Напис «Кому дзвонити, коли вбиває поліція?» у Вінниці помітили сьогодні, 4 квітня, на набережній біля Храму Покрови Пресвятої Богородиці.
Про його появу сьогодні в Твітері написав користувач «пан Голуб ACAB». У дописі він зазначив, що це «нова робота відомого митця, який працює під псевдонімом «Випадковий Перехожий» у Вінниці!».
Цей вислів використовували під час акцій із засудження злочинів за участю поліцейських, тиску з боку правоохоронців на активістів та бездіяльності поліції в розслідуванні злочинів. Такі написи з’являлися в різних містах України.
До вечора напис «Кому дзвонити, коли вбиває поліція?» на набережній у Вінниці частково замалювали.
В обласному главку повідомили, що про художника нічого не знають, а замальовували напис, швидше за все, представники комунальних служб.
Певно хотіли зробити патріотично, а вийшло, як вийшло.
В соцмережах подейкують, що напис з'явився після того, як у Хмельницькому під час затримання помер 25-річний чоловік. Нагадаємо, ввечері, 31 березня 2021 року, у місті Старокостянтинів, Хмельницької області, працівники поліції зупинили громадянина для з’ясування особи та перевірки пакунку, який той отримав у відділенні пошти. Знехтувавши правоохоронців, 25-річний чоловік кинув посилку та почав тікати. Коли ж поліцейські його наздогнали, в чоловіка стало серце.
Також вислів «Кому дзвонити, коли вбиває поліція?» можуть приурочити арешту Влада Сорда, —міркують у соцмережах.
Нагадаємо, що у березні 2021 року після акції у Києві було затриманого за підозрою в хуліганстві вінницького письменника Влада Сорда (справжнє ім’я Владислав Гранецький-Стафійчук).
Активісти назвали це викраденням, адже, зі слів очевидців, четверо поліцейських без жодних пояснень, ордерів і пред’явлення посвідчень на вимогу свідків, висмикнули чоловіка з групи людей, заломили руки, посадили в автівку і швидко поїхали. При цьому повідомлялося, що свідки теж постраждали, адже намагалися блокувати машину, вимагаючи пояснень. Зараз Влад Сорд знаходиться під домашнім арештом.
За рік до цих подій, влітку 2020 року у Вінниці відбулася акція на підтримку відставки Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Серед написів на плакатах також був вислів «Кому дзвонити, коли вбиває поліція?».
Тоді учасники акції свої слова пояснили, що обурені нападами на активістів, злочинами за участю правоохоронців, а також тим, що досі не покарані замовники вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк, на яку скоїли замовний напад через її антикорупційну діяльність.
За повідомленням волонтера та громадського діяча Романа Сініцина, вислів «Кому дзвонити, коли вбиває поліція?» вперше намалювали на київській набережній у 2019-му році. Відтоді її замальовували шість разів, але щоразу відновлювали.
«І відновлюватимуть скільки треба буде. І ці написи з’являться і в інших місцях. Чому? Дивіться яка ситуація. Сім років тому в Києві мус*ра в прямому ефірі розстріляли більше сотні людей. За цей злочин по суті ніхто не покараний, більшість співробітників Беркуту і інших підрозділів, які стріляли-били-калічили людей на Майдані — продовжують служити в уже «новій поліції». Деяким просто дали втекти в Росію, Крим, Білорусь.
П’ятирічного Кирила Тлявова п’яні мус*ра розстріляли на власному подвір’ї і жоден не визнає провини. Частина підозрюваних не ув’язнені, а просто під домашнім арештом. В Кагарлику цілий відділок поліції мовчав поки гвалтували дівчину. Жоден херсонській мус*р досі не покараний за участь у покриванні вбивць Каті Гандзюк».
P.S.За кілька днів напис «Кому дзвонити, коли вбиває поліція?» на вінницькій набережній повністю замалювали, перетворивши два рядка тексту на прапор України.
Читайте також:
Лікували ковід за гроші хворої чи коштом лікарні? Про конфлікт в тиврівській районці
У Вінниці пенсіонер випав з вікна восьмого поверху. Подробиці
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
не ведіться нак дурню від 20 хвилин
Какого,вообще,там кто-то решил написать какую-то фразу?