Вітаю, шановні читачі! Ця стаття спрямована на збереження ваших грошових коштів та запобігання нових шахрайських злочинів.
Сьогодні в Інтернеті безліч фінансових пірамід. Однією з таких була Questra, яка діяла на території України та під прикриттям фінансової діяльності збирала гроші вкладників і невдовзі зазнала краху.
І раптом «як в казці скрипнули двері».
У червні 2020 року особи, у яких залишилися дані учасників Questra, захотіли повторно збагатитися на обманутих вкладниках в Україні.
Вони телефонують нібито від фінансового гаранта Questra і пропонують повернути втрачені вкладниками грошові кошти, а також обіцяють виплатити моральну компенсацію.
Для цього шахраї спочатку телефонують до ймовірної жертви з номерів, що зареєстровані на території Росії, зокрема: +74999610082, +74999610081, після чого повідомляють суму компенсації, що орієнтовно становить від 4500 до 7700 доларів США.
Та в разі налагодження контакту з особою, що була вкладником Questra, повідомляють, що для переказу грошових коштів їм необхідно встановити особу вкладника, а тому остання має надати їм копію паспорта або ж водійського посвідчення. Спілкуються дуже чемно. Компанія ж «солідна»!
Після чого шахраї телефонують орієнтовно через годину-дві та повідомляють, що нарахування коштів здійснено, залишилося лише надати квитанцію про внесення вкладу до Questra.
Звичайно ж, що у вкладників фінансової піраміди, яка декілька років тому припинила свою діяльність, немає жодних квитанцій. І тут шахраї виявляють надзвичайне «співчуття» та повідомляють вкладнику Questra про готовність піти на зустріч та прийняти нову квитанцію про внесення вкладу. Для цього спонукають перевести грошові кошти в сумі 200 доларів США на відповідний рахунок. Ну а далі...Самі знаєте, що… В казці скрипнули двері, через які грошові кошти вдруге обманутого вкладника потрапили до кишені шахраїв.
«То що ж робити», - скажете Ви?
Надаю наступні поради:
- не нервуйте, дайте мозку обдумати все. Шахраї не налаштовані на довгострокову роботу з Вами;
- дізнайтеся якомога більше деталей про компанію, яка пропонує повернення грошових коштів;
- уточніть точну адресу компанії, вулицю та номер будинка, поцікавтесь інфраструктурою, що там поблизу є, які магазини, кафе та інше (шахраї зазвичай вагаються з відповіддю, коли запитуєте подробиці);
- перевірте отриману інформацію на Google карті, чи дійсно там є ця компанія та об'єкти поблизу, подивіться вигляд місцевості на панорамі;
- попросіть надіслати вам витяг з Єдиного реєстру юридичних осіб, з якого вбачається, коли зареєстрована компанія, хто її директор.
Що робити, якщо все ж таки переказали грошові кошти?
Зафіксуйте телефонні номери, з яких надходили дзвінки, зробіть скріншоти переписки, збережіть SMS-повідомлення, номери рахунків, на які здійснювалися перекази. Це допоможе правоохоронцям швидше вийти на слід шахраїв. І не зволікайте, пишіть заяву до поліції про вчинення відносно вас шахрайства за статтею 190 Кримінального кодексу України, згідно якої шахрайство – заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.
І не вірте у те, що в «казці під назвою Questra» скрипнули двері і почалися виплати.
Сподіваюся, що дана інформація допоможе зменшити ймовірність бути обманутими. Будьте уважні та пильні.
У разі, якщо ви стали жертвою шахраїв, слід звернутися за бридичною консультацією, яку надають адвокати Вінниці.
Що робити, якщо телефонують колектори Слово колектор викликає неприємні асоціації, адже часто діяльність колекторів виходить...
Ви знайшли себе в реєстрі боржників? На вашу зарплату накладено арешт? Стосовно вас безпідставно відкрито виконавче провадження...
Нерідко виникають випадки коли при здійсненні операцій пов’язаних з майном (приватизація, продаж рухомого чи нерухомого...
Досить часто жінки, які є розлученими звертаються з проханням до роботодавця щодо надання їм додаткової соціальної відпустки. В...