Версії пожежі на складі боєприпасів: Несправності, диверсії та дрони

Версії пожежі на складі боєприпасів: Несправності, диверсії та дрони
Вибух складів, вид з Павлівки. Фото зі спільноти "Калинівка SOS"
  • З’явилися перші версії чому сталися вибухи у військових складах поблизу Калинівки
  • Найбільш популярна причина, яку обговорюють в соцмережах: диверсія, що влаштували до дня народження Петра Порошенка
  • До речі, пожежа вже вщухає: на місце виїхала команда саперів

Чому загорілися склади з боєприпасами поряд з Калинівкою? Одна з перших версій, що дізналися журналісти видання «Реал» — технічні несправності.

«Як вдалося на місці з'ясувати у силовиків, склади (а це наземні і підземні споруди) добре охоронялися. У останні місяці тут не фіксували ні підозрілих осіб, ні дронів, які могли б вивчати місцевість. Не було їх і ввечері, коли почалися вибухати снаряди, — йдеться в матеріалі. — Неофіційно силовики між собою обговорюють версію про те, що швидше за все причина вибухів в якихось технічних неполадках або на складах, або з якимись боєприпасами. Хоча про яких неполадках може йти мова, поки не зрозуміло».

Згодом, у своєму фейсбуку прем’єр-міністр Володимир Гройсман розказав, що причиною загоряння став «зовнішний чинник». Але чи це людська недбалість або диверсія, прем’єр не назвав.

Це диверсія… можливо

У Службі безпеки України все ж визначилися з причиною вибуху складів. Речниця СБУ Олена Гітлянська розказала в коментарі телеканалу «Прямий» про те, що офіційною версією вчорашнього вибуху на складі з боєприпасами є диверсія.

— Щойно, як мені повідомили, військова прокуратура Південного регіону внесла кримінальне провадження за статтею 113 — це диверсія. Зараз військова прокуратура, у складі цієї слідчої групи робітники Служби безпеки, будуть розслідувати цю справу, – заявила речниця.

Але за її словами, це ще не остаточна версія виникнення події, бо слідчі працювали всю ніч у складних умовах.

— Ви розумієте, що пожежа повністю не локалізована, тому дослідити безпосередньо місце події поки не має можливості. Тому було прийнято рішення зареєструвати поки таку статтю, а в ході слідства будуть розглядатись різні версії, — додає Гітлянська.

Читайте також: "Хімічної зброї на складах однозначно немає", — джерело про вибухи у Сальнику

Підривали склади дроном

На підтримку цієї версії стали редактор «Цензор.Нет» Юрій Бутусов, який отримав інформацію про вибухи від свого джерела.

«Непрямі чинники однозначно дозволяють стверджувати про російську диверсії як основну версію катастрофи. Калинівка - це четвертий склад боєприпасів підірваний в Україні за останні два роки війни. Усі вибухи відбувалися не в жарку пору року, з високо пожежонебезпекою, а в холодну. Ніяких повідомлень про пожежу до моменту вибуху не надходило, місцеві жителі не чули ніяких сирен, — пише Бутусов в своєму фейсбуку. — Про можливість здійснення диверсії на території Вінницької області саме в цей день було відомо Службі безпеки, і влада зробила масштабний пошук диверсантів. Тому ніяких сумнівів в тому, що 48 арсенал знищений противником у мене немає. Висновки будемо робити завтра, коли стане зрозумілий масштаб збитку».

А радник президента Порошенка Юрій Бірюков називає ймовірний спосіб як саме підпалили склади з боєприпасами: завдяки дронам.

«Боєць з одного з постів встиг доповісти про дивні звуки. Через кілька секунда почалися розриви на відкритому майданчику. Периметр охоронявся надійно, так що так — схоже на безпілотник. І так, СБУ намагалася перехопити. Кажуть, неофіційно, що когось навіть затримали напередодні. Але хтось прорвався», — пише чоловік в своєму фейсбуку.

Бачили дрони перед вибухами мешканці села Медвідка:

Перед вибухами в Калинівці в небі бачили три безпілотники

Читайте більше про події в Калинівці у матеріалах:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (12)
  • З.А.Глядач
    "У останні місяці тут не фіксували ні підозрілих осіб, ні дронів, які могли б вивчати місцевість. Не було їх і ввечері, коли почалися вибухати снаряди"

    Для того,щоб "вивчити місцевість" зараз не потрібні ніякі дрони,для цього є супутникова розвідка. А мінну "закладку" можна було зробити ще кілька років тому...
  • Жора
    С помощью  СВЧ можно заглушить и самолет и крылатую ракету)))

    http://tutankanara.livejournal.com/423526.html
  • Жора
    Если многие наложили в штаны от дрона, то что будет если в небе будут МиГи ,су или  американский раптор?)))))
  • Жора
    Беспилотник очень легко вывести из строя с помощью магнетрона от микроволновки . Берём спутниковую антенну , ставим в фокус магнетрон от СВЧ, провода от магнетрона увеличиваем и подключаемые к микроволновые. Включает СВЧ на всю мощность, и направляем антенну на беспилотник. От СВЧ в дроне электроника и радиосвязь с базой глушится. И беспилотник просто будет лететь пока не сядет акум. Так обычно делают в войсках РЭБ. А я служил в войсках радиоэлектронной борьбы .И шарю в этом  деле)))))))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:04 Вінничан запрошують на безкоштовний психологічний тренінг про токсичні стосунки та здорові межі 20:31 Смертельна ДТП на об'їзній Вінниці: зіткнулися чотири авто, рух ускладнений play_circle_filled 20:02 Розорали землі біля ставків. У Погребищенській громаді викрили незаконні посіви ріпаку та соняшнику 19:25 Від східних казок до 85 нагород за чемпіонат: як вінницька «Шахіна» підкорює світовий паркет photo_camera Від читача 07:50 Форум «Взаємодія ГО «Захист Держави» з профспілковою спільнотою» — про конкретні дії та спільне бачення майбутнього 19:09 ДБР запровадило спрощений механізм для військових, які перебувають у СЗЧ 18:40 «Замість вибухів тут чути спів птахів»: де безкоштовно відпочити мамам з дітьми з прифронтових зон 18:18 «Зараз не рекомендуємо». Коли вінничани знову зможуть безпечно купатися у Південному Бузі photo_camera 18:03 У Подільському онкоцентрі виконали складну операцію на кишківнику лапароскопічним методом 17:10 Посадовця селищної ради судитимуть через збитки громаді на чверть мільйона гривень 16:06 Кишкова паличка та яйця аскарид: вінницькі водойми стали небезпечними для купання 15:02 На Стрілецькій літній водій Renault збив 11-річного хлопчика на «зебрі». Ще одна ДТП сталася у Барі 13:52 У ТЦК на Вінниччині вносили фіктивні дані в «Оберіг»: ДБР повідомило про підозру двом посадовцям 13:18 Чим зайняти дітей влітку. Огляд літніх таборів, гуртків у Вінниці (партнерський проєкт) 13:04 Приховав мільйони на запчастинах. Вінницький підприємець постане перед судом за несплату податків 12:02 Грався запальничкою і підпалив оселю: як рятувальники приборкували пожежу в Томашпільській громаді 11:35 Уже не 1, а цілих 5 Гбіт/с: розбираємося, що це за супершвидкість (Новини компаній) 11:02 Масштабна ДТП біля села Комарів: зіткнулися три автомобілі, є потерпілий 10:03 Ціна питання — $32 000. Вінницький депутат погорів на земельній оборудці play_circle_filled 09:43 Де у Вінниці 4 червня вимкнуть воду та світло. Перелік адрес
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up