Перемога та серце: хто придумав туристичний бренд Вінниччини та як на нього реагують люди

Перемога та серце: хто придумав туристичний бренд Вінниччини та як на нього реагують люди
  • Власний туристичний бренд відтепер має не лише місто, а й область. Символом регіону стало поєднання двох елементів — літери V, а також серця.
  • Як і хто працював над створенням бренду? Які символи покладені в основу та як його тепер використовуватимуть? 

 

Розробляти туристичний бренд для Вінниччини розпочали ще восени 2019-го. Тоді у листопаді відбулася перша бренд-сесія, яку особисто провів президент Національної туристичної організації України Іван Ліптуга. Тоді обговорили побажання щодо дизайну та важливість брендування області. 

Далі — обласна адміністрація вибрала студію, яка займалася розробкою дизайну, і ось бренд Вінниччини презентували на конференції 3 червня. 

Відео дня

Як дізнаємося зі сторінки Івана Ліптуги, у партнерстві з яким розробляли бренд, нова айдентіка була розроблена у співпраці з Ivan Voin Studio

«Лого містить два основних елементи: букву V — першу букву в назві області, і серце, яке за формою нагадує географічний контур області на карті. Вийшов простий, лаконічний, інтуїтивно зрозумілий, легкий у використанні та красивий логотип, який може мати безліч колірних інтерпретацій. Бонусом до логотипа йде фірмовий жест, який символізує букву V, а також має значення «мир» і «перемога», — пише президент Національної туристичної організації України. 

Під час презентації бренду Вінниччини, розповіли, що над ним працювали обласна державна адміністрація, представниками туристичного сектору, органи місцевої влади, бізнес, громадськість та навчальні заклади. 

Чому бренд важливий для області? 

Як дізнаємося із сайту ОДА, Сергій Борзов вважає, що бренд регіону — це емоційно сильна торговельна марка, що має не тільки назву чи дизайнерське рішення, а ще й цілий комплекс асоціацій та ідентифікацій. Саме тому обласною державною адміністрацією було прийнято рішення щодо необхідності розроблення, патентування та просування туристичного бренду Вінницької області. 

Нагадаємо, ще у 2019-му у Вінниці з'явився новий бренд міста — «Місто ідей». Його розроблювали Андрій Федорів з командою. Зараз він активно використовується у туристичній промоції Вінниці. Власний бренд для області теж розробили задля того, щоб підвищити туристичну впізнаваність Вінниччини. 

— Туристичний брендинг — це найгучніший рупор для просування регіону, — каже президент Національної туристичної організації України Іван Ліптуга. — Туристична, інвестиційна, подієва привабливість дестинації залежить від того, яку маркетингову стратегію вибрав собі той чи інший регіон. А будь-яка маркетингова стратегія починається з позиціювання та брендингу. 

Ми намагалися дізнатися в ОДА у скільки області обійшлося створення бренду, проте у телефонному режимі нам не вдалося взяти коментар. Ми надіслали офіційний запит і опублікуємо відповідь згодом на сайті. 

Які символи поклали в основу і чому? 

Загалом було дев'ять варіантів, з яких обрали один, який і презентували. У фотогалереї можете поглянути, як виглядали перші варіанти. 

— Логотип вийшов лаконічним, простим, інтуітивно-зрозумілим, універсальним для використання і, на наш погляд, вдалим і природним саме для Вінницької області. У ньому легко читається буква V і вгадується форма серця, яка присутня в контурах Вінницької області, — каже Іван Ліптуга. — У логотипу є два основних графічних варіанти і безліч додаткових кольорових тематичних. У кольоровій версії основного логотипа можна побачити, крім контуру карти всередині букви V, різні елементи Трипільської символіки, як, наприклад, дерево життя, спіраль часу і жива вода, а також сонце, річку і ноти культурно бренду Вінниччини — Щедрика.

Де його тепер використовуватимуть? Розробники на презентації запропонували кілька варіантів, як варто використовувати новий бренд. 

— Зараз у даного бренду буде найскладніший етап. Від перших двох-трьох років залежить чи буде життя у даного бренду в майбутньому, чи ні. Тому зараз важливо, щоб впровадженням бренду зайнялася професійна команда креативних і активних громадян регіону з абсолютно різних сфер, — каже Ліптуга. — Бренд повинен щодня з'являтися в різних комунікаціях, щоб люди до нього звикли. Всупереч усталеним традиціям в нашій країні, які дісталися нам у спадок з радянського минулого, необхідно виділяти достатні фінансові ресурси на просування і маркетинг. Саме нічого не станеться.

Як реагують вінничани на брендування? 

У день представлення цього туристичного бренду Вінниччини, 4 червня, ми писали публікацію про це і запитали у наших читачів, чи подобається їм бренд. 

Як бачимо, з результатів опитування читачів більшості, а саме 69%, не подобається таке брендування. Ще 23% наших читачів вважають, що нове лого — хороше. І ще 8% байдуже ставляться до цього. 

У соцмережах також можна побачити схвальні й, м’яко кажучи, не дуже позитивні відгуки на туристичний бренд області. Вінничанка Юлія під нашим дописом про новий бренд, до прикладу, пише «Ні смаку, ні фантазії». Також вінничанка Алла пише: «Хочеться заплакати й вклепати лопатою автору цього творіння поміж ріг». 

Натомість під дописом Сергій Борзова про туристичний бренд можна знайти й схвальні коментарі. До прикладу, вінничанка Ірина пише: «Дуже круто! Сподіваюсь, втілювати ідею будуть творчі та креативні люди! Не розчаруйте мене».

Під час презентації Іван Ліптуга підсумовував: «Бажаю Вінниччині максимально ефективно використовувати цю айдентику для свого макетного просування. Сподіваюсь що цей брендбук буде прийнятий людьми, які проживають в області». 

Пропонуємо вам теж проголосувати, чи подобається вам новий туристичний бренд області?

Опитування

Чи подобається вам новий туристичний бренд Вінницької області?


 

Читайте також: 

V — Вінниччина. Для області розробили власний туристичний бренд (ОПИТУВАННЯ)

Кросворд від 20minut.ua: що ви знаєте про вінницькі школи?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Oleg Horobets
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera 09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблі та поранені photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up