«Треба було раніше викликати поліцію». В електричці «Київ-Жмеринка» підстрелили хлопця

«Треба було раніше викликати поліцію». В  електричці «Київ-Жмеринка» підстрелили хлопця
Провідники електропотяга №867 викликали тільки тоді, коли пяний дістав пістолет і вистрелив пасажиру в ногу
  • У молодого хлопця стріляв 42-річний п’яний чоловік.
  • Його зняли з поїзда на станції Голендри Калинівського району.
  • Два місяці стрілець перебуватиме під вартою або заплатить заставу.
  • Пасажири кажуть, провідник мав раніше викликати поліцію.

Про стрілянину в електропоїзді Київ-Жмеринка повідомила прес-служба прокуратури області. Крім того, інформацію для сайту 20minut.ua надав один з пасажирів, який став очевидцем події. Ще один приклад того, що пасажири потягів «Укрзалізниці» не захищені від можливих проявів застосування до них сили.

Аж поки не дістав зброю...

Стрілянина в електричці сталася на відрізку дороги між станціями Козятин і Голендри.

— Провідники мали раніше викликати поліцію і зняти з поїзда п’яного чоловіка, а не чекати, поки він дістане пістолет, — розповів 20minut.ua один з пасажирів. — Той, що стріляв, ще до Козятина уже напився. Причому, випивав зі своїм напарником відкрито. А як людей обзивав, коли йому робили зауваження. Ми думали, що його ще в Козятині утихомирять. Не зробили цього. От і результат.

Факт розпиття спиртних напоїв підтверджує прокуратура. Ось що про це сказано у повідомленні прес-служби:

— Досудовим розслідуванням встановлено, що раніше судимий 42-річний житель Хмельницької області у поїзді розпивав спиртні напої зі своїм напарником, не реагував на неодноразові зауваження пасажирів та провідників. Грубо порушував громадський порядок, висловлювався нецензурною лексикою...

Інформація про подію розміщена також на сайті обласної поліції, яка здійснює досудове розслідування під процесуальним керівництвом прокуратури.

Незважаючи на таку поведінку, провідники поліцію не викликали, аж поки той не дістав пістолет і поранив ним пасажира.

Два постріли в ногу

Зловмисник стріляв у тамбурі. Йому чимось не сподобався один з пасажирів, який в цей час знаходився у тамбурі. У прокуратурі кажуть, що спершу він продемонстрував на словах свою зухвалість. Тоді дістав з кишені пістолет і вистрелив у ногу пасажиру.

Слідчі пояснили, що пістолет був травматичний. Постраждалий зазнав ушкоджень ноги.

Постріли пролунали під час руху електропоїзда на відрізку дороги між Козятином і станцією Голендри. 

Хто саме затримував порушника, розповілапрес-офіцер поліції Анна Олійник. За її словами, на станції Голендри до вагона зайшла поліція разом з працівниками воєнізованої охорони стрілецького підрозділу. Зловмисника затримали.

Одночасно поліцейські поспілкувалися з постраждалим. Ним виявився молодий чоловік з села Калинівського району. Йому пропонували доставити в лікарню. Але чоловік відмовився.

За інформацією слідства, він дістав легкі тілесні ушкодження.

П’ять років за повідомлення про «мінування»

Нині стрілець під вартою. Суд задовольнив клопотання прокуратури про застосування до нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб. Щоправда, з можливістю внесення застави у сумі 136 тисяч 200 гривень.  

Досудове розслідування здійснюється за частиною четвертою статті 296 «Хуліганство».

На запитання, за що раніше був засуджений затриманий стрілець, у прокуратурі пояснили, що суд визнав його вину у порушенні статті 259 Кримінального Кодексу України. Йдеться про неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян.

Простіше кажучи, його засудили за повідомлення про неправдиве замінування одного з об’єктів, в якому знаходилися люди.

Сталося це у місті Тернопіль. Тернопільський міськрайонний суд виніс ухвалу про позбавлення волі строком на п’ять років. Але звільнив від покарання на випробувальний термін на три роки. Цей термін ще не сплив, зазначили у прокуратурі.

Запит до «Укрзалізниці»

Редакція звернулася із запитом до «Укрзалізниці». Маємо намір отримаи відповіді на два питання:

  • Чому провідники електропотяга №867 (вагон №5) Київ-Жмеринка не вжили усіх заходів, аби припинити пиятику у вагоні; як саме вони мали діяти у такій ситуації, згідно посадової інструкції.
  • Чому не викликали поліцію до порушника, який у дорозі тероризував пасажирів?

— Якби зробили це раніше, у вагоні №5 не пролунали б постріли, — сказав один з них у телефонному дзвінку до редакції.
 

Читайте також

«Мамо, у мене все добре, думай, що я на курорті». Знайшли тіло 24-річного військового з Хмільника

На Келецькій з вікна гуртожитку випав 18-річний студент. Хлопець загинув

Подробиці смертельної ДТП у Гайсині. За кермом Passat був п'яний священник

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Oksana Oksana
    136 тисяч 200 гривнів....
    Вадим Дергачов reply Oksana Oksana
    Oksana Oksana от вся правда, багаті можуть... Авжеш не вбив, вб'ють приходьте... Наші реалії, ска страшно і гідко від цего кодла
  • Olesya Volchenko Volchenko
    💔100 %
  • Raya Skalrud
    Де вони е зараз так1!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:44 Світло вимкнуть на низці вулиць Вінниці. Перелік адрес 10:25 Шукаєте плитку та сантехніку, але не знаєте де дивитися? Почніть з цих салонів у Вінниці (партнерський проєкт) 10:18 У Вінниці прощаються із 39-річним захисником Сергієм Цимбалом, який загинув на Харківщині 09:48 Масштабна ДТП на об'їзній Вінниці: рух транспорту перекрили, є постраждалі play_circle_filled Від читача 10:21 Безпека дітей у кіберпросторі під час літніх канікул 09:00 Проїзд у Вінниці подорожчає до 25 гривень. Коли та чому? 08:07 Цей день в історії, 18 червня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони 21:00 На Дністрі затримали двох братів із Харкова, які намагалися переплисти кордон на акваскутерах 20:32 Пісні та історії! Марія Бурмака у п’ятницю виступить у Вінниці з особливим акустичним концертом play_circle_filled photo_camera 20:14 У колоніях та СІЗО Вінниччини посилять духовну опіку від ПЦУ 19:22 Смертельна аварія у Якушинцях. Внаслідок зіткнення двох авто загинув літній водій play_circle_filled 18:37 Вінницький завод побутової хімії повернув до бюджету понад 61 мільйон гривень несплачених податків 18:10 «Зайчик», гранатку кинь!»: як гвардійці з «Червоної калини» взяли в полон шістьох окупантів 17:55 Понад 700 мільйонів хочуть витратити на нові автобуси для Вінниці. Їх братимуть у лізинг 17:04 Родина замість інтернату. Як у Вінниці працює патронат над дитиною і хто може стати вихователем 16:45 Вітамінний кошик червня: які овочі у Вінниці суттєво подешевшали, а що продовжує бити по гаманцю play_circle_filled photo_camera 16:31 Від 12,5 до 56,5 тисяч гривень: скільки коштує навчання у вишах Вінниці у 2026 році 16:16 У вінницьких маршрутках до кінця року можуть з'явитися термінали для безготівкової оплати 15:53 У Зарванцях водійка Toyota збила восьмирічного велосипедиста. Дитину госпіталізували 15:20 Де відсвяткувати день народження дитини? Добірка найкрутіших місць Вінниці (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up