На засіданні Кабміну, 25 березня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що українцям, які були звільнені з роботи в період карантину, буде призначена субсидія.
«Сьогодні ми збільшуємо субсидії на оплату комунальних послуг та спрощуємо порядок надання. В середньому збільшення субсидій для українських родин складатиме орієнтовно 300 гривень. Механізм має запрацювати після ухвалення Верховною Радою закону про Стабілізаційний фонд», — зазначив Шмигаль.
На сайті Кабміну повідомляють, що звільненим з роботи громадянам, для отримання субсидії, потрібно буде звернутися в Центри зайнятості та зареєструватися як безробітні. Перебування на обліку стане підставою для нарахування субсидії.
Її суму будуть вираховувати з розміру допомоги по безробіттю без урахування отриманої зарплати. Розрахунок проводитиметься з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів на електроенергію, газ, гарячу воду тощо, через збільшення часу перебування вдома.
На час дії карантину заборонено припиняти надання житлових субсидій. А всі, хто її мають в опалювальний сезон, автоматично отримують і влітку, без звернення до органів соцзахисту.
Крім того, за ініціативи Міністерства соціальної політики, обов’язковий відсоток плати за комунальні послуги прийнято рішення не збільшувати з 1 травня.
— У нас є базовий відсоток плати за комунальні послуги — 15 %. Це так, як сьогодні нараховується субсидія. Але з 1 травня планувалось встановлення 20%. Пропонуємо залишити 15 %, оскільки ми перепризначаємо всім субсидії, а також для того, щоб не втратити соціальну спрямованість, — наголосила міністр соцполітики Марина Лазебна.
Однак, ця постанова досі не опублікована на сайті Кабміну. Останній внесений документ, станом на 17.11 26 березня, це «Про внесення зміни до Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби» №235.
Також немає змін до постанови №848, яка є головним «законом» в органах соцзахисту при призначенні субсидій українцям.
— Я бачила повідомлення на сайті Уряду, в ЗМІ про зміну порядку субсидій. Але опублікованого документу немає. Також ми не отримували роз’яснення від Мінсоцполітики. Немає змін до порядку, як робити нарахування тим людям, що втратили роботу. Очікуємо на роз’яснення, далі затверджуємо їх на місцевому рівні та почнемо працювати, — прокоментувала зміни до порядку керівниця вінницького департаменту соцполітики Валентина Войткова.
Дивну ситуацію з декларацією змін та відсутністю офіційних постанов Кабміну примітив й голова ГО «Наше Поділля» Юрій Степанець. У своєму фейсбуку чоловік розписав свою історію пошуків рішень про надзвичайну ситуацію, продовження карантину на 30 днів тощо.
«Бракує офіційних документів, які затверджують різні відомства і центральні органи влади. Від заборони транспорту до блокування населених пунктів залізобетонними блоками. Хто це приймав, хто нестиме відповідальність за ефективність цих заходів. Хтось може пояснити покроково. Для тих самих бюджетників чи працівників приватних медичних установ що їм робити? ну і нам простим смертним заодно...якесь бачення, стратегію», — пише Степанець.
Схожа історія й зі зміною обмежень в громадському транспорті. Уряд дозволив перевозити в громадському транспорті більше десяти пасажирів, однак ці зміни досі не опубліковані.
ОНОВЛЕНО. Постанову, яка встановлює нові обмеження у транспорті опублікували о 16.22 26 березня на сайті Кабміну. Їх ще мають затвердити на місцевому рівні.
На час карантину людям поважного віку радять не виходити з дому, оскільки вони мають найбільший ризик заразитися вірусом. Міський департамент соцполітики та ГО «Полум’я надії» зробили спільний проект для допомоги одиноким вінничанам літнього віку, таку, наприклад, як сходити в магазин за продуктами або в аптеку за ліками. Для цього їм потрібно зателефонувати за номером (096)006-36-05.
Консультації щодо питань, пов’язаних з роботою «Прозорих офісів» вінничани зможуть отримати у кол-центрі Прозорого офісу за телефоном 65-50-50.
З питань пенсійного забезпечення – у кол-центрі Пенсійного фонду – 50-88-81; 50-88-82; 50-88-83.
З питань соціального захисту – у працівників департаменту соціальної політики міської ради: 50-83-88 (управління соціального захисту «Правобережне»); 50-86-70 (управління соціального захисту «Лівобережне»).
Чи маєте зараз роботу?
Читайте також:
Кіло гречки — 45 гривень. По чому тепер продають інші крупи на базарі
«Коля, будь людиною, закривай!» Як на карантині працюють вінницькі ринки
Готові консультувати безкоштовно. Зібрали список корисних контактів
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер