Зазвичай в цей день у Вінниці відбуваються масові пірнання у річку. В цьому році святкування скасували. Директор департаменту культури Максим Філанчук розповів, що не буде традиційних забав та масового купання, не освячуватимуть і водойми.
А от рятувальники, як сказали в пресслужбі обласного управління ДСНС, вийдуть працювати на місця, де можуть бути купальники. Загалом, на водоймах країни встановили понад 600 рятувальних постів із засобами порятунку людей на воді. Цього дня на водних об'єктах від ДСНС чергуватимуть майже дві тисячі рятувальників та 375 одиниць техніки.
Напередодні Водохреща, по всій країні фахівці Служби порятунку проводили інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо безпечного перебування на замерзлих річках та озерах.
Рятувальники навчали людей, як правильно проводити обряд купання. Водолази-рятувальники на власному прикладі продемонстрували, як безпечно заходити у крижану воду і правильно занурюватись. Фахівці Служби порятунку розповіли, як саме слід підготувати тіло до обряду купання, аби не нанести шкоди власному здоров’ю.
Подібна профілактична робота та практичні тренування відбулися в усіх регіонах країни.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій нагадує правила безпечного святкування:
Щороку 19 січня вінничани пірнають у воду біля храму на півострові Бригантина, на пляжу «Хімік», на Вишенському озері та на озері, що в мікрорайоні Тяжилів. Чи будуть це робити сьогодні, коли масові заходи відмінили? Про це дізнаються наші журналісти, які пішли вранці до ополонок, тож слідкуйте за стрічкою новин на 20minut.ua
Читайте також:
На Водохреща у Вінниці скасували масові пірнання. Де можна освятити воду?
«Хто казав, що карантин, то скучно»: хлопці роздяглись та стрибнули з мосту
Коронавірус в Україні: скільки хворих на COVID-19 станом на 18 січня
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер