Один з адміністраторів бару «Бюро» Генадій Страхарський розповів журналістці «20 хвилин», що поліцейські приїхали з перевіркою до закладу в суботу, 6 березня, близько опівночі.
— Оскільки зараз можна працювати лише до опівночі, вже о 23.30 бармени почали всіх клієнтів розраховувати і закривати касу. Але деякі відвідувачі не знали про те, що бар так рано зачиняється, і нашим працівникам довелося витратити чимало часу, щоб пояснити їм, що до чого. На початку першої години ночі приїхало аж вісім екіпажів поліції.
За словами Генадія Страхарського, бармени зачинили двері на магнітний замок, щоб нікого не пускати всередину закладу ще до приїзду поліції. Правоохоронців у заклад не пускали певний час.
— Потім вони «рвонули» наші двері і забігли в бар. На той момент у закладі було двоє барменів, четверо відвідувачів та близько 20 поліцейських. Вони почали перевіряти документи, а тих, в кого їх не було і хто знімав це все на відео, забрали у відділок для встановлення особи, — зазначає Генадій Страхарський. — Фактично поліцейські окупували весь заклад, нічого не показували, не розказували. Складали протокол, а потім забрали весь алкоголь, сказали, що це речовий доказ. Переписали назви, але нічого не замірювали. Мене також дуже здивувало, що двоє понятих почали допомагати поліцейськм потім виносити алкоголь з закладу. Поняті ж зазвичай просто присутні при таких обставинах…
Поки що адміністрація бару з’ясовує, чому так сталося і що їм робити далі. Окрім того в інстаграмі працівники закладу написали допис, в якому просили допомоги у відвідувачів.
«Відповідальні співробітники з грубими порушеннями просто зібрали весь алко з полиць BÜRO, і в кращих традиціях гопстопу зникли в невідомому напрямку. Ви багато, напевно, чули про такі кейси, і знаєте, що повернення вилучених практично нереально найближчим часом, восьме березня на календарі. Взагальному, друзі, за весь час ми намагалися зібрати довкола нас ком'юніті, яке підтримує один одного, сапорти, правильні ідеї та концепції і врешті-решт є піонерами прогреса нашого міста. Так що, в цей важкий момент ми хочемо попросити у вас допомоги, щоб після того, як ми пережили карантин, ми впоралися і з цим капканом, який підкинула нам наша доблесна поліція. Ми потребуємо вашого донату для витрат на адвоката та закупу нової партії алкоголю», — йшлося у дописі.
Зараз бар продовжує працювати, хоча вилучення алкоголю трохи похитнуло власників закладу, розповідає Генадій Страхарський.
— Публіка в нас хороша і всі розпитували, чи будемо ми працювати. Звісно, через відсутність алкоголю нам довелося екстрено домовлятися з постачальниками і тепер ми можемо надавати меншу кількість послуг та коктейлів. Але відвідувачі приходять і, якщо раніше вони пили там певні коктейлі, які зараз ми зробити не можемо, то вони без проблем замовляють щось нове, навіть якщо не дуже подобається. Просто для того, щоб нас підтримати, — зазначив Генадій Страхарський.
У відділі комунікації обласної поліції пояснили, що вилучення алкоголю з цього закладу сталося унаслідок порушення карантинних обмежень. Відтак наразі відкрито три кримінальні провадження за частиною першою статті 325 Кримінального кодексу Ккраїни (порушення санітарних правих і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням). Ця стаття передбачає обмеження або позбавлення волі на строк до трьох років.
— Під час перевірки мобільні групи поліцейських виявили три нічних розважальних заклади у Вінниці, які працювали всупереч запровадженим карантинним заборонам. Закладам громадського харчування дозволено працювати до 24.00, а розважальні заклади з організацією дозвілля на час карантину мають бути закритими, — розповіла заступниця начальника відділу комунікації ГУНП Вінницької області Ірина Добровольська. — Неодноразово з адміністраторами цих закладів проводилась роз’яснювальна робота щодо необхідності дотримання карантинних заборон, складались адміністративні матеріали, штрафні санкції за які складають від 17 до 34 тисяч гривень.
У поліції також зазначають, що у рамках відкритих кримінальних проваджень в цих закладах працівники поліції вилучили кальяни, алкоголь, акустичну апаратуру та інші предмети й обладнання, за допомогою якого організовували для відвідувачів дозвілля.
Повернути назад все вилучене можна буде після розслідування кримінального провадження, додала Ірина Добровольська.
Фото з сайту Нацполіції Вінницької області
Читайте також:
Порушення карантину на ринках та в магазинах. На власників склали 111 протоколів
«Ситуація негарна», або Яку відповідь дали редакції на статтю про бенкет керівників поліції
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер