Та землі для захоронень ближче немає. Тому люди шукають вихід самостійно і частіше ховають тварин у лісопосадках та дворах
Тут за 80 гривень можна поховати собаку, кішку, хом'ячка, папужку тощо. Проте поховання свого домашнього улюбленця для вінничан вже давно є проблемою. Везти тварин за місто – вдається не усім, а тому шукають альтернативу, хто біля людських кладовищ, а хто у дворах свого будинку.
Владислав хотів ховати біля людей
- Цезар прожив зі мною чотирнадцять з половиною років і був дуже вірним, самостійним і розумним, - каже Валентин. - Песик завжди сам гуляв і повертався додому в певний час, особливо любив рибалку і ніколи не дозволяв себе гладити, навіть знайомим, якщо у нього не було настрою. Я б сказав, що він був у своєму роді особистість, завжди розумів, що йому кажуть, мав свої особисті звички.
Помер песик від ускладнення на серці. Владислав хотів, щоб його друг завжди був поруч і поховав його в лісопосадці недалеко від великого кладовища.
Ховають у дворах
Проте більшість вінничан економлять і ховають домашніх улюбленців біля будинків. Вінничанка Валентина Ларіна навіть встановила пам'ятник собаці. Вирішити цю ситуацію по-іншому не могла, оскільки викинути собаку на смітник жінка не наважилася.
- Ви розумієте, він у нас дев’ять років був, як дитина, як син, - каже Валентина Ларіна. - Викинути на вулицю чи в яр? У нас же немає у Вінниці кладовища для тварин, і потім, я не одна, хто горює, це ж брати наші менші.
Їхати з Вінниці до Людавки майже годину - за 25 кілометрів не усім під силу. А тому ховають тварин вночі, щоб ніхто не бачив, у дворах, або за будинками. Де менше людей ходить. А ще носять у Лісопарк, там можна знайти цілу галявину з саморобними пам’ятниками, під якими поховані кішки та собаки.
Найдавніше кладовище для собак у Парижі
Кладовище собак - Сіметьер де Шьєну одне з найдавніших кладовищ для тварин, що знаходиться у Франції. Розташоване воно на північному заході від Парижа, на лівому березі Сени. «Кладовище собак» відкрите в 1899 році. Це друге у світі офіційне кладовище для домашніх тварин, після відкритого у 1896 році кладовища в Сполучених Штатах Америки в місті Хартсдейл, штату Нью-Йорк.
На сьогоднішній день в Штатах налічується близько 290 великих цвинтарів і крематоріїв для домашніх тварин. При цьому американці все частіше вибирають кремацію, як спосіб попрощатися з померлими чотириногими і пернатими друзями. В умовах сьогоднішньої непростої економічної ситуації цей спосіб найбільш вигідний, так як кремація обходиться всього в 80 доларів, що в десять разів дешевше, в порівнянні з похованням, яке обходиться в середньому у 800 доларів.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер