Анісія Дьякова померла в лікарні після аварії на вулиці 8 Березня. тут, де жінку збила машина, люди не раз просили намалювати «зебру». Чиновники відмовили і, як віднадити пішоходів й далі ходити навпростець, ризикуючи життям, не придумали
Коли пенсіонерка переходила дорогу до автобусної зупинки, її збив водій ВАЗ-2115. Це сталося вранці 23 червня на вулиці 8 Березня. На тому місці пішохідного переходу немає.
Анясія Дьякова померла в лікарні за півдоби після аварії. Її дочка розповіла, що оперативним втручанням не змогли рятувати матір. Робили трепанацію черепа, видаляли гематому, але почався набряк мозку.
- У неї була розбита вся права сторона тіла і голова, суцільна гематома, - каже Тетяна Яковлева. – Коли ми чекали під реанімацією, приходив водій з дружиною вибачатися, але нам тоді було не до них. Я тільки сказала, щоб молилися, аби мама вижила. Ввечері вона померла.
За фактом травмування пішохода відкрили кримінальне провадження. Коли судмедексперти дадуть висновок, що смерть 73-річної жінки-пішохода в лікарні знаходиться в причинно-наслідковому зв’язку з ДТП, кваліфікацію змінять на другу частину статті «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами», а вона загрожує реальним позбавленні волі (від трьох до восьми років).
Пенсіонерка переходила проїжджу частину вулиці 8 Березня приблизно за півтори сотні метрів від перехрестя з вулицею І. Франка
«Тут порушують всі»
Пенсіонерку збила машина близько 8.15, коли вона йшла на зупинку, щоб поїхати на ринок за покупками. Переходила дорогу у невстановленому місці. За словами дочки, так само тут перетинають проїжджу частину всі місцеві.
- Так і діти, і дорослі ходять. Тут переходять усі, - говорить 49-річна Тетяна Яковлева. – Мені знається, що водій її проігнорував або «провтикав». Може, говорив по телефону. Не міг не бачити пішохода, тому що люди все життя ходять так по тій дорозі. Водії пригальмовують і пропускають, бо поруч зупинка.
Онука Анісії Дьякової Анна Кармазін каже, якби чоловік на «п’ятнашці» їхав в межах допустимої швидкості, то міг би зреагувати і запобігти зіткненню. Дівчина ходила після аварії шукати сліди гальмування.
- Може, я погано розбираюся в гальмівних шляхах, але їх немає, - каже 25-річна Анна Кармазін. – Був тільки бруд і сліди крові. Видимість на цій частині дороги хороша. Машина летіла, думаю, на великій швидкості.
Ці знімки зробила в день аварії онука збитої пенсіонерки Анна Кармазін. Дівчина каже - слідів гальмування на дорозі не знайшла
Просили «зебру»
«Якщо пішохід на проїжджій частині дороги, то він порушив і підставив водія», - ось такий був коментар на сайті 20minut.ua під новиною про цю аварію на Старому місці.
«То, можливо, в цьому і проблема - повинен бути перехід, а його немає! Ось люди і порушують», - почалося обговорення.
«Я там поруч живу та був свідком аварії. Жінка вискочила з-за буса і не помітила автомобіля, який рухався на зустріч! Так, там відсутній пішохідний перехід, але там зупинка і дорогу переходять діти!» - пише анонімний очевидець.
«То чому там не роблять перехід? Людям що, через цю кляту дорогу на крилах перелітати?» - не розуміють вінничани.
Анна Кармазін розказала, що найближча “зебра” від того місця, де водій збив її бабусю, знаходиться більше, ніж за сто метрів.
– Щоб дійти до переходу і повертатися назад до зупинки, треба йти по проїжджій частині, - каже 25-річна дівчина. – Вздовж дороги там загорожа церковна. Тротуару немає. Тому й переходять всі одразу до зупинки.
Родички збитої пенсіонерки Тетяна Яковлева (49) та Анна Кармазін (25) шукають свідків ДТП, щоб вони допомогли слідству розібратися, як саме сталася аварія
Чиновники відмовили
Як дізналася редакція, на названому місці раніше були аварії з пішоходами. І місцеві мешканці просили міськраду вирішили проблему так, як їм зручніше – намалювати «зебру» поблизу зупинки.
- Звернення про облаштування переходу писали після того, як там збили жінку, - каже Анна Кармазін. - Які в неї були травми, не знаю. А ще раніше на стовпі, на зупинці, довгий час висів поминальний вінок.
Колективні звернення, судячи з відповіді департаменту енергетики, транспорту та зв’язку міської ради, не раз розглядали на засіданнях координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху. Директор департаменту Олексій Пидоченко пояснив, що нерегульовані пішохідні переходи через дороги в місті влаштовуються не ближче, ніж 300 метрів один від одного. Є «зебра», як написав чиновник у відповіді, за 120 метрів, в районі перехрестя з вулицею Московська. Вона, мовляв, забезпечує безпечний рух пішоходів через вулицю 8 Березня.
«Для облаштування додаткового нерегульованого пішохідного переходу через вул. 8 Березня в районі перехрестя з вул. І. Франка відсутні необхідні технічні умови та нормативні підстави», - цитата з відповіді виконкому.
Відповідь на колективне зверення мешканців мікрорайону, які просили зробити на зручному для них місці нерегульований пішохідний перехід
Який вихід?
Як пояснив RIA/20minut.ua голова Комітету безпеки руху Володимир Черкас, малювати «зебри» скрізь, де зручно ходити через дорогу людям, не можливо. Він каже, що названа дорога вигнута, тут водії набирають швидкість, і зробити в такому місці перехід – значить підставити водіїв.
Як тоді можна відбити звичку пішоходів перетинати проїжджу частину до зупинки навпростець? Облаштувати тротуар там, де його немає, і поставити вздовж нього турнікет для затятих порушників?
На ці питання Володимир Черкас каже: людям треба ініціювати чергове засідання комісії, тобто знову писати звернення до міськради.
- Лінуєшся пройти кілька десятків метрів до пішохідного переходу – потрапляєш в зону великого ризику. А ризик повинен бути виправданий. Чи варте таке «зручне» місце переходу дороги тривалого лікування, а в деяких випадках і життя? – додає голова Комітету безпеки руху.
Родичі шукають свідків аварії
Очевидців цієї дорожньої пригоди не знайшли, хоча на місці аварії були люди. В об’єктив перехожого, який зняв наслідки аварії на вулиці 8 Березня та виклав знімок в соціальні мережі, потрапили кілька водіїв. Вони збіглися до травмованої та подружжя вінничан, яке їхало в машині, що збила пенсіонерку. Навколо стояли інші авто. Що на їхні відореєстраторах могло були зафіксоване зіткнення, думають родичі Анісії Дьякової.Фото оцевидця, яке виклали у групі Дорожного контролю Вконтакті. Людей з цього знімку просять вийти з ними на зв'язок родичі покійної Анісії Дьякової
- Слідчий поліції встановив тільки одного свідка, тому прошу людей, які бачили ДТП, вийди на зв'язок і допомогти слідству, - говорить дочка покійної Тетяна Яковлева. - Люди, які живуть поруч, не чули звукового сигналу чи скрипу гальм машини. Вони збіглися вже на крики дружини водія. Наша мама лежала на дорозі, вона була в свідомості, хрипіла. А на місці істеричним криком кричала ця жінка.
Родичі просять очевидців телефонувати за номерами 067-93-14-137 (Тетяна), 063-111-28-61 (Анна). Вони кажуть, що водій нібито їхав 50 кілометрів на годину. Принаймні так записали в цього поясненнях. Завдяки очевидцям родина покійної намагається розібратися, чому він тоді не уникнув зіткнення.
У відділі комунікацій обласної поліції також сказали про пошук очевидців ДТП. Слідчий передав прохання до свідків дзвонити на «102». Також сказав, що зробив запити про надання слідству записів із найближчих камер спостереження. Паралельно – ідуть експертизи, авто-технічна та судово-медична. Автомобіль водія на штрафмайданчику.
Читайте також:
За півроку 2016 у ДТП на Вінниччині загинуло людей, як протягом усього 2013
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
Думати потрібно за безпеку і зручність як водіїв, так і пішоходів!!!