На брифінгу, який провела партія «Слуга Народу», розказали про підсумки місцевих виборів для політсили. Зокрема, приділили частину часу поясненням, що за «5 питань від президента» пролунали біля дільниць у день виборів.
— Хочу наголосити, що це не було референдумом чи соцдослідженням, тому що ніякої виборки не було. Це — загальнонаціональне опитування, схоже на екзитпол. В принципі, воно відбулося на дуже високому рівні. Невеликий відсоток браку, — говорив очільник політсили Олександр Корнієнко.
За його словами, в опитуванні взяли участь до п’яти мільйонів громадян.
Корнієнко сказав, що будуть робити з результатами опитування.
— Будемо враховувати у своїй діяльності. Наприклад, по 3-му питанню (скорочення чисельності депутатів до 300). Це можна швидко зробити, бо законопроект змін до Конституції вже пройшов перевірку Конституційного суду. Далі буде питання до колег (депутатів - авт.), хто захоче «увільнути» від голосування при підтримці людей майже 90%, — каже голова партії «Слуги Народу».
По інших питаннях Корнієнко відповів, що потрібно «буде їх обговорювати у фракції та комітетах Верховної Ради» і можна буде виносити на голосування як законопроекти.
— По п’ятому питанню (Будапештський меморандум - авт.) мені зараз складно відповісти. Поступово дамо хід всім п’яти питанням, які підняли в опитуванні президента. Почнемо, зі скорочення депутатів, — сказав Олександр Корнієнко.
Очільник партії «Слуга Народу» розповів, що інцидентів було небагато: до десяти на всю Україну. Один з них стався у Вінниці: на Вишеньці волонтера, що проводив опитування від президента, штовхнули і пошкодили скриньку.
Також Олександр Корнієнко сказав, що фінансування опитування Зеленського взяла на себе партія «Слуга Народу». Обрахунок ще ведеться і буде зображений у звіті до НАЗК.
— Для того, щоб уникнути звинувачень у передвиборчій агітації, ми свідомо не називали назву соціологічної компанії, яка є організатором опитування. Тепер ми можемо назвати виконавця — це компанія Зе-Медіа. З цією компанією ми працювали й на парламентських виборах, в неї є повна акредитація, — говорив Корнієнко.
За даними Opendatabot, товариство «Зе-Медіа» було створено в 2007 році, у 2018-му — перебувало в стані припинення, але відновило свою роботу в 2019 році. Спочатку мало вид діяльності «Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами», а нині — «Виробництво кіно- та відеофільмів, телевізійних програм».
За дослідженням порталу strana.ua, на виборах до Верховної Ради компанія «Зе-Медіа» заробила 17 мільйонів гривень. Партія «Слуга Народу» платила цьому товариство за розміщення реклами на білбордах. Більше, ніж «Зе-Медіа», президентська партія заплатила тільки телеканалу «1+1» — 28,5 мільйонів гривень.
Читайте також:
П'ять кримінальних справ і постріли в Тульчині. Підсумки поліцейського главку про вибори
Мера обрали в один тур? Дивіться три екзит-поли, які зробили по Вінниці
Вибори-2020. Як вінничани ходили на дільниці в умовах карантину
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер