Випускниці феменкемпів від ГО «Вісь» створили онлайн-платформу з корисною інформацією для дівчат «Sister’s straw». Там є кейсти про те, як розпоряджатися грошима, як не потрапити у пастку до кібер-шахраїв, а також як правильно доглядати за власним тілом і куди звертатися за допомогою у разі потреби.
Як розповідає голова ГО «Вісь» Світлана Дубина, з самого початку це мали бути тренінги, спрямовані на випускниць інтернатних закладів. Ця ідея не виникла на рівному місці, зазначає вона. Оскільки організація вже не перший рік опікуються жінками-безхатьками, активістки знають, що багато з тих, хто опиняються без даху над головою колись вчилися та виховувалися у дитбудинках чи інтернатах.
— Знаєте, воно якось потягнуло одне за інше. Випускниці феменкемпу вирішили, що потрібно допомагати і цим дівчатам. Контакти таких дівчат нам дали наші партнери. Спілкуватися з ними було непросто, дуже багато дівчат відмовляються говорити про свій досвід. Але знайшлися ті, хто погодився розповісти свої історії, — зазначає Світлана Дубина.
Готуючись до цього конкурсу активістки «перелопатили» багато інформації. Виявилося, що вихованки інтернатних закладів зазвичай несоціалізовані, каже Світлана Дубина. Не вміють розпоряджатися грошима, прагнуть любові і разом з тим не мають моделі сім’ї, а відтак, стаючи матерями поповнюють сиротинці.
— Тому ми придумали цей проект і назвали його «сестринська соломинка». Звісно, уберегти кожну від падінь чи помилок ми не можемо, але символічно «підстелити соломки» — так. Ідея була провести тренінги про фінансову грамотність, сексуальну просвіту, ставлення до здоров’я, комунікація з поліцією. Це дуже прості і важливі теми, які стосуються нас всіх. Приміром, випускникам інтернатних закладів дають якусь грошову допомогу, а вони не вміють ними користатися — три дні й нема. До того ж, багато дівчат народжують і поповнюють списки інтернатів. Вони не вміють, не знають, як поводитися з дітьми. Бо й моделі сім’ї не було, — говорить Світлана Дубина.
Активістки сподівалися, що от-от почнуть проводити ці тренінги для дівчат. Однак карантинні обмеження вносили свої корективи у ці плани. Маючи на руках багато корисної інформації у вінничанок виникла ідея створити такий онлайн-сервіс, який стане не лише у нагоді, а й буде доступним для всіх охочих.
— Майже в усіх є смартфони і всі користуються інтернетом й такими додатками. Ми дуже швидко змогли адаптувати інформацію і наповнили нею чат-бот. Коли запустили його в тестовому режимі, отримали хороші відгуки і запитання, чому акцент саме на випускницях інтернатів, якщо ця штука корисна для всіх, — говорить Світлана Дубина.
В самому чат-боті користувачів вітають віртуальні подружки: Даша, Маша, Саша, Катя, Соня і «криска» Чіта — відповідальна за хороший настрій. Кожна з умовних дівчат — фахівчиня у тій чи іншій галузі. Даша, наприклад, експертка з сексу та репродуктивного здоров’я, Саша розповість про права людина та допоможе правильно написати заяву до поліції, Катя поділиться корисними контактами, а Соня навчить раціонально поводитися з грошима.
Наразі онлайн-платформу постійно вдосконалюють та доповнюють новою інформацією. Зокрема з’явилася можливість дізнатися більше і про кібер-шахрайство. В чат-боті можна прочитати кілька історій з власного досвіду про те, як дурять людей в інтернеті, а також куди звертатися по допомогу.
— Одна з героїнь наших історій потрапила в скрутну ситуацію, її надурили в інтернеті. Тому ми додали кнопку «Обережно, шахраї», де зібрали багато кейсів, — каже Світлана Дубина. — Нам дуже хотілося б працювати наживо, але доводиться підлаштовуватися до теперішніх реалій. Ще ми плануємо розповсюджувати інформацію про чат-бот за допомогою футболок з QR-кодами. Він хороший тим, що на нього може зайти будь-хто і абсолютно анонімно дізнатися актуальну інформацію.
Читайте також:
За емоціями та інтонацією: провідні ІТ-компанії світу оцінили додаток, який розробили вінничани
«Монетки», брязкальця та свищики. Як вінницький кераміст модернізує гончарне мистецтво
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 15 від 9 квітня 2025
Читати номер