Глобальне потепління: з кожним роком на Землі все жаркіше

Глобальне потепління: з кожним роком на Землі все жаркіше
Експерти відзначають, що останні роки були найжаркішими з часів спостережень за погодою. Екологи підтверджують – клімат змінюється і це зрозуміло навіть по поведінці тварин та рослин. Теплолюбні «переїжджають» до нас, а звичні нам – йдуть на північ

 

Кліматологи Всесвітньої метеорологічної організації у своїй щорічній доповіді назвали 2012 дев'ятим рекордно спекотним роком за останні 160 років.

Глобальне потепління не вигадка

Відео дня
> У доповіді йдеться, що минулого року глобальна річна наземна та океанічна температура в 27-й раз поспіль була вище середньої за період з 1961 по 1990 роки. За оцінками фахівців, в 2012 році температура була на півградуса вище середньої за той же період - 14 градусів Цельсія.

У доповіді також відзначається зменшення покриття північного полярного льодовика. Воно на 18 відсотків більш глибоке, в порівнянні з минулим рекордом, зафіксованим у 2007 році.

Раніше до практично тих же висновків про динаміку клімату прийшло американське космічне агентство на основі власних даних. У доповіді NASA йдеться, що всі 10 найспекотніших річних циклів (за винятком 1998 року) зафіксовані вже в новому тисячолітті. Найгарячішими з них стали 2005 і 2010 роки.

Екологи радять стати свідомішими

Екологи підтверджують спостереження кліматологів. Зміни вони спостерігають в поведінці тварин і в рослинному світі.

- В останні кілька років ми можемо спостерігати, що зміна клімату не просто розмови, - каже активіста Вінницького обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги

Людмила Соломінська. - Надмірна спека влітку, різкі перепади від морозів до вологої мряки взимку, снігові замети навесні, погода, не характерна для свого сезону - все це стосується України. А тому і кожного із нас.

Такий стан речей завдає великої шкоди в першу чергу сільському господарству, кажуть експерти. Тому урожай сильно залежить від погоди. На здоров’ї людей часті погодні аномалії також позначаються негативно, найбільше страждають люди, у яких проблеми з серцево-судинною системою.

- Рослинний і тваринний світ також зазнає змін, на півдні України з кожним роком активніше відбувається опустелення, - каже еколог. - Змінюється видовий склад природних екосистем, звичні нам місцеві рослини і тварини змінюються нехарактерними видами. Всім відома проблема поширення на північ амброзії, що викликає алергію.

Якщо за радянських часів основним фактором, що спричиняв викиди вуглецю в атмосферу були промислові підприємства, то зараз все більшу роль відіграють неекологічні звички самих громадян, переконані екологи.

- Варто подумати про це і обмежити поїздки на авто на користь громадського транспорту, зменшивши надмірне споживання, купуючи лише насправді необхідні речі, виявивши активну громадську позицію стосовно екологічної політики влади ми можемо вплинути на своє майбутнє, - каже Людмила Соломінська.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (8)
  • Anonymous
    Мы живём в межледниковом периоде. Любой, кто в школе не спал на уроках об этом знает. А палеоклиматологические графики показыают, что время межледникового периода уже практичеки исчерпано. Вы хотите, чтобы за время жизни одного поколения нетающие ледники дошли до побережья чёрного моря?
    Anonymous reply Anonymous
    Коментатори сосіть мій козацький пісюн, я вас всіх джурав, як джураю свого песика)
  • Anonymous
    Динозавры вымерли не из-за выхлопных газов, а по причине смены климата, который на земле происходит постоянно- это цикл.
  • Anonymous
    Цікаво було б почути думки фізиків, а не гуманітаріїв, які нав'язують свої маніакальні думки про незворотний вплив людей на Землю. На жаль, поки людство безсиле у питанні глобальної зміни клімату.
  • Anonymous
    Дані за 50 останніх років, це просто мить для Землі, якій 4,3 млрд років. Як можна зробити адекватний висновок про глобальне потепління чи похолодання, за такий малий період?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 На Вінниччині посівна в розпалі: кукурудза, соняшник і гречка вже в землі 19:45 У Бабині на Вінниччині колишній палац Ярошинських перетворили на житловий будинок 19:27 Змагання присвятили Назарію Гринцевичу із позивним «Грєнка» та іншим загиблим «азовцям» photo_camera 18:17 Поблизу села Щітки сталася серйозна аварія. Водій ВАЗу загинув, ще п'ятеро — травмовані play_circle_filled Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 18:03 Травень ллє дощем, а влітку — спека до +40°C: синоптики попереджають про погодні гойдалки 17:10 «Справжній патріот і тато з великим серцем»: у Сокільці попрощалися з Героєм Костянтином Плахотніком 16:03 У Подільському онкоцентрі відкрили нове онкогематологічне відділення 15:05 У Вінниці презентували поштову марку на честь українських матерів 14:09 Вінницькі рятувальники вдосконалюють навички розмінування з дронами 13:13 Сплав на каяках, йога та велопробіг: безплатні заходи у травні для ветеранів та їхніх родин 12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up