Протягом лютого у Вінниці тривав челендж, головною метою якого було допомогти тваринам з притулків. Нещодавно серед учасників благодійної ініціативи розіграли призи від партнерів. Так, вінничани за добру справу отримали смаколики для домашніх улюбленців, сертифікат на два безкоштовні заняття з кінологом, сімейну фотосесію, похід у грумінг-салон та головний приз — поїздку в Карпати.
— На жаль, у зоочеленджі взяло участь досить мало людей — лише 18, — говорить ініціатор благодійної акції Вячеслав Килимник. — Та все ж мене тішить те, що нам вдалось допомогти тваринам.
Ще до завершення челенджу, за його словами, організатори навідались у притулки й завезли частину гостинців від себе і партнерів, щоб вони не зіпсувались у пунктах прийому.
Решту подарунків від небайдужих містян передали до п’яти притулків вчора, 11 березня.
Як розповіла Анастасія Лєшукова, яка активно допомагала з організацією акції, хоч учасників було мало, та жоден із заявлених притулків не оминули увагою.
— Загалом вийшло по одному великому пакету з їжею, лікувальними кормами, краплями й нашийниками для кожного з притулків, — перераховує вона. — Також у кожен ми передали по 10 кілограмів корму і по одному великому пакунку пелюшок і підгузок для маленьких цуценят.
Приносили вінничани ще багато круп, мисочок для годування і наповнювачів.
— Все це ми розвезли у п’ять притулків, — зазначає Анастасія Лєшукова. — У «Друге життя», «Ельзу», «Велику родину», «Дім милосердя» і Вінницький муніципальний притулок для тварин. Додам, що гостинці у пункти прийому заносили і ті вінничани, які не реєструвалися та не брали участі в розіграші.
Вона розповідає, що коли вчора завозили всі продукти, отримали багато слів подяки.
— У притулках насправді раді будь-якій допомозі, — запевняє Анастасія. — Можливо, ми зібрали не стільки, скільки хотілося б, та важливо пам’ятати, що будь-яка допомога — потрібна. Мені здається, якби люди просто приносили, що можуть, — це вже було б чудово. Як то кажуть, з миру по нитці, бо дійсно спільними зусиллями можна отримати хороший результат.
На її переконання, це була дуже корисна акція.
— Нам дуже було важливо допомогти тваринам з притулку й привернути увагу вінничан до них, — ділиться Анастасія Лєшукова. — Це завжди хороша справа! Шкода, тільки, що долучилось так мало людей... Все ж чим більше учасників — тим відчутніша допомога чотирилапим.
Розіграш відбувався у прямій трансляції в Instagram, а щасливчиків обирали за допомогою сервісу random.org. Всього серед учасників розіграли 12 призів. Детальну інформацію про них, нагадаємо, ми розповідали у матеріалі «Поїздка в Карпати й заняття з кінологом. Що ще можна виграти за участь у челенджі «Дай5»?».
Смачні солодощі отримали:
Заняття з кінологом:
Похід у грумінг-салон:
Сімейну фотосесію:
Відпочинок у Карпатах:
Про важливість подібних заходів ми поспілкувалися з вінничанкою, яка отримала головний приз.
— Насправді, в нашій країні доволі багато безпритульних тварин, — розмірковує Ольга Парпальос. — І зрозуміло, що у волонтерів не завжди є кошти, щоб всіх нагодувати, вилікувати, вакцинувати, проглистувати й так далі. Та це все дуже потрібно, бо коли тваринка проходить всі стадії вакцинації і стерилізації, у неї збільшуються шанси знайти нову домівку.
Таких акцій, на її думку, мало б бути більше.
— Часто люди навіть не знають про ці проблеми. І мені дуже шкода, що така мала частина нашого суспільства і нашого покоління реагує на них і намагається допомагати тваринам, — зізнається вона. — Та це справді добра справа. Приємно, коли люди долучаються до подібних ініціатив.
Ольга Парпальос завжди намагається допомагати тваринам, які опинились у біді. Тому, почувши про зоочелендж, приєдналась без зайвих вагань.
— Намагаюсь допомагати зооволонтерам, тому що вони зараз несуть на своїх плечах дуже велику ношу, — розмірковує вона. — У місті безпритульних тварин не меншає, а навпаки стає все більше й більше А опікуються ними найчастіше саме волонтери. Тваринки не винні, що живуть на вулиці.
Нерідко вони опиняються там через людей.
— На жаль, часто буває так, що сім’я бере тварину й викидає її на двір, коли народжується дитина. Тоді домашній улюбленець стає непотрібним, — з сумом в голосі говорить Ольга. — А ще іноді люди не хочуть брати безпритульних тварин, бо ще не знають, як вони будуть себе поводити, будуть агресивними чи ні. Та всі ці нюанси можна пропрацювати.
Вона переконана, що будь-яка агресивна собака стала такою не просто так і на все є свої причини. Щобільше, агресію можна коригувати й тренувати.
— У нас взагалі три домашні улюбленці: шиншила Гелік, песик Річік (джек-рассел-тер'єр) і дівчинка Черрі, яку ми менше року тому забрали з вулиці, — розповідає Ольга Парпальос. — Тому я знаю, про що говорю. У якому середовищі собака проживає, так вона й буде себе поводити. Якщо її все життя били й ганяли, то, зрозуміло, що вона буде відгризатися, відстоювати свій шматочок хліба й так далі. Наша Черрі теж спочатку такою була.Та коли зрозуміла, що ми даємо їжі вдосталь і однакову кількість для обох собак — заспокоїлась. Зараз наші улюбленці просто нерозлучні!
Наостанок наша співрозмовниця говорить, що організатори — великі молодці.
— Все починається з однієї людини, — переконана вона. — Та чим частіше про це чутимуть вінничани і чим частіше будуть приєднуватися, тим швидше в нашій країні все почне змінюватися на краще.
Фото надали Анастасія Лешукова й Ольга Парпальос
Читайте також:
Чому стерилізація безпритульних тварин не зменшує їх кількість на вулицях Вінниці
Що відомо про вінницький футбол? У краєзнавчому музеї відкрили тематичну виставку
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер