У Вінниці відкрили нове соцпідприємство. Для допомоги жінкам, які постраждали від насильства

У Вінниці відкрили нове соцпідприємство. Для допомоги жінкам, які постраждали від насильства
  • У Вінниці на базі одного з салонів краси відкрилася естет-студія, де працюватимуть жінки, які, постраждали від гендерно зумовленого, у тому числі домашнього насильства. 
  • Це соціальне підприємство буде передавати частину прибутку жінкам, які постраждали від насильства.
  • Розповідаємо, як відбувалося його відкриття, та додаємо, які ще соціальні бізнеси є у Вінниці. 

Сьогодні, дев'ятого червня, у Вінниці відкривали естет-студію «Джерело краси в Монако». На урочисте відкриття соціального підприємства прийшли кілька десятків людей. Серед них була й вінничанка Тетяна Білль, яка була першою клієнткою притулку для жінок постраждалих від домашнього насильства, який вже кілька років працює у Вінниці. 

— Був час, коли я залишилася практично сама з дітьми. Я звернулася у притулок, де отримала психологічну та медичну допомогу. Крім того, мене навчили фінансової грамотності. Пояснили, як бути фінансово незалежною, — каже Тетяна. — Це дуже важливо для жінок, які залишилися самі. Важко починати все спочатку, але завдяки людям, які допомагають, жінки наважуються вирватися з кола насильства. 

Відео дня

Приїхала на відкриття й спеціалістка Програми з протидії та запобіганню гендерно зумовленому насильству Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Анна Цицак.

— Соціальні бізнеси й справді важливі в питанні незалежності жінок. Щоб жінка могла заробляти, потрібні продумані умови та можливості. Ми вже відкрили три соціальні підприємства в українських містах, а тепер вітаємо вінницьку ініціативу, — каже Анна Цицак. — Якщо жінка може забезпечувати себе, то вона зможе вирватися з кола насильства, і цей соціальний бізнес зможе допомогти у розв'язання цієї проблеми. Це комплексна проблема, і тільки з партнерами можна її вирішити. 

Під час відкриття угоду про співпрацю урочисто підписали Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії» та салон краси «Монако». 

— Цей проєкт інноваційний. Ми не знали, як створити соціальне підприємство так, щоб отримувати прибуток і, відповідно згодом, передавати кошти на допомогу жінкам. Але нам вдалося, і наш шлях буде допомагати іншим вінничанам, які захочуть створити соціальне підприємство, — сказала голова правління «Джерело надії» Алла Студілко. 

Як пояснювали правозахисниці на відкритті, за даними Міністерства соціальної політики України, кожна п'ята жінка у нашій державі стикається з тією чи іншою формою насильства. Йдеться про фізичний, психологічний, релігійний, економічний або репродуктивний тиск. Торік на Вінниччині зафіксовано понад 12 тисяч звернень від постраждалих осіб. З початку цього року щодо вчинення домашнього насильства в області звернулася 1961 людина. 

З 2018-го року послугами притулку для жінок постраждалих від домашнього насильства скористалися понад сто жінок. 

Як буде працювати соціальне підприємство? 

Кошти, отримані від діяльності соціального підприємства, підуть на організацію  навчальних тренінгів, майстер-класів та семінарів, професійних курсів, стажування на робочих місцях, сприяння у працевлаштуванні постраждалих задля посилення їхньої фінансової спроможності і економічної незалежності.

Салон краси у межах проєкту за фінансової підтримки Фонду ООН придбав професійне обладнання для своїх працівниць. А останні пройшли навчання з питань протидії насильству. 

Надалі естет-студія надаватиме послуги у сфері краси та частину прибутку спрямовуватиме на заходи громадської організації. 

— Ми будемо спрямовувати 10% відсотків від нашого прибутку на допомогу жінкам, які постраждали від домашнього насильства. Зокрема, будемо перераховувати правозахисній організації «Джерело надії» з якою ми тепер співпрацюємо, — каже директорка соціального підприємства Яна Голошивець. — Соціальна складова в бізнесі приходить з усвідомлення своєї активної громадської позиції. Досягати фінансових цілей можна з користю для суспільства.

За словами Яни Голошивець, вони готові спершу навчати жінок, які постраждали від домашнього насильства, а потім працевлаштовувати їх.  

А для того, щоб узаконити співпрацю, під час відкриття підписали Меморандум про співпрацю у напрямі розвитку соціального підприємництва між ВОПО «Джерело надії» та Вінницькою обласною державною адміністрацією. 

Які ще у Вінниці є соціальні бізнеси?

Vereta

Як позбавитись від непотрібного одягу, не шкодячи довкіллю? Для цього створили громадську ініціативу «Vereta», що працює у селі Стіна Томашпільського району. Там за старовинними верстатами троє місцевих жінок створюють яскраві килимки та інші речі з старого текстилю. 

Проект «Vereta» працює з березня 2020-го, ідея та організація належить Юрію Степанцю з громадської організації «Наше Поділля». Ця організація вже понад десять років займається, зокрема, екологічними ініціативами. Вони, наприклад, створювали станцію глибокого сортування сміття EcoHope. Детальніше про це соціальне підприємство можна почитати ТУТ. 

«Good Bread» 

У вінницькій пекарні працюють люди з ментальною інвалідністю. Рецепт виготовлення випічки традиційний. Єдине чим вирізняється ця пекарня, від інших — вона соціально орієнтована.

Про пекарню ми неодноразово розповідали. Власницею пекарні є Інга Гончарук. Проблема соціалізації людей з розумовими вадами завжди була для неї близькою, бо у її сестри Олі — аутизм. Під час однієї з наших зустрічей, Інга розповідала, що в дитинстві сестричка була у «системі»: навчалася з однолітками, закінчила технікум. Тепер Оля доросла. Їй, як і багатьом іншим, необхідна соціалізація. 

Сьогодні у вінницькій інклюзивній пекарні працюють троє помічників пекарів з різними проявами інтелектуального розладу. Це ЗПР (затримка психічного розвитку) та аутизм. Вони замішують тісто, печуть пиріжки, продають їх і, що найголовніше, постійно комунікують з іншими.

Intermezzo

Нещодавно у Вінниці з’явилося місце з літературно-смачною назвою Intermezzo Donuts. Це невеличке приміщення в кілька десятків квадратних метрів, що поєднало в собі крамничку і майстерню пончиків.

Наші журналісти навідувались до закладу і поспілкувалися з його власником про війну на сході та переїзд до Вінниці, а ще багато говорили про Михайла Коцюбинського і його вплив на створення цієї майстерні. Детальніше можете прочитати ТУТ.

«Кульбабка»

Вінницький реабілітаційний центр «Гармонія» допомагає містянам з інвалідністю знайти роботу. Цього разу вони відкрили інклюзивний манікюрний міні-салон. У планах створення ще двох робочих місць у міських торгових центрах. Детальніше можна прочитати ТУТ. 

Читайте також: 

Де та як отримати паліативну допомогу? Плюс перелік послуг, які мають надаватись безкоштовно 

Перемога та серце: хто придумав туристичний бренд Вінниччини та як на нього реагують люди

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблий та семеро поранених photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up