За дверима депо — де «живуть» трамваї (ФОТОРЕПОРТАЖ)

За дверима депо — де «живуть» трамваї (ФОТОРЕПОРТАЖ)
  • Щодня громадський транспорт перевозить понад 400 тисяч пасажирів.
  • Роботу всіх машин забезпечують майже дві тисячі працівників.
  • А трамвайне депо складається з лабіринтів приміщень, де працівники «перевзувають» і фарбують вагони, збирають нові VinWay та перебирають механізми гвинтик за гвинтиком.

Про працівників, ремонт трамваїв та як влаштовано депо розповідав журналісту директор транспортної компанії Михайло Луценко. Він на цій посаді менше року, до того працював головним інженером та технічним директором підприємства.

Луценко зустрічає журналіста на прохідній. Територію охороняють і без посвідчення не пропустять. Директор розповідає, що кожного дня на маршрути виходить понад 200 машин — це автобуси, трамваї та тролейбуси. Більше половини з громадського транспорту— трамваї. Тому в компанії прискіпливо ставляться до їх стану.

Корисне посилання

Найбільша база пропозицій продати чи купити ВИС в Україні. Аutomoto.ua - пошуковик на 100 автосайтах.

Депо гуде

Відео дня

Заглядаємо до цеху планових ремонтів. Тут стоять кілька швейцарських трамваїв та два 16-метрових VinWay. У одного зі швейцарських — немає вікон.

— Це якраз роблять середній ремонт. Щодня, після зміни, трамваї ретельно оглядають. Техогляд, де перевіряємо гальмівну систему, світло, проводимо раз на тиждень. Більш ретельний техогляд, де перевіряємо двигун та інші системи, робимо через 20 тисяч пробігу. Середній ремонт — через 100 тисяч, а капітальний — через 300 тисяч кілометрів пробігу, — сказав Луценко та повів далі по майстерням.

Читайте також: 

Про нові маршрути та ціни на проїзд. Інтерв’ю з головним транспортником Михайлом Луценком

Як стверджує директор, просто так нічого не викидають — старі запчастини, які в задовільному стані, змащують і ставлять на місце. Те, що не можна відремонтувати — зберігають, щоб переплавити на щось інше. Для таких цілей мають кузню.

У ній стоїть ковадло, по якому б’є величезний електро-молот. Зі слів Луценко, молот створював настільки великі вібрації, що у сусідніх будинках тріскалися стіни. Тому вирішили поставити ковадло на пневмоподушку.

— Коваль вже було розрахувався, але нам вдалося його залишити. Можете познайомитися, — представив чоловіка Луценко.

Лабіринт приміщень

Цех поділений на ряд маленьких відсіків. Очільник підприємства заводить майже в кожен з них. Біля верстатів стоять робітники, які майже не помічають присутність гостей. Жінок, що тримають важкі ключі, на підприємстві біля механізмів немає.

Молодих працівників можна на пальцях перерахувати. Під час екскурсії електрослюсар Олександр збирав механізм для керування новим VinWay.

— Вже кілька років працюю не підприємстві і мені тут подобається. Раніше працював зі швейцарськими вагонами, а тепер з нашими, вінницькими. До того ж, тут працював мій батько. У нас наче робітнича династія, — сказав Олександр, на хвилину відірвавшись від роботи.

Журналіст побував на дільниці, де ремонтують трамвайні візки та оброблюють колеса — замінюють старі бандажі на нові. Інакше кажучи, тут буквально перевзувають трамваї.

— Старі бандажі ми ріжемо на шматки, які потім в кузні переплавляють на кругляші. Після цього надаємо необхідну форму на станку та «вдягаємо» на колеса,  — сказав Луценко.

Як народжуються трамваї

Коли ми прийшли на місце, де збирають VinWay, то побачили шостий за рахунком вагон. До кінця 2017 року, як говорять у транспортній компанії, випустять на лінію ще два вагони.

Як розповів директор підприємства, на збірку одного вагону VinWay треба два-три місяці.

— Кондиціонер буде лише у водія. А у салоні їх немає сенсу ставити, бо на кожній зупинці прохолодне повітря буде виходити з трамваю, — так Луценко прокоментував головне зауваження вінничан стосовно комфорту поїздок у ВінВеях влітку.

Читайте також:

VinWay-6 зберуть до кінця червня. Чи потрібні ці трамваї взагалі?

Біля цеху зборки працює мийка для трамваїв, яку зробили в жовтні 2013 року. Якраз мили екскурсійний «Везунчик». Дві щітки висотою понад два метри сантиметр за сантиметром проходили по поверхні трамваю. А в середині миють по-старому — ганчіркою. За добу в цьому комплексі можуть «помитися» до 60 трамваїв.

Ще на території депо є музей трамваю. Це — як вишенька на торті — обов’язковий пункт екскурсії. Екскурсовод музею Олег Матюхов може годинами розповідати, як з’явилися вагоновожаті, де була перша лінія трамваю та якими були вагони. Багата історія винагороджується похвалою в книгі відгуків та пропозицій від гостів музею, які приїжджали з Хмельницького, Києва, Луцька, Львова та інших міст України.

Середня зарплата транспортників — 5100 гривень

Як розповіла директор Правобережного центру зайнятості Світлана Кривенко, для комунального підприємства «Вінницька транспортна компанія» треба понад 300 працівників. При цьому середній заробіток у місяць — більше п’яти тисяч гривень.

— Ми вже давно співпрацюємо з транспортною компанією. І завжди є потреба в кадрах. Зараз це більше 300 вакансій: кондуктори, водії, зварювальники, слюсарі, електрики тощо. На таку роботу важко знайти людей, бо на обліку зараз перебувають багато людей з вищою освітою. І така ситуація непокоїть. Наш Центр зайнятості не може в повному обсязі задовольнити роботадавців людьми робітничих професії, — розповідає пані Світлана.

При цьому, як сказав директор, середній вік працівників транспортної компанії — більше 40 років. Загалом, у підприємстві працюють майже 2000 співробітників — більшість з них кондуктори та водії транспорту. Чергову групу водіїв та кондукторів зараз готують у вінницькому Центрі зайнятості.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Підтримка "МОСТ"
    "Середня зарплата транспортників — 5100 гривень"

    і ні в чому собі не відмовляйте.
  • Олексій
    Вінвейчики
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Від заробітку до в'язниці: у Хмільнику викрили двох наркоторговців photo_camera 20:12 У Жмеринці п'яний водій пропонував поліції хабар у 20 000 гривень 19:23 Як засмагати безпечно для здоров'я? Взяли рекомендації у дерматолога 19:01 Дві людини захворіли на лептоспіроз цього року на Вінниччині. Що це за інфекція? Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба! 18:35 Де мають гратися наші діти, якщо дитячі майданчики занедбані? play_circle_filled 18:08 Пухлина вагою п’ять кілограмів: у «Пироговці» провели складну операцію photo_camera 17:27 «Я всіх вас тут уб’ю!» Гвардієць накрив собою гранату у вагоні поїзда — війна однакова і вчора, і нині 17:10 Макіяж, який не змивається: переваги перманентного макіяжу для сучасних жінок (партнерський проєкт) 17:07 Пропагандувала навіть у судовій залі. Вінничанка отримала строк за виправдання агресії рф 16:37 Пʼяний за кермом не основна загроза. Як судять за ДТП із потерпілими та загиблими? 16:06 Штучна шкіра та новий досвід: Вінницький опіковий центр поглиблює співпрацю з Тайванем photo_camera 15:06 Мартинівка отримала власне бомбосховище на майже 170 квадратів photo_camera 14:02 Буревій пройшов на Вінниччині. Надзвичайники виїжджали прибирати повалені дерева photo_camera 13:13 У Вінниці вшанували 16 медиків, які загинули на війні photo_camera 12:02 Мінісенсація у Подільському зоопарку — вперше народилася патагонська мара 11:22 На Вінниччині затримали чоловіка, який за $9000 переправляв ухилянтів за кордон play_circle_filled photo_camera 10:16 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде води 10 липня 09:45 Як уникнути болю та врослих нігтів? Рішення від фахівців знайдено (партнерський проєкт) 09:24 Вінниця прощається з воїном: на Сумщині загинув 50-річний Олександр Васильківський
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up