Державний регулятор НКРЕП затвердив нову постанову №84, згідно з якою природний газ будуть рахувати не в кубометрах, а в одиницях енергії. Україна переймає досвід європейських країн, де газ вимірюють в гігакалоріях, кіловат/годин та мегаджоулей. Але в платіжках вінничан ця інформація поки що носитиме «суто інформативний характер».
— У даній постанові встановлюються вимоги до операторів газорозподільних систем (Зокрема, «Вінницягаз» — авт.) вказувати у платіжних документах споживачів, поряд з обсягами природного газу в кубометрах, інформацію про кількість спожитого газу в енергоодиницях. Такий проект розроблений з метою надати можливість споживачам оцінити власне газоспоживання в порівнянні з використанням електричної енергії та обрати найбільш прийнятний і економічно вигідний ресурс для забезпечення своїх потреб, — розповідає речник «Вінницягазу» Оксана Поліщук.
У європейських країнах, чим якісніший газ (більша калорійність) — тим більше треба сплатити. До того ж, там не тільки рахують об’єм споживання, але й включають такі параметри, як регіон, кліматичні умови, атмосферний тиск, температуру повітря. Потім об’єм спожитого газу множиться на середньозважену величину теплоти згоряння. І в результаті, споживач отримує рахунок з урахуванням всіх пунктів.
Проте для вінничан таких змін ще не буде. Платити за спожите блакитне паливо будемо по-старому.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 11 від 12 березня 2025
Читати номер
Дмитрий Рманюк
SV SV
От тільки не знаю як вирахувати коефіцієнт відхилення вогню відносно дна каструлі при провітрюванні приміщення і утворенню протягу, враховуючи антипригарне нанопокриття у середині каструлі при варінні гарбуза!
Anonymous
Стоимость коммунальных платежей в структуре американской семьи со средним доходом гораздо ниже, чем в Украине, как и номинальная стоимость таких услуг, сообщил исполнительный директор Международного фонда Блейзера Олег Устенко.
«Вчера встречался со своим старым другом, который живет в Вашингтоне. У него дом площадью 250 кв. м. В самый холодный месяц – например, в прошлом декабре, он истратил на отопление и подогрев горячей воды $140. На горячую воду ушло $25 из этой суммы. Таким образом, стоимость отопления 1 кв. м его жилья составила 12,5 грн. Это в 2,6 раза меньше, чем тот тариф, который применяется в Украине», – рассказал Устенко, передает «Главком».
Средний месячный доход американской семьи, который собирается увеличить президент Трамп, сейчас составляет $4,5 тыс, добавил экономист.
«Таким образом, доля платежа на отопление в средней американской семье в самый холодный месяц составляет 2,5%. В пересчете на украинские реалии, где средняя месячная заработная плата 5,4 тыс. грн и при условии, что двое взрослых работают, месячный платеж за отопление должен составлять 270 грн. Вот такая нехитрая математика, дамы и господа!» — привел цифры Устенко.
Anonymous
У речника «Вінницягазу» Оксана Поліщук зарплата больше 20000 грн. Да и все женщины получают там такую зарплату.