Штрафів за VPN-доступ до заборонених інтернет-ресурсів користувачі нести не будуть

Штрафів за VPN-доступ до заборонених інтернет-ресурсів користувачі нести не будуть

У мережі почала поширюватися інформаця нібито з сайту Українська Правда про те, що за використання VPN в Україні будуть штрафувати — від 1500 до 4 тисяч гривень.

У тій, так званій «статті», повідомляється про зміни в Указі Президента згідно з якими забороняються всі способи обходу блокування заборонених сайтів. За це порушникам начебто загрожує штраф від 1500 до 4000 гривень.

Однак, такої статті на сайті «Української Правди» немає. Тим більше жодних поправок до закону ніхто не вносив.

Тим часом, у ефірі 1+1 керівник служби з питань інформаційної безпеки апарату РНБО Валентин Петров заявив, що ніякої відповідальності за обхід блокування заборонених в Україні російських інтернет-ресурсів користувачі нести не будуть.

— Навіть якщо якийсь користувач, а зараз вже багато з'явилося рецептів - VPN, Tor — будь ласка, користуйтеся. Його користувачі не будуть жодним чином каратися, — розповів Петров.

Це ж підтвердили у Департаменті кіберполіції України. Вони зазначили, що ніяких вказівок на цей рахунок до них не надходило.

Нагадаємо, з 17 травня Указ Президента України про заборону Вконтакте, Однокласників, Яндекса і Mail.ru вступив в силу. Провайдери та мобільні оператори вже почали масово блокувати заборонені сайти, а жителі України поступово переходять на VPN-з'єднання та просять розблокувати ВК.

Читайте також:

Джерело - informator.dp.ua

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі (32)
  • Богдан Хемич
    Чому ?
  • Robbi
    Ну altvpn(точка)com в помощь всем кому не охота замарачиваться с настройками  и на моб устройствах тож.

    А пострадали реально только те кто  курсы ведут и проходят на 1С
  • Олег
    Вот такое прислали знакомым дочери. Может чья-то злая шутка , я не знаю.
    Володимир Гнатик reply Олег
    "данні" серйозно?))) хоча б правильно писати навчились) і вказані статті до використання VPN взагалі не мають відношення)
    Фродо Чедесный reply Олег
    Развод на бабки
    Polina Macfin reply Олег
    Не думаю, что данная SMS - дело рук киберполиции.

    Во-первых, обратите внимание на абревиатуру "УК". Весь текст написан на украинском языке, а абревиатура на русском (т.к. "Уголовный кодекс", а не "Кримінальний", как должно было бы быть). Может, конечно, и ошибка, но вряд ли на таком уровне делают такие ошибки.

    Во-вторых, статья 302 и 304 Уголовного кодекса - это:

    1) - Створення або утримання місць розпусти і звідництво;

    2) - Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

    Не думаю, что использование VPN можно инкриминировать именно по этих статьях)
  • Артёменко Рома
    В Виннице на объездной стоит три убогие проститутки и с ними "усиленно борется" 16 оперативников с отдела борьбы с проституцией. Зарплата каждого 10-12 000 гривен в месяц, как минимум.

    А в это время на улицах города воруют, грабят, убивают людей.

    ЭТО РЕФОРМЫ ПОЛИЦИИ??? )))))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
22:11 «Подивився на небо і подумав: «А чому б не СКАЙ?» Легендарний рок-гурт СКАЙ у суботу у Вінниці розпочне тур до 25-річчя play_circle_filled photo_camera 21:00 Як зустрічатимуть звільнених з полону? У Вінниці затвердили алгоритм 20:07 Медовий Спас 2026. Коли святкують Маковія та що обов'язково несуть до храму 19:40 Студент у «розшуку» ТЦК: чи мають право вищі навчальні заклади відмовити у вступі або відрахувати? Від читача 11:05 Хмара дав перше інтервʼю на новій посаді – американській MAGA-блогерці Лорі Лумер 19:05 До +34° без жодної краплі дощу: синоптики розповіли, коли Вінниччину накриє спека 18:22 Унікальну «Сорочкову карту Вінниччини» вперше покажуть у музеї. Вхід вільний 17:43 «Народився в сорочці» — у Літині врятували чоловіка, який упав у 8-метрову криницю 17:21 Компенсація за воду: 9 тисяч вінничан подали документи на ці виплати 16:57 У Вінниці відкрили запис на безкоштовний прийом кардіолога та УЗД. Хто може скористатися 16:23 У Немирівській громаді після ДТП рятувальникам довелося змивати мед з дороги 15:15 Які вінницькі школи та садочки ремонтували. Та скільки на це витратили грошей 15:03 Автобус №16 хочуть продовжити до Агрономічного та зоопарку. У Вінниці зареєстрували петицію 14:08 Лише 670 грамів. У Вінницькому перинатальному центрі народилося передчасне немовля 13:04 «Панічні звернення військових» створені ШІ: у 120-й бригаді попередили про нову хвилю діпфейків 12:10 У Крижопільській громаді спільно з обласною радою реалізовано два проєкти з підтримки військових (Пресслужба Вінницької обласної ради) 12:09 Понад сім тисяч людей скинулися на автобуси для Вінниці. Першу партію вже придбали на аукціоні в Кельце photo_camera 11:08 На Вінниччині виявили росіянку, яка незаконно перебувала в Україні 10:14 У центрі Вінниці планують оновити шість зупинок громадського транспорту. Які саме 09:42 До ранку без води частина Вишеньки та Пирогова. Де ще 29 липня ремонтують мережі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up