Чи буде абонплата за газ? У Кабміні досі не прийняли рішення

Чи буде абонплата за газ? У Кабміні досі не прийняли рішення
  • Нову систему оплат газу затвердила Нацкомісія з регулювання енергетики (НКРЕ) ще 28 березня. Ця постанова вступає в дію з 1 квітня
  • Чи збільшить абонплата рахунки за газ? У Кабміні думки з цього приводу різні
  • До 31 березня діє стара постанова Уряду, що встановлює ціну на газ 6,879 грн за куб. Абонплату та нову ціну на газ має затвердити ще й Кабмін

З 1 квітня вступає в дію нова система оплати газу, що затвердили в Нацкомісії з питань регулювання енергетики. Якщо раніше оплата за транспортування та розподіл газу була закладена в тариф, то тепер — це окремі платежі. Тобто, споживач окремо оплачуватиме вартість самого газу і вартість його «доставки» (незалежно від обсягу фактичного споживання).

Журналісти «20хвилин» розрахували, що ціна такої абонплати більша в кілька разів ніж вартість спожитого газу.

Не збільшить витрати

Відео дня

Прес-служба Кабміну передає слова віце-прем’єра України Павла Розенка, який пояснив, що нова система оплати за газ не призведе до збільшення витрат людей. За його словами, у вартість газу, яка зафіксована Урядом на рівні  6,879 грн за кубічний метр, вже входить ця абонплата і збільшення ціни на газ до кінця року не передбачається.

— Це не є новим платежем, та вартість, яку люди платили за газ, просто буде розбита на два платежі. Це абсолютно не призведе до збільшення платіжок, - наголосив  Віце-прем’єр-міністр. — На сьогодні ціна на газ зафіксована на рівні 6879 грн і жодних підстав ні для збільшення ціни на газ, ні на житлово-комунальні послуги я не бачу, — сказав віце-прем’єр Розенко.

Схожі речі сказав й міністр соцполітики Андрій Рева. Про це передають на «Українській правді».

— На кишені людини це ніяким чином не відображається, — наголосив він.

Міністр пояснив, що таким чином ціна на газ не збільшується, а просто розбивається на два окремих рахунки — за сам газ і за його транспортування. При цьому, за його словами, ціна газу навіть зменшується

— Якщо ви їх складете до купи — це ті ж самі 6879 грн (за 1000 кубів — авт.), — зазначив Рева.

Ціну переглянуть

А от голова Уряду Володимир Гройсман має трохи інакшу думку. Прес-служба Кабміну передає, що Уряд планує проаналізувати процес розщеплення плати за газ та змоделює формулу, за якою формуються платіжки.

— Згідно з ухваленим законом про ринок газу та згідно з Кодексом транспортних мереж, нам з 1 квітня треба розмежувати ціну газу та вартість його транспортування і постачання. І це, власне, призвело до зменшення ціни газу на 800 гривень. Фактично, відбулося розщеплення. Наразі я хочу подивитися на структуру платежу. Тим 7,5 мільйонам домогосподарств, які отримують субсидії — на них це не позначиться — сказав Володимир Гройсман.

У своєму твіттері прем’єр додав, що «якщо буде знайдено суттєву різницю, то будуть переглядати рішення».

Нагадаємо, що рішення про нову систему оплати газу, що прийняли в НКРЕ, мають затвердити ще в Кабміні. Дія постанови, яка встановлювала ціну на газ 6,879 гривень за кубометр, спливає 31 березня 2017 року. Рішення про абонплату та нової вартості газу для промисловості та населення — ще немає на офіційному сайті Кабміну.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (18)
  • Юрий Бондарук

    — На кишені людини це ніяким чином не відображається, — наголосив він.

    Посилання на джерело: https://vn.20minut.ua/Groshi/chi-bude-abonplata-za-gaz-u-kabmini-dosi-ne-priynyali-rishennya-10597715.html

    Нє вони точно на приколі)))))

  • Vinnitsa Vinnitsa
  • Банду Геть!
    Обратите внимание слева идет посол США в Украине,а справа мэр города Винницы.

    А теперь подумайте почему сделали абон. плату за газ...

    З.А.Глядач reply Банду Геть!
    Ідіоте,це не на місцевому рівні робиться.
    Банду Геть! reply З.А.Глядач
    ПНХ
    З.А.Глядач reply Банду Геть!
    Посмокчи.
  • Банду Геть!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:02 Дві вінничанки готували страшний теракт проти Сил оборони — їх судитимуть 10:48 П’яний з ножем налякав людей на вінницькому ринку 10:12 У Серебринцях відкрили Алею Слави на честь земляків-героїв 09:55 У пошуках школи англійської мови для своєї дитини? Зверніть увагу на огляд кращих шкіл Вінниці (партнерський проєкт) Від читача 19:16 Лікування та реабілітації потрібні постійно 09:40 На кількох вулицях не буде світла та води: оперативні дані про відключення 3 липня 09:08 Працівнику фастфуду в Калинівці, де отруїлися 29 людей, оголосили підозру 08:14 У цей день вітайте захисників неба. Іменини, заборони та прикмети 3 липня 20:48 Тульчинщина прощається з Героєм Віталієм Загороднюком, який загинув у ДТП на Київщині 20:23 Які переваги і недоліки додатку «Резерв +» для військовозобов’язаних? Запитали в адвоката 19:18 Потужний вибух біля Житомира. Трасу в напрямку Києва перекрили play_circle_filled 18:57 Скутери, самокати, мопеди: у Вінниці різко зросла кількість ДТП за участю дітей 18:06 Вінничани, тримайтесь — антициклон Bettina несе справжню спеку 17:04 Відтік учнів за кордон: яке майбутнє чекає на освіту Вінниччини? 16:31 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 16:03 На Соборній тестують нові інтегровані зупинки громадського транспорту 15:02 Смертельна ДТП під Жмеринкою: 43-річний водій загинув на місці, пасажир — у лікарні 14:59 Визначили призерок «колосівського» чемпіонату з пляжного волейболу 14:31 «Її постійно капають»: що пережила 16-річна дівчина після отруєння шаурмою в Калинівці 14:12 Жмеринчанин Володимир Горлей отримав почесну Грамоту Верховної Ради України
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up