Захоплюватись комп'ютерною графікою Євген Станіславенко почав ще змалку. Серйозніше розпочав нею займатися п’ять років тому, коли вперше прийшов у студію комп’ютерної графіки вінницького Національного технічного університету. Хлопець щороку пробував свої сили у місцевих, всеукраїнських, а згодом й міжнародних конкурсах.
— Я навчався в школі в Немирові, а тому мені доводилося щотижня їздити в Вінницю, у ВНТУ. Я з нетерпінням чекав чергового заняття, оскільки захопився перспективним ІТ-напрямком — комп’ютерною графікою, — говорить Євген. — Саме тому і вступив у Вінницький національний технічний університет, де на кафедрі програмного забезпечення розвивають цей напрямок.
Як розповідає куратор студента, професор Олександр Романюк, хлопець з сьомого класу відвідує студію, яка функціонує при університеті.
— Ми з ним почали займатись ще дитиною, — говорить Олександр Романюк. — Зараз це вже геніальний хлопець, він спеціалізується здебільшого на двовимірній комп'ютерній графіці. За цих кілька років він перемагав у дуже потужних конкурсах, наприклад, у Міжнародному конкурсі «Творчість без меж», який проводився в Болгарії під патронатом Європейського комісару з цифрової економіки та суспільства. Там рівень оцінювання робіт був дуже високий.
За словами Євгена Станіславенко, у Вінниці є великі перспективи розвитку в ІТ-напрямку, і він мріє своєю працею покращувати цю сферу в нашому місті.
— Я навіть не уявляв, що настільки захоплюсь IT-сферою. Почалось це захоплення з того, що я пробував робити ескізи у «Фотошопі», — каже студент. — Коли я прийшов на гурток у ВНТУ, то почав робити конкурсні роботи. Викладач гуртка давав мені поради, вказував на недоліки та надихав. Загалом, взяв мене під своє крило. З його порадами я спробував робити сайти, і мені почало це вдаватися. Зараз я вже багато чого вмію робити, але водночас ще дуже багато чого потрібно навчитись.
Євген говорить, що він бере участь у різних конкурсах, щоб прокачувати свої вміння. Каже, перемога на конкурсі у Великобританії — найвища серед його здобутків.
— Конкурсну роботу, яку я відправляв у Лондон, робити було не легко, — каже Євген. — На її створення мені знадобився приблизно тиждень. Спочатку потрібно було вигадати тему моєї роботи, я створював у «Фотошопі» проект про місто майбутнього. Далі — потрібно було відправити цю конкурсну роботу в Лондон. Там мають спочатку перевірити, чи справді я її самостійно виконував, а тоді аж приступають до оцінювання. Конкуренція у цьому конкурсі була дуже серйозна, і я навіть не очікував, що здобуду Гран-прі.
На нагородження Євгена часто запрошують у різні країни світу, наприклад, найближчим часом він мав їхати у Францію. Проте через пандемію та інші обставини Євген наразі радіє перемогам вдома.
— Майже весь вільний час, після пар, я присвячую програмуванню та комп’ютерній графіці, — розповідає Євген. — Мене мотивує продовжувати цим займатись підтримка моїх рідних і викладачів в університеті. Крім цього, я мрію працювати айтішником з дитинства, а до своєї мрії потрібно йти, вкладаючи чимало зусиль.
Євген хоче заробляти на програмуванні, але поки він не пробував продавати свої роботи. Каже, спочатку хоче добре орієнтуватись у всіх нюансах цієї сфери, а вже тоді буде шукати роботу.
За словами викладача Євгена, в університеті за останні кілька років слухачі студії комп’ютерної графіки та веб-дизайну здобули 600 перемог на різноманітних міжнародних конкурсах. Університет навіть встановив рекорд України з кількості перемог на IT-конкурсах, і Євген Станіславенко став частинкою цього рекорду.
Читайте також:
Ще 9 автобусів і 4 тролейбуси. Чи витримає вінницький транспорт початок навчального року?
Двоє вінницьких вчителів увійшли до ТОП-50 освітньої премії Global Teacher Prize Ukraine
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер