На сесії міської ради 30 квітня ухвалили договір про забудову території на Коріатовичів, 7А. Зараз за цією адресою розміщені закинуті будівлі. Рішення, за яке проголосували 35 з 51 депутатів, передбачає будівництво готельно-ресторанного комплексу.
Вінницька міська рада укладає договір з товариством «Солодкий світ ЛТД». Предметом договору є земельна ділянка, площею 12 соток, яка в приватній власності цього товариства. На ній розміщені недобудови та закинуті будівлі, що зараз в комунальній власності Вінницької міської громади.
На цій території планують побудувати готельно-ресторанний комплекс, який матиме 4 поверхи та мансарду. Площа під забудову 970 квадратних метрів. В рішенні прописали, що на цій ділянці має бути орієнтовно 40 паркомісць.
Також йдеться про суміжні земельні ділянки, якими приватна фірма буде користуватись на умовах платного земельного сервітуту. На приватну компанію покладають обов’язок зробити благоустрій суміжної території — берегоукріплення, набережну та пірс.
За умовами договору, товариство «Солодкий світ ЛТД» фінансує розробку детального плану території, демонтаж закинутих будівель, якщо в цьому буде необхідність, будує об’єкт та робить благоустрій. І також фінансує разом з третіми особами виконання проектно-вишукувальних робіт «Межі та режими використання зон охорони пам‘яток культурної спадщини у Вінниці».
Вінницька міська рада за бюджетні кошти замовляє обстеження будівель, що на цій ділянці, їхню експертну грошову оцінку. Відшкодувати ці витрати в бюджет громади, а також викупити закинути будинки має «Солодкий світ ЛТД».
Ще сторони домовились, що після виготовлення проекту землеустрою, буде змінено цільове призначення ділянки під забудову. Зараз це «03.08 Для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування». А буде — «03. Землі громадської забудови».
Вже цього літа може розпочатись демонтаж закинутих будинків біля «Авангарду». Паралельно процесу отримання дозволів на забудову, фірма має профінансувати розробку проекту комплексного благоустрою з набережною та пірсом. Його мають реалізувати до введення в експлуатацію готелю. Конкретної дати початку будівництва в договорі не вказано.
Про перебудову території біля «Авангарду» стало відомо з минулої осені, коли на громадських слуханнях, 12 жовтня, вінничанам представили візуалізацію.
За задумом чиновників там могла би бути футуристична будівля зі скла, пірс у формі катера та облаштована набережна з велодоріжками. Проте це передпроектне бачення, а от в реальності все може бути інакше.
Більш того, цей проект є частиною значного більшого, новий детальний план вулиці Коріатовичів, від Центрального мосту до пляжу «Спартак». Він передбачає будівництво таунхаусів замість нинішніх приватних будинків, поблизу пристані «Вінниця» — чотири офісних центри і невеличкий парк, а за сервісним центром «Рено» — яхт-клуб.
Чиновники пояснювали, що цей план є «дороговказом» для інвесторів, які й будуть займатись викупом ділянок та старих будинків. За цей проект проголосували 13 з 16 вінничан, які були присутні на слуханнях, повідомляє портал deputaty.in.ua
Привокзальну площу, нагадаємо, хочуть переробити в транспортний вузол.
Товариство «Солодкий світ ЛТД» було засноване в 2017 році. Має юридичну адресу у Вінниці, на вулиці Гонти, директор — Вікторія Гладько. Основний вид діяльності: 46.36 Оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами. Статутний капітал — 5 мільйонів гривень, які внесла єдина засновниця компанії Надія Гладько, про що повідомляє портал Opendatabot.
В бізнес-«портфелі» родини Гладьків є ще декілька компаній, які займається торгівлею цукерками. Це торговий дім «Солодкий світ», товариство «Світ Гарден», наукове-технічне підприємство «ММ Хайтек», приватне підприємство «Матрікс», товариство «Голуба світс» (має вид діяльності — виробництво какао, шоколаду та цукрових кондитерських виробів).
Натомість Надія Гладько є засновницею товариства «Будівельна компанія «Експерт», створеної у 2018 році. Фірма має вид діяльності «41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель».
Читайте також:
«Нам потрібен новий скейтпарк». Підлітки звернулися до мера Вінниці
На Київській змінять перехрестя, щоб прибрати затори. Аналіз плану реконструкції
«СКА» готовий на 70%. Скільки витратили на його реконструкцію?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер