- Про службу дізнався в 2011 році поступивши в університет і це є досить класно. Адже не кожна людина з інвалідністю може користуватись громадським транспортом. Для того щоб скористатись послугами служби, потрібно зробити замовлення заздалегідь, не менше ніж за дві доби, - каже Сергій, який уже три роки користується послугами служби.
У місті Вінниця нараховується 1280 людейт на візках. Існує проблема з доступністю для них у багатьох містах України. Вінничани одні з перших вирішили цю проблему.
З 2006 року 48 939 рази скористалися послугою служби і це число збільшується з кожним днем.
- Незважаючи на те, що серед вінницького громадського транспорту побільшало низькополих тролейбусів та автобусів, які зручні для маломобільних груп, служба перевезення для людей з інвалідністю є надзвичайно актуальною, - каже постійний клієнт "Гармонії" Юрій. - Особливо її актуальність відчувається в холодну, сніжну або дощову погоду. Мене ця служба рятує ще й тим, що разом із службою перевезення працює ще й служба супроводу. Це дуже зручно. Зазначу, що Вінниця першою в Україні утворила службу супроводу, яка працює і окремо, і в тандемі із службою перевезення.
В перший рік вінницька міська рада виділила 60 000 гривень на потреби служби. Далі сума зростала. Також залучаються кошти меценатів. Вінницю сміливо можна назвати європейським містом, в якому активно створюються умови для підвищення рівня життя людей з інвалідністю. Велика заслуга в цьому «Гармонії».
Тепер немає проблем для людей з інвалідністю в пересуванні містом. Чи це спуститись з поверху, дістатись місця призначення і повернутись - завжди допоможе служба перевезень і супроводу. Потрібно зробити лише телефонний дзвінок за номером 57-20-07.
Марія Лєхова, в рамках проекту "Рівні можливості: журналістика для всіх"
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер