«Моря немає, то хоч в річці покупаємось». Як вінничани відпочивають на міських пляжах

«Моря немає, то хоч в річці покупаємось». Як вінничани відпочивають на міських пляжах
  • Побували на «Хіміку» і «Центральному» пляжі та показуємо вам, як там вінничани проводять вихідний день.

У більшості вінничан 21 червня вихідний, а ще й погода у цей день ласкаво запрошує на вулицю. Тож вінничани, користуючись святом, масово ринули на пляжі. Стовпчик термометра показує +27, а вітер біля Бугу пом'якшує спеку. 

Спершу ми завітали на «Хімік» і були вражені кількістю людей, зустріли там понад сотню вінничан. Приходять на пляж і підлітки, і сім'ї з дітьми, і пенсіонери. 

Відео дня

У воді плавають діти різного віку. Вони грають волейбол у воді, бовтаються з надувними іграшками та навперегони допливають до буйків. Поряд батьки.

Більшість з старших — засмагає. Хтось — із закритими очима приймає сонячні води поблизу води, хтось — ховається під парасольками й читає книгу, хтось — смакує охолоджені напої чи морозиво. Є й кілька компаній чоловіків, які запаслися пивом і гучно обговорюють щось одне з одним. 

Один з пенсіонерів-відпочиваючих, відповідаючи на наше запитання, чи вперше цьогоріч сюди прийшов сказав, що вперше, але тепер мало не щодня планує ходити засмагати та охолоджуватися в Бузі. 

— Моря немає, то хоч в річці покупаємось, — жартує чоловік. 

На пляжі є рятувальники та фельдшери. Про це нам розповів начальник вінницької міської рятувальної служби Анатолій Ступак, який якраз був на посту, коли ми прийшли робити репортаж. 

— Рятувальники заступають кожного дня з 10.00 до 20.00, — каже рятувальник. — Нещасні випадки нас поки, на щастя, оминають стороною. Бували вже незначні ситуації, коли ногу ледь поранили. А так, спокійно. На посту ми з 16 червня, але якраз на Зелені свята розпочалися масові купання вінничан. 

На «Центральному» пляжі більше молоді, там компанії хлопців-підлітків стрибають з пірса у воду. З їхніх колонок лунають пісні 2000-х вперемішку з попсовими реперами. 

Трохи далі від пірса відпочивають молоді сім'ї. Одна з вінничанок Олена каже, що «хоч і не любить місцеві пляжі, але в таку спеку не витримала у квартирі».

Сидів там й самотній рибалка, який, здавалось, що абстрагувався від гамору підлітків, і насолоджувався спокоєм. Нам він сказав, що приходить сюди заспокоїтися від проблем. 

Чи безпечно там купатися? 

Про це раніше писали наші журналісти. Як кажуть у Держпродспоживслужбі, на пляжах Хімік та Центральний якість води річки Південний Буг не відповідає санітарним вимогам лише по запаху, який становить 2 бали, при нормі не більше 1 бала. 

Інші показники — в нормі. Зокрема, такі як: вміст лактозопозитивних кишкових паличок, кишкової палички в 1 куб.дм води, водневий показник (рН), забарвлення, розчинений кисень, біохімічна потреба в кисні. 

Тобто, на цих пляжах можна купатися людям. У Вишенському озері теж основні показники в нормі. 

 

Читайте також: 

Перевірили три вінницькі пляжі. Де можна спокійно купатися та засмагати

«Варто облаштувати хороший безпечний скейт-парк». У парку провели турнір зі скейтбордингу

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Aksanina Khmel
    На Вишенському озері поставили душову кабіну ще, здається в 2019 році, неподалік приватних басейнів, чому зараз там перекрита вода і відпочивальники немають змоги ополоснутися ???
  • Жора
    Натали  открывай новость про Юру в Ильинцах!   С  каких  это пор новость про ДТП платная?   Там шо в 20 мин попутали на жаре берега ?
    Next reply Жора
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:11 Іракця змусили воювати за рф: «Вибір був між тюрмою та фронтом» play_circle_filled 14:46 День працівника соціальної сфери у Вінниці відзначили концертом «Від щирого серця» 14:21 На реставрацію вежі Артинова пропонують витратити понад 44 мільйони гривень 14:01 Викрили дві схеми ухилення від мобілізації у Вінниці — «студентські квитки» та фейковий ліцей photo_camera Від читача 11:24 Трьох вінничан відзначили за вагомий внесок у розвиток сфери національної та громадянської ідентичності 13:13 Фура збила людину на Шимка і проїхала кілометр із тілом 12:44 Мобілізація через ТЦК — що робити, якщо зупинили на вулиці 12:09 На місцях влучань після нічної атаки на Вінниччину працює понад 130 рятувальників photo_camera 11:14 На Курському напрямку загинув 55-річний штаб-сержант з Вінниці Віталій Шевчук 11:01 Як Вінниця живе після нічної ворожої атаки та до чого готуватися 10:30 На Вінниччині ввели обмеження електрики: кого торкнуться відключення світла 09:50 D121 розігрує двокімнатну квартиру в ЖК Кельце за донат (новини компаній) 09:33 Наслідки нічної атаки в області: загинула дитина та п’ятеро постраждалих 09:24 Вінниччина пережила потужний нічний обстріл. Є руйнування і постраждалі 09:05 Сергій Кудлаєнко зіграв у благодійному матчі пам'яті Віталія Драченка у Вінниці (пресслужба С. Кудлаєнка) 08:46 У Вінниці сьогодні стартує опалювальний сезон для житлових будинків 08:27 Сьогодні вітаємо Артема та Анастасію. Історія, заборони та прикмети 30 жовтня 21:01 Відновлюють дерева, знищені негодою та вандалами у Вінниці 20:08 До рідної Софіївки на щиті повернувся старший сержант Іван Степула 19:03 Може бути гучно. Вінничан попереджають про роботи на кар'єрі play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up