ua і світ

За пів року з нашої області експортували продукції на $582,5 мільйона, це майже на 14% більше, ніж за той самий період у 2021-му. В область завезли з-за кордону товарів майже на $250 млн., це менше, ніж торік на 20%. Що вивозять і що завозять? Яким маршрутом експортують зерно?

Півтора місяці скульптор з Могилева-Подільського працював над роботою на спомин про Нобелівського лауреата Чеслава Мілоша. Робив скульптуру на території садиби видатного поляка. Які враження наш земляк повіз з собою від перебування у сусідній країні?  

Гуманітарний вантаж зібрали у місті Салоніки, там, де починається сходження на гору Олімп. До Вінниці його передали грецькі партнери для фонду «Енергія Відродження». Голова фонду пішов служити в підрозділ Сил спеціальних операцій.

Листа на фронт написала дівчинка з італійської Сардинії. Його передали бійцям підрозділу Сил Спеціальних операцій (ССО). Про що йдеться у тексті, написаному акуратним почерком на іноземній мові?

Вісім років тому Ірина Анпольська відчула, як важливо, коли у важку хвилину тебе підтримують: коли новонароджена дочка 6 тижнів лежала у реанімації, рідні об’єдналися, аби допомогти коштами. З початку повномасштабної війни вінничанка створила волонтерський центр на Старому місті, своїм прикладом надихнувши сотні людей із Вінниці, України і закордону: до добрих справ долучився кожен переселенець, якому вона допомогла, місцевий хлопець покинув пити і навіть затримав диверсанта, вчительки із Ямполя приготували та передали на фронт більше 10 тисяч банок тушонки і щотижня надсилають гуманітарні й медичні вантажі щирий патріот із Німеччини й медична спільнота Румунії та Великобританії.

Друга група ямпільських дітей поїхала на відпочинок до польського міста Злотів. Спершу угоду про побратимство уклали міста. Про що говорять між собою українські і польські хлопчики і дівчатка?

Багато світових ЗМІ щодня друкують новини про війну в Україні, про звірства російських військ, про загиблих українців і політичні перемовини.  Колеги і друзі редакції 20minut.ua підготували добірку перших шпальт і короткий зміст матеріалів, які виходили 12 квітня від США до Японії.   

«The Financial Times», The «Wall Street Journal», «The Times» і ще багато світових ЗМІ ось вже більше місяця говорять про Україну, засуджуючи росію.  Друзі нашої редакції 20minut.ua підготували огляд газет, які вийшли 30 березня з першими шпальтами про нашу війну. 

У Швейцарії, в місті Берн, відбувся мітинг «Солідарність з Україною, зупиніть війну зараз!».  Участь у ньому взяли тисячі людей. Була серед них і вінничанка Яна Слободяник.  Розказуємо, що там відбувалось. 

З 16 грудня 2021 року набувають чинності нові правила на кордоні. Прикордонникам розширили права. Які саме?

keyboard_arrow_up