом протягом трьох тижнів після укусу кліща. Необхідно кожного дня міряти температуру та дивитися, чи не почервоніли ділянки шкіри. Якщо є ураження шкіри та підвищена температура — це сигнал, варто йти до лікаря.

 

Читайте також:

Антирекорд смертності. В області вчора зареєстрували 28 летальних від COVID-19

Боротьба з COVID-19 по-козятинськи. У місті заборонили продавати алкоголь вночі

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:30 Шукають двох чоловіків на темно-зеленій Suzuki, які вночі розстріляли поліцейських на Вінниччині play_circle_filled 09:18 Ціною свого життя врятував пораненого побратима. Вінниця прощається з Олександром Яремчуком 08:36 Сьогодні вітаємо Олександра та Гаврила. Історія, заборони та прикмети 20 квітня 21:01 Створимо живий коридор для Героя! До Вінниці «на щиті» повертається Олександр Яремчук Від читача 19:06 Молодь Вінниччини ярмаркувала у Хмельницькому 20:14 Орденом нагородили молодого бойового медика Нацгвардії Богдана Гижу з Козятина 20:02 «Він навчив мене бути щасливою, але не сказав, як жити без нього». Розповідь дружини полеглого бійця 19:33 Дев'ять днів у Вінниці за рядом адрес не буде газу. Список будинків 19:25 Онови дані в ТЦК або станеш ухилянтом. До чого ще зобовʼязує новий закон про мобілізацію? 18:02 На Вінниччині вирує негода: рятувальники прибирають повалені вітром дерева photo_camera 18:00 Кращі клінінгові компанії та хімчистки Вінниці: де і як замовити? (партнерський проєкт) 17:01 Справа на мільйон. Заступника мера Гнівані знову звинувачують у розкраданні бюджетних коштів 16:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 20 та 21 квітня 15:31 У Вінниці на «зебрі» Volkswagen збив пенсіонерку. Жінка у лікарні 15:19 Браконьєр на Вінниччині наловив риби на 117 тисяч гривень photo_camera 14:04 Через два роки вінницькі ліцеї перероблять у гімназії та школи. Пояснюємо рішення виконкому 13:13 Обгін по зустрічній закінчився автотрощею. Постраждала 13-річна дівчинка photo_camera 12:10 Лабораторія ДІЛА - не лише про дослідження, а про турботу до команди, благодійність та підтримку госпіталів (новини компаній) 12:02 Окупанти втратили ще 870 солдатів та два засоби ППО — Генштаб ЗСУ 11:01 У Вінниці знеструмили 10 вулиць: адреси, де немає світла та причина відключення
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up