Навіть професійним членам журі, а саме такими є ті, хто оцінюватимуть світлини, буде непросто визначити одного переможця. Так передбачено умовами — переможцем стане тільки один учасник.
Інформація про конкурс розміщена на сайті ГО «Єврорегіон «Дністер». Там же є умови і положення про творче змагання фотографів (посилання знайдете в кінці тексту).
Як зазначено у повідомленні, метою конкурсу є стимулювання творчої, пізнавальної і соціальної активності жителів територіальних громад наших держав України і Молдови.
Організатори пропонують тим, хто візьме участь у змаганні, розкрити красу і велич мальовничого Дністра, показати людей, які населяють його береги, їхнє заняття, особливості побуту і культури. Вони характерні тим, що і на лівому, і на правому березі Дністра у місцевих мешканців тісно переплелися характерні ознаки двох сусідніх народів.
Наприклад, в українців, можна почути молдовські слова. Автор тексту називає ті, що запам’яталися під час перебування у цих краях. Наприклад, на нашому березі у розмові селяни часто використовують слово «папшоя» замість кукурудза. Звучать такі нехарактерні для українців слова, як катрага, цуйка та інші.
Новий міст через Дністер на околиці Могилева-Подільського.
Триватиме фотоконкурс до 1 січня 2022 року включно. До цього часу прийматимуть роботи.
Для учасників творчого змагання «Дністер — ріка, що об’єднує», передбачено три номінації.
Перша з них «Визначні місця і пам’ятки Дністра».
Йдеться про зображення пам’яток архітектури, історії, природних заповідників, ландшафтів та краєвидів.
Таких місць на Дністрі немало. Одне з них має назву «Підкова». Знаходиться у Ямпільському районі. Коли дивишся на річку з високого берега, вона справді нагадує формою підкову.
Гарний краєвид відкривається з Лядівського скельного храму у Могилів-Подільському районі. Недалеко від Лядової у селі Нагоряни над Дністром видно скелі з вапняку.
Дністер у селі Оксанівка Ямпільського району
Називаємо ці місця для майбутніх учасників конкурсу.
Друга номінація — «Екологія, туристичні маршрути і туристичні об’єкти». У ній мають бути представлені роботи про зелений туризм, фауну і флору, гастрологічні уподобання мешканців, до речі, кухня тут теж своєрідна. Етнографія, фольклор тощо.
Третя номінація має назву «Люди, які творять історію Придністров’я». Це можуть бути портрети окремих людей, колективів, династій, відомих родин.
Крім однієї роботи переможця, відберуть також фотографії для виставки. Її демонструватимуть під час підбиття конкурсу й оголошення переможця, а а також розмістять на сторінці ГО «Єврорегіон «Дністер».
Диплом і цінний подарунок обіцяють тому, хто стане переможцем. Учасникам конкурсу, чиї роботи відберуть для виставок, вручать дипломи. Принаймні так зазначено в умовах конкурсу http://dniester.eu/2008.
Хочеться сподіватися, що організатори знайдуть можливість удостоїти авторів кращих робіт не тільки дипломами.
Читайте також:
Юні вінничани можуть стати стипендіатами конкурсу від гурту «ТіК». Що для цього потрібно?
Тест кола на Коріатовичів може тривати ще тиждень. Чого очікувати далі?
«Боргів у нас не було»: чому будинок пенсіонерки залишили без газу і опалення?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер