Вінницькі тепловики втратили постачальника газу. Раніше ним був НАК «Нафтогаз України», якого уряд зобов’язав продавати свій ресурс за регульованою ціною. З 20 травня втратила чинність постанова Кабміну, й відтоді «Нафтогаз» пропонує теплокомуненерго нові умови: газ за ринковими цінами та 100% передоплати.
Не маючи грошей на аванс за газ, «Вінницяміськтеплоенерго» зупинило подачу гарячої води. «Вінницягаз» перекриває газовий вентиль. З 22 травня діють тільки дві котельні — на Тяжилові та Малих Хуторах, де є котли, що працюють на брикетах і трісці.
Міський голова Сергій Моргунов у своєму фейсбуку відповів на питання, коли решта Вінниці отримає гарячу воду.
«Уряд не зміг завчасно відрегулювати критичні питання у сфері теплоенергетики. У заручниках опинились люди. Ми зробимо все можливе, щоб в червні відновити гаряче водопостачання для вінничан. Але без змін на рівні держави так довго тривати не може», — пише Моргунов.
За повідомленням Асоціації міст України без централізованої гарячої води, крім вінничан, ще п’ять мільйонів українців, які живуть в 120 містах. Тому Асоціація воліє пришвидшити процес пошуку рішень.
Минулої п’ятниці, 21 травня, на спільній нараді з урядовцями і президентом України Володимиром Зеленським домовилися, що:
Попередню домовленість з головами міст України, нагадаємо, уряд ще не виконав. У лютому чиновники підписали меморандум. Місцева влада зобов’язалася не піднімати тарифи на тепло через подорожчання газу, а Кабмін з «Нафтогазом» обіцяли річні тарифи на газ та компенсації збитків для тепловиків.
Міністр ЖКГ в 2007-2010 роках, нардеп Олексій Кучеренко прогнозує, що без держрегулювання тарифу на газ для теплокомуненерго тариф на опалення і гарячу воду зросте щонайменше вдвічі.
Сплатити зимові платіжки зможуть лише третина українців. Про це заявив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
— Теплопостачальник зробив висновок, що потрібно підняти вартість своїх послуг на 57%, — сказав Олег Попенко. — Якщо вартість теплової послуги зросте на 30-50%, її сплачувати зможуть тільки 30% споживачів.
Свої висновки, голова Спілки споживачів комунальних послуг, підтверджує січневою статистикою — тоді, після зростання тарифів теплокомуненерго (у Києві - авт.) на 20%, кількість неплатників зросла до 47%. Зазвичай, цей показник сягає 12-15%.
Про те, як виникла проблема з теплокомуненерго і чому восени ми можемо залишитися без опалення читайте в матеріалах рубрики «Газова криза».
Читайте також:
У Вінниці включили гарячу воду, але не всім. Перелік адрес
Маєте депозити та валюту? Не зможете отримати субсидію — рішення уряду
Річний тариф на газ почне діяти з 1 травня. Яким він буде для вінничан?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
А банки за кредити теж борги спишуть?