«Чорною п’ятницею» назвали 20-те липня через дві автобусні аварії, в яких загинули 15 пасажирів. Наступного дня, 21 липня, в МВС зібрали термінову нараду і змусили регіональні підрозділи спланували заходи контролю за перевізниками, які мають попередити наступні ДТП.
20 липня, внаслідок зіткнення рейсового мікроавтобусу із вантажівкою на 289-му кілометрі автошляху «Київ–Одеса» загинуло 5 осіб, 12 травмовані. А після ДТП 127-му кілометрі траси «Київ-Чоп» за участю аналогічних транспортних засобів загинуло 10 людей, ще 10 отримали травми. Обидві аварії розслідують територіальні органи Нацполіції. Ці ДТП й викликали посилення контролю за порушеннями у сфері пасажирський перевезень.
– Ситуація критична. І ми маємо її негайно виправляти, – сказав заступник голови Нацполіції – керівник патрульної поліції Олександр Фацевиц.
Він розказав, що щодоби на патрулювання заступають 1,5 тисячі «копів» та групи реагування Нацполіції, тож для впливу на проблему досить сил і засобів. І вже наступного дня після цього патрульні разом з Укртрансбезпекою мали почати перевірки дотримання правил та умов перевезення громадян.
– Особлива увага – автовокзалам, місцям стоянки та відстою транспорту. Активізуємо роботу щодо виявлення нелегальних пасажироперевізників та розпочнемо ліквідацію місць несанкціонованих автостанцій, – сказав Олександр Фацевич. – На підставі аналізу аварійності за місцем та часом скоєння ДТП розробимо погодинний графік патрулювання аварійно небезпечних ділянок…
До сьогоднішнього дня, 23 липня, начальство поліції Вінницької області, як і решти регіональних підрозділів, зобов’язали розробити власні заходи з попередження ДТП – скласти та ввести в дію План невідкладного посилення безпеки дорожнього руху та зниження аварійності. І залучити до цього виконання місцевих співробітників трансбезпеки.
– Керівництво поліції має взяти начальників територіальних органів технічної безпеки «за кадик» та особисто доповідати мені щодня, – сказав підлеглим перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий на терміновій селекторній нараді.
На завтра, 24 липня, запланували повторну нараду з цього питання. Про що на ній звітуватиме вінницький керівник Нацполіції? Скаже, що ще в неділю почав «жорсткий контроль за дотриманням вимог існуючого законодавства на ринку автоперевезень». Принаймні так написали на відомчому сайті, коли розповідали про суботню нараду з питань посилення безпеки на автошляхах області.
Питаємо у речниці обласного управління Нацполіції конкретніше: що саме зараз роблять поліцейські нашого регіону, щоб попередити аварії за участю пасажирського транспорту? І Анна Олійник розповіла, що 22 липня почали цілий комплекс заходів:
– У цілодобовому посиленому режимі працівники груп реагування патрульної поліції із залученням працівників відділу організації діяльності груп реагування Управління превентивної діяльності здійснюють патрулювання автомобільних доріг М-12 на відрізку Вінниця–Краснопілка Гайсинського району та М-21 на відрізку Вінниця–Могилів-Подільський. Особливу увагу звертають на порушення, вчинені водіями транспортних засобів, які надають послуги з перевезення пасажирів.
Вона надала 20minut.ua перелік з 12-ти виявлених за добу порушень:
– Також на території області за минулу добу групи реагування патрульної поліції задокументували 23 випадки керування транспортними засобами в стані сп’яніння, – сказала прес-офіцер та попросила водіїв неухильно дотримуватись правил дорожнього руху.
Крім заходів на автодорогах, як сказали в обласному главку поліції, патрульні разом з інспекторами трансбезпеки перевіряють зараз маршрутки, які курсують містом. Ймовірно, порушників зніматимуть з маршрутів, висаджуючи пасажирів. І водії мікроавтобусів вже перестали зупинятися на проміжних зупинках, якщо в салоні немає вільних місць. Перевірки нагадали, що стоячих перевозити заборонено.
Майже півтори тисячі аварій з початку року сталося на автошляхах Вінницької області. 271 аварія – з потерпілими. Як сказали в обласній поліції, в цій кількості ДТП загинуло 41 людина і 374 були травмовані. Але аварій за участю маршрутного транспорту з постраждалими цього року в нас в регіоні не було.
– За останні три місяці в рамках проведення профілактичних заходів «Перевізник» поліцейські перевірили 3 тисячі 360 маршрутних транспортних засобів, – сказали у відділі комунікацій з посиланням на начальника управління превентивної діяльності Сергія Мельника. – Внаслідок перевірок виявили 350 порушень. Зокрема, 10 випадків керування автобусами, які не пройшли обов’язкового технічного контролю, і 100 випадків перевезень пасажирів понад встановлену кількість.
Загальна цифра по Україні, яку дала операція «Перевізник», – більше 26 тисяч порушень правил перевезення пасажирів та дорожнього руху, допущені водіями автобусів. Планова профілактична операція триває з середини квітня, тобто три місяці. Цього року її зробили постійно діючою, тож контроль за перевізниками має бути постійний.
Про те, що з 21 липня починається тотальний контроль всіх перевізників, редакція повідомляла у новині «Оголосили перевірки пасажирського автотранспорту. Чи стануть безпечними маршрутки?». Нагадаємо коротко, про які плани вже заявили в Мінінфраструктури:
Читайте також:
Смертоносні колії і вагони. Люди не знають елементарних правил безпеки
Оголосили перевірки пасажирського автотранспорта. Чи стануть безпечними маршрутки?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер