Зроблено дівчатами для дівчат. Вінницькі активістки запустили інформаційний чат-бот

Зроблено дівчатами для дівчат. Вінницькі активістки запустили інформаційний чат-бот
  • Активістки громадської організації «Вісь» запустили у Телеграмі канал для дівчат «Sister’s straw».
  • Там є інформація про фінансову грамотність, шахрайство в інтернеті, насильство та сексуальність, життєві історії випускниць інтернатів, а також добірки різноманітної літератури та фільмів.
  • Окрім того, на каналі можна знайти контактні телефони соціальних служб,  дружніх до молоді клінік та інших гарячих ліній.

Випускниці феменкемпів від ГО «Вісь» створили онлайн-платформу з корисною інформацією для дівчат «Sister’s straw». Там є кейсти про те, як розпоряджатися грошима, як не потрапити у пастку до кібер-шахраїв, а також як правильно доглядати за власним тілом  і куди звертатися за допомогою у разі потреби.

Як розповідає голова ГО «Вісь» Світлана Дубина, з самого початку це мали бути тренінги, спрямовані на випускниць інтернатних закладів. Ця ідея не виникла на рівному місці, зазначає вона. Оскільки організація вже не перший рік опікуються жінками-безхатьками, активістки знають, що багато з тих, хто опиняються без даху над головою колись вчилися та виховувалися у дитбудинках чи інтернатах. 

— Знаєте, воно якось потягнуло одне за інше. Випускниці феменкемпу вирішили, що потрібно допомагати і цим дівчатам. Контакти таких дівчат нам дали наші партнери. Спілкуватися з ними було непросто, дуже багато дівчат відмовляються говорити про свій досвід. Але знайшлися ті, хто погодився розповісти свої історії, — зазначає Світлана Дубина.

Відео дня

Готуючись до цього конкурсу активістки «перелопатили» багато інформації. Виявилося, що вихованки інтернатних закладів зазвичай несоціалізовані, каже Світлана Дубина. Не вміють розпоряджатися грошима, прагнуть любові і разом з тим не мають моделі сім’ї, а відтак, стаючи матерями поповнюють сиротинці.

— Тому ми придумали цей проект і назвали його «сестринська соломинка». Звісно, уберегти кожну від падінь чи помилок ми не можемо, але символічно «підстелити соломки» — так. Ідея була провести тренінги про фінансову грамотність, сексуальну просвіту, ставлення до здоров’я, комунікація з поліцією. Це дуже прості і важливі теми, які стосуються нас всіх. Приміром, випускникам інтернатних закладів дають якусь грошову допомогу, а вони не вміють ними користатися — три дні й нема. До того ж, багато дівчат народжують і поповнюють списки інтернатів. Вони не вміють, не знають, як поводитися з дітьми. Бо й моделі сім’ї не було, — говорить Світлана Дубина.

Активістки сподівалися, що от-от почнуть проводити ці тренінги для дівчат. Однак карантинні обмеження вносили свої корективи у ці плани. Маючи на руках багато корисної інформації у вінничанок виникла ідея створити такий онлайн-сервіс, який стане не лише у нагоді, а й буде доступним для всіх охочих.    

— Майже в усіх є смартфони і всі користуються інтернетом й такими додатками. Ми дуже швидко змогли адаптувати інформацію і наповнили нею чат-бот. Коли запустили його в тестовому режимі, отримали хороші відгуки і запитання, чому акцент саме на випускницях інтернатів, якщо ця штука корисна для всіх, — говорить Світлана Дубина.

В самому чат-боті користувачів вітають віртуальні подружки: Даша, Маша, Саша, Катя, Соня і «криска» Чіта — відповідальна за хороший настрій. Кожна з умовних дівчат — фахівчиня у тій чи іншій галузі. Даша, наприклад, експертка з сексу та репродуктивного здоров’я, Саша розповість про права людина та допоможе правильно написати заяву до поліції, Катя поділиться корисними контактами, а Соня навчить раціонально поводитися з грошима.

Наразі онлайн-платформу постійно вдосконалюють та доповнюють новою інформацією. Зокрема з’явилася можливість дізнатися більше і про кібер-шахрайство. В чат-боті можна прочитати кілька історій з власного досвіду про те, як дурять людей в інтернеті, а також куди звертатися по допомогу.

— Одна з героїнь наших історій потрапила в скрутну ситуацію, її надурили в інтернеті. Тому ми додали кнопку «Обережно, шахраї», де зібрали багато кейсів, — каже Світлана Дубина. — Нам дуже хотілося б працювати наживо, але доводиться підлаштовуватися до теперішніх реалій. Ще ми плануємо розповсюджувати інформацію про чат-бот за допомогою футболок з  QR-кодами. Він хороший тим, що на нього може зайти будь-хто і абсолютно анонімно дізнатися актуальну інформацію.

Читайте також:

За емоціями та інтонацією: провідні ІТ-компанії світу оцінили додаток, який розробили вінничани
 «Монетки», брязкальця та свищики. Як вінницький кераміст модернізує гончарне мистецтво
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:10 Сьогодні професійне свято правоохоронців України. Іменини, заборони та прикмети 4 липня 21:00 Вінницька область очолила рейтинг регіонів за кількістю антикорупційних вироків 20:04 У Северинівській лікарні відкриють одне з перших в Україні сучасних відділень онкореабілітації 19:19 Обіцяють гроші — крадуть ваші дані: як працює фішинг і чому це небезпечно Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 19:06 На Вінниччині виписали понад 1600 штрафів за перевантаження фур, та загалом порушень меншає 18:22 «Мамо, не звинувачуй себе»: як у Буші загоюють серця після втрати синів на війні 18:05 Трояндовий рай у Великій Кісниці: родина Гуровських вирощує понад десять тисяч квітів photo_camera 17:32 Суд скасував генплан, але Агрономічна сільрада хоче дорогу: що відбувається на провулку Весняному? play_circle_filled photo_camera 17:04 Вінничанин отримав десять років ув'язнення за проросійські дописи в соцмережах 16:15 У Вінниці об’єдналися дві відомі автошколи — тепер це «Водій Плюс» (Новини компаній) 15:58 Судитимуть за «смердючий бізнес»: керівника вінницької філії «Укрветсанзаводу» звинувачують в екозлочині 15:49 Сотки за мільйони: де у Вінниці продають комунальну землю? 15:10 Калинівська громада отримала трофейний російський дрон від військових photo_camera 13:42 «Казав, що після війни буде частіше приїжджати у Могилівку»: попрощалися з льотчиком F-16 Максимом Устименком 13:38 Підсумки НМТ: на Вінниччині 84 школярі отримали максимальні 200 балів 13:17 Хочеш більше енергії? Сходи на йогу або стретчинг (Новини компаній) 12:38 На Келецькій побили 15-річного хлопця 12:02 Дві вінничанки готували страшний теракт проти Сил оборони — їх судитимуть 10:48 П’яний з ножем налякав людей на вінницькому ринку
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up