ua і світ

Понад півстоліття тому у столиці далекої від нас Аргентини вийшла книга про містечко Теплик. Хто її написав? Як вдалося дізнатися про неї? Сто примірник копії цього видання з незвичною історією тепер мають у Теплику.

Надзвичайним і Повноважним Послом України в Державі Ізраїль призначили Євгена Корнійчука, який народився і виріс у Вінниці. На початку 80-х його батько Володимир очолював обласне управління міліції, пізніше був заступником міністра. Мати Ольга вчителювала, нещодавно її не стало. За що нинішній Посол у свій час перебував під вартою у Лук’янівському слідчому ізоляторі?

Фермерське господарство села Стрільчинці Немирівського району поставлятиме ягідну продукцію у Бельгію. Співпраці господарства із зарубіжними партнерами сприяли дипломати. Один з них — Кріс Бекерс — побував у селі, переконався, з ким будуть працювати бельгійці. Що ще показали гостю та яке з бельгійських міст подасть руку дружби Немирову?

Акція на підтримку білорусів у протистоянні з владою відбулася у Вінниці на Майдані Героїв Небесної сотні. На гілці пам’ятного знака «Вишня» пов’язали стрічку з кольорами білоруського прапора. Хто прийшов і про що говорили?

Швейцарці передали Вінниці свої трамваї, а тепер приїжджають подивитися на ретро-вагони. 25-річний Лукас з Цюриха недавно орендував «Міраж» білого кольору і годину катався на ньому по Вінниці. «Сліпа корова» єдиний вагон у світі з цієї серії, який ще експлуатується у нашому місті. Побачити вінницькі трамваї приїздять любителі транспорту не  тільки зі Швейцарії...

До 32-х країн світу — від сусідньої Польщі до далеких Тайваню, Японії і Китаю  — експортували продукти харчування з Вінниччини. На їх експорті заробили протягом п’яти місяців 106 мільйонів доларів. За цей час в область завезли продуктів на 11 мільйонів умовних одиниць.

У радянські часи у Вінниці діяв шпигунський центр — про це писало американське видання. Готували розвідників для роботи в США. Побудували макет американського містечка: магазин, бар, кінотеатр, закупили американські автомобілі. Колишні працівники спецслужби спростовують написане. Чим викликана така публікація?

Унікальним випадком у своєму житті називає Аріадна Войтко зустріч з Її Величністю Королева Великобританії Єлизавета II. Два місяці перед тим розучувала реверанс. Королева не до кожного підходить, але Аріадні і її чоловікові поталанило. Як опинилися у Букінгемському палаці? Що запам’яталося під час прийому? Чим частували гостей?

Випадковим очевидцем незвичної ситуації на кордоні став водій-далекобійник з Вінниці. На нейтральній смузі кордону між Дагестаном й Азербайджаном перевантажували ящики з мікроавтобуса з написом «Груз 200» Номерні знаки свідчать, що машина з регіону Ростовської області Як все відбувалося, чоловік розповів 20minut.ua

Напередодні Дня Перемоги згадуємо про долю родини, скаліченої спочатку нацистами а потім комуністами. 18-річну дівчину разом з родиною депортували з рідної землі на угоду нацистам. Сталося це у жовтні 1941-го. Після війни несолодко було вже від комуністичного режиму.   Лідія Трактірщик, яка 40 років прожила у Джурині, покинула цей світ 14 квітня нинішнього року. Про неї розповів її внук Едуард Докс. З бабусею він прощався онлайн.

keyboard_arrow_up