За словами заступника начальника обласної поліції Руслана Мороза, 27 людей звільнили від відповідальності за незаконне володіння зброєю, тому що вони самі принесли її в поліцію в рамках місячника добровільної здачі.
- Це позитивний початок для роззброєння, - каже про результати березневого місячника Руслан Мороз та нагадує про кримінальне покарання за незаконну зброю: - Відповідальність від трьох до семи років розбавлення волі, тобто є що втрачати. Тож, якщо громадяни не чули, не знали або ще не надумали, їм варто все ж таки прийняти рішення і уникнути від такої відповідальності.
Місячники добровільної здачі зброї проводять двічі на рік. Навесні і восени. Ті люди, які здавали зброю в березні, розказували поліцейським різні історії про походження нелегальних пістолетів чи рушниці.
- Походження різне, - каже Руслан Мороз. – Можуть казати: рушниця діда, знайшов на горищі, знав, що не можна, от і приніс здати. Так було в Жмеринському районі. Буває, розказують, що в лісі знайшов чи на городі викопав. Історії можуть бути різні.
Під час місячника, як розказали в поліції, громадяни здали 122 одиниці різного типу зброї (які саме - дивіться нижче в інфографіці), 167 боєприпасів різного калібру, 13 снарядів, 3 міни часів великої відчизняної війни та 3 гранати.
Як пояснив начальник відділу дозвільної системи Олег Кучер, кожну здану в поліцію одиницю направляють на експертизу в Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС та пробивають про поліцейських базах, щоб перевірити причетність до кримінальних історій. Якщо зброя «чиста» і технічно справна, її можна зареєструвати. для цього треба довідка про несудимість, документ про проходження спеціального навчання та сейф вдома для зберігання рушниці. Якщо людина не має бажання реєструвати принесене в поліцію на себе, таку зброю передають в спеціалізовані торгові точки для реалізації. Несправну або ту, що не підлягає реєстрації з інших, кримінальних, причин – утилізують.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер