ua і світ

Гостей з Німеччини зустрічали у Могилів-Подільському Центрі народної творчості. Чи не найбільше їх вразили подільські витинанки і писанки. Результатом зустрічі стало налагодження творчої співпраці. 

Посол Бразилії в Україні приїздив до Могилева-Подільського з приватним візитом. З якою метою приїздив дипломат і хто ще з ним  відвідав місто над Дністром?

Книгу назвали одним з афоризмів духовного лідера брацлавських хасидів — «Ти там, де твої думки». Написані понад 200 років тому вони й нині актуальні. Поштовхом до видання такої книги стала незвична ситуація з нинішнього  життя. Про що йдеться?

Упродовж одинадцяти років представляв нашу державу у Республіці Кіпр могилівчанин Борис Гуменюк. Надзвичайним і Повноважним Послом України у цій державі працював у 2003-2007 і 2011-2019 роках. Про «кухню» дипломата він розповів у книзі «Із щоденника посла України». Презентував її у Вінниці. Про що дипломат не сказав під час зустрічі?

Сьогодні, 29 травня, Міжнародний день миротворців ООН. Два рази виконував завдання у «гарячих» точках  офіцер Сергій Карпушев — у Ліберії і Східному Тиморі. Дотепер згадує про одну незвичну ситуацію. Про що йдеться?

Всі пункти про пуску через Дністер на кордоні з Молдовою відновили роботу 24 травня. Про це повідомили у прес-службі Могилів-Подільського прикордонного загону з посиланням на Держприкордонслужбу. Інформацію підтвердили також на молдовському березі у місті Сорока. Скільки коштує переправитися по воді через Дністер? Чи потрібен тест?

Майже 27 тисяч тонн олії продали за кордон з Вінниці за перші два місяці нинішнього року. Найбільшим споживачем нашої олії є Китай — до цієї країни відправили 12,3 тисячі тонн названої продукції. Хто ще купує вінницьку олію? І що, крім неї, експортують аграрії області?

Пункти пропуску на кордоні з Молдовою у деяких селах псують імідж держави. Два металеві вагончики планують замінити на капітальні будівлі А що на молдовському березі? Де у час пандемії можна переправитися в Молдову?

У четвер, 18 лютого, американський ровер Perseverance успішно приземлився на Марсі й передав на Землю перші фотографії з Червоної планети. Світлини моментально розійшлися по соцмережах.

У далекій Антарктиді є покажчик зі словом «Vinnitsa». Встановлений на станції «Академік Вернадський», їй виповнюється сьогодні, 6 лютого, 25 років. Google навіть логотип змінив з нагоди такої дати. За час існування станції на ній працювали шестеро вінничан. Поспілкувалися з тим з них, хто найдовше із земляків провів на шостому континенті.

keyboard_arrow_up