Чемпіонка та рекордсменка. Сьогодні відзначаємо 90-річчя з Дня народження Марії Гавриш

Чемпіонка та рекордсменка.  Сьогодні відзначаємо 90-річчя з Дня народження Марії Гавриш
Спортсменки Марія Гавриш і Олена Коваленко на спартакіаді народів СРСР у Москві в 1956 р.
  • Марія Гавриш — учасниця міжнародних змагань, багаторазова чемпіонка (11) та рекордсменка (19) України та СРСР. Сьогодні, 1 червня, талановитій спортсменці виповнилося б 90 років.

Марія Гавриш народилася 1 червня 1931 року у Вінниці (за іншими даними — в м. Бобринець, Кіровоградської обл.). Родина Гавриш проживала у селі П’ятничани, яке у 1938 р. було приєднане до Вінниці. Плаванням почала займатись ще зі шкільних років, встановивши свій перший рекорд області з плавання брасом у 1946 р. З того часу вінницька спортивна станція «Динамо» на Південному Бузі стала для неї другим домом. Про це у фейсбук пише Центр історії Вінниці.

—  Завдяки наполегливій праці Марія Гавриш увійшла в історію спорту як перша спортсменка з Вінниччини, яка прийняла участь в Олімпійських іграх 1952 р., які проходили у Хельсінкі (Фінляндія). Вона першою з радянських спортсменів-плавців здобула право стартувати у фінальному запливі на 200 м. брасом, здобувши залікове очко для своєї команди. Завдяки принесеному заліковому балу радянська команда поділила першість з командою США, — зазначають у Центрі. — У пам'ять про відому плавчиню у Вінниці регулярно проводять змагання з плавання за підтримки НОК України та міського спотркомітету, які названі на честь чемпіонки–вінничанки. Також у 2015 р.її іменем найменовано одну з вулиць Вінниці на П’ятничанах.

Про історію життя видатної української спортсменки Марії Гавриш зняли фільм. Дивітся його, щоб дізнатися більше:

 

Читайте також:

Де у червні 2021 запланували відключити світло? Графік на місяць

На півдні України вирує циклон. До вечора зливи дійдуть центру країни

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:30 «В Антарктиді я встановив покажчик з написом Vinnitsa»: на війні втратили лікаря-полярника 21:01 Від ангіни до кишкових інфекцій: що варто знати про морозиво влітку 20:03 Через загрозу зсуву у Вінниці відновили важливий проїзд photo_camera 20:00 Куди вступити після 9 класу: огляд навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) Від читача 19:16 У офісі Вінницького обласного осередку ГО «Захист Держави» було по-справжньому дружньо, тепло та атмосферно! 19:17 Індексація військових виплат: як витребувати невиплачені кошти та збільшити пенсію 19:04 Штормове попередження на Вінниччині: коли чекати гроз, граду і сильного вітру 18:18 Літо десь заблукало? Чому червень у Вінниці більше схожий на весну і коли чекати справжньої спеки 18:08 У мікрорайоні Корея ремонтують вулицю Василя Барки 17:28 На Соборній знову розпочали масштабний ремонт. Що оновлять і скільки це коштує play_circle_filled photo_camera 17:10 Матрац почав тліти від цигарки: у Брацлавській громаді під час пожежі загинула 71-річна жінка 16:08 Мобільний пункт здоров’я запрацює на Келецькій: які обстеження можна пройти безкоштовно photo_camera 15:54 Конфлікт через дерева: 71-річний чоловік побив сусідку та втопив її, щоб приховати злочин 15:49 Велосипедистка, мотоцикліст і водій постраждали в ДТП на Вінниччині 15:16 Через коротке замикання на Вінниччині загорілися два гаражі photo_camera 14:42 Чоловік зарізав жінку і наклав на себе руки на Привокзальному ринку play_circle_filled photo_camera 14:40 Як львівський підприємець став одним з першопрохідців безпілотної війни (соціальна реклама) 14:03 Комаха залізла дитині у вухо, а допомоги не було: медики з Козятина отримали догани 13:48 Головна спортивна подія літа у Вінниці: чому варто піти на турнір з ММА «Кубок Поділля 2026» photo_camera 13:13 «Не хочу, щоб їздили вулицею Бандери»: автобуси з Кельце не поїдуть до Вінниці
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up