Активність кліщів припадає на квітень-червень, а також серпень-жовтень. Підчепити кліща можна будь-де. Найчастіше це все ж стається у лісі, парку чи сквері.
Така маленька істота насправді може нести велику загрозу, тому варто подбати про захист. Тим більше наближаються травневі свята та поїздки на дачу.
Як уберегтися від кліщів:
Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах. У Центрі громадського здоров’я України зазначають, що варто запам'ятати.
Алгоритм дій, якщо ви виявили на тілі кліща:
Деякі види кліщів можуть передати людині близько 150 недуг, найпоширеніші з яких кліщовий енцефаліт й бореліоз (хвороба Лайма).
Хвороба Лайма. Перші прояви: почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі та млявість. Варто приступати до лікування одразу та не зволікати. Хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової й серцево-судинної системи і навіть до інвалідності.
Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.
Кліщовий вірусний енцефаліт. Ця недуга розпочинається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. Захворювання уражає центральну нервову систему, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках — до летальних наслідків.
Важливо! Кліщ передає хвороби не лише, коли кусає. Заразитися можна також, якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.
У Центрі громадського здоров'я зазначають, що варто спостерігати за своїм станом протягом трьох тижнів після укусу кліща. Необхідно кожного дня міряти температуру та дивитися, чи не почервоніли ділянки шкіри. Якщо є ураження шкіри та підвищена температура — це сигнал, варто йти до лікаря.
Читайте також:
Антирекорд смертності. В області вчора зареєстрували 28 летальних від COVID-19
Боротьба з COVID-19 по-козятинськи. У місті заборонили продавати алкоголь вночі
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер