П’ятірка депутатів Вінницької міської ради з найвищими доходами - хто вони?

Цьогоріч першого квітня закінчився черговий термін подання електронних декларацій про майно та доходи, в тому числі, і депутатів місцевих ради.

У рамках кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» ми проаналізували декларації депутатів Вінницької міської ради за 2018 рік та визначили, для кого рік, що минув був успішний та вивів у ранг найбагатших депутатів міськради.

Серед 54 вінницьких депутатів, більше мільйона гривень за минулий рік заробили родини 19 обранців (враховувався сумарний дохід всіх членів сім’ї, що вказані у декларації), а ось до першої п’ятірки «рейтингу» увійшли – Олександр ДанІгор Скоромний та Павло Яблонський, які були обрані від ПП «Вінницька Європейська стратегія», Микола Тихонюк від ВО «Батьківщина», а також Ігор Ткачук від БПП «Солідарність».

Замикає цю п’ятірку з меншим, ніж у решти, доходом у 2018 році, родина Павла Яблонського, секретаря Вінницької міської ради. Минулого року родина Павла Васильовича отримала 3 млн. 691 тис. 195 грн., з яких більша частина суми була отримана від продажу Mersedes-Benz GLS 350 D 2016 року за 2 мільйони 350 тисяч гривень. Ще 297,3 тисячі гривень Павло Яблонський заробив на посаді секретаря міської ради (трохи менше 25 тисяч на місяць). Дружина Павла Васильовича – Галина Яблонська –за минулий рік підприємницькою діяльністю заробила 971,5 тисячу гривень і ще 22,7 тисячі у ТОВ «ІнтерТрейд». Решта – це банківські бонуси та гарантійна заміна до авто.

На четвертій позиції із доходом у 4 мільйони 607 тисяч 638 гривень знаходиться Микола Тихонюк. Більша частина цієї суми – це 2,7 мільйона гривень, позичені у третьої особи. Ще 1 мільйон 158 тисяч було отримано від продажу майна. А ось зарплата Миколи Тихонюка на посаді генерального директора ПП «Океан-1» за рік склала 311 тис.грн., ще 222,8 тисяч гривень було ним отримано від ПАТ «Вінницяобленерго» у формі гонорару. Сумарна пенсія Миколи Тихонюка за рік становить 120 357 грн., ще 95 тисяч було отримано процентів у банку.

Третя сходинка дісталась родині депутата Ігоря Скоромного, які отримали у 2018 році сумарно 5 мільйонів 583 тисячі 529 гривень доходів. Більшість з них – це дивіденди в розмірі 3 мільйонів гривень, що отримані Ігорем Олександровичем від ПП «ФІРМА ЯСКО», засновником і керівником якої і є депутат Скоромний. Спеціалізується дане підприємство на продажу бензину та нафтопродуктів. За даними Аналітичної системи YouControl в 2018 році ПП «ФІРМА ЯСКО» отримувало дохід «від забезпечення державних установ».

Фото 1

Загалом у минулому році дана фірма уклала контрактів на постачання бензину та нафтопродуктів на суму 107 мільйонів 996 тисяч 667 гривень.

Фото 2

Найбільшим «клієнтом» ПП «ФІРМА ЯСКО» було ДП «ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАВТОДОР». Також укладали контракти з даною фірмою КП «Вінницьке шляхове управління», КП «Вінницяоблводоканал» та інші комунальні підприємства, установи та заклади Вінницької області.

Фото 3

Заробітня плата Ігоря Скоромного на посаді директора ПП «ФІРМА ЯСКО» в 2018 році склала 161,8 тис. грн., ще 46 136 грн. він отримав як керівник ПП «ВАДИМ». Дружина депутата – Оксана Іванівна – отримала 216 тисяч 913 гривень, працюючи у Вінницькому національному аграрному університеті. Ще 641 тисячу гривень родина взяла в кредит. 722 тисячі гривень були отримані родиною депутата від продажу майна. Сума майнового внеску Ігоря Скоромного до статутного фонду ПП «ФІРМА ЯСКО» становила майже 700 тисяч гривень. Решта доходів – це виплати профспілки, страхові, відсотки та ін.

Друге місце займає голова постійної комісії міської ради з питань ЖКГ та комунальної власності Олександр Дан із сумарним доходом за 2018 рік в 6 мільйонів 109 тисяч 331 гривню, з них 142,4 тисячі грн. – це заробітна плата Олександра Юрійовича як керівника ТОВ «УКРАГРОВЕСТ», 135 тисяч грн. – повернення безвідсоткової фінансової допомоги від ТОВ «УКРАГРОВЕСТ», а 969 тисяч грн. – дохід від зайняття підприємницькою діяльністю. Майже 2,5 мільйона – позика, отримана з кредитки ПриватБанку і 2,4 млн. – повернення коштів, позичених третім особам.

Очолює рейтинг вінницьких депутатів, які у 2018 році отримали найбільший дохід, Ігор Ткачук. Він із родиною у 2018 році отримали 6 мільйонів 235 тисяч 307 гривень. З них більшу частину становить дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав майже у 5 мільйонів. Ще 860 919 грн. Ігор Віталійович отримав на посаді директора Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України». Дружина Ігоря Ткачука – Людмила Станіславенко – отримала зарплату та дивіденди у ТОВ «АЯГіК» сумарно у розмірі 329 120 грн. Решта – це страхові, пенсія, пенсійні внески та проценти.

Нагадаємо, що згідно з частиною 1 статті 45 Закону України “Про запобігання корупції”, а також статтею 3 того ж закону депутати місцевих рад щорічно до 1 квітня мають заповнювати декларації про свої статки та доходи за минулий рік. Ці декларації знаходяться у публічному доступі. Їхню достовірність зобов’язане перевіряти Національне агентство з питань запобігання корупції.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».

 

Коментарі (0)

В рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка охоплює сімнадцять областей України, ГО «Центр громадської...

Цьогоріч першого квітня закінчився черговий термін подання електронних декларацій про майно та доходи, в тому числі, і депутатів...

Звітування депутатів Вінницької міської ради – де дізнатись, що робили депутати у 2018 році?

Усі ми окрім прав наділені ще й обов’язками. Не вирізняються у цьому сенсі й депутати місцевих рад. Так, окрім іншого,...

Чому «мовчать» вінницькі депутати?

У ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» закріплена норма, відповідно до якої місцевим обранцям гарантоване право...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

20:17 Як пройшов концерт Олега Винника у рідному селі? (Прес-служба «Інтер») 18:46 Де перекриють рух та як буде їздити громадський транспорт під час Вінницького напівмарафону 18:31 4-й набір у Школу Маркетингу RIA 18:20 Дощі не відступають. На середу прогнозують грози та град Від читача 17:34 Зеленському нагадали про Януковича 17:12 Нове житло, яхти і розширення дороги: як може змінитися вулиця Коріатовичів? 17:10 ДТП на «зебрі»: 12-річну дівчинку збив Opel, а потім Toyota. Дитина у важкому стані photo_camera 17:00 Дев'ять годин без світла. Кого завтра торкнуться планові відключення? 16:37 Сергій Кармаліта про інавгурацію Президента Зеленського (Прес-служба Сергія Кармаліти) 15:54 ЗМІ: Голова ОДА Валерій Коровій написав заяву про складання повноважень 15:00 Шукають жителів області Наталію та Вадима. Допоможіть у пошуку photo_camera 14:45 Понад 23 мільйони гривень хочуть витратити на ремонт школи в центрі Вінниці 14:12 На чотирьох міських вулицях встановлять понад 100 LED-світильників 13:44 Холодець, дельфіни та Ак-су. Що ви знаєте про Південний Буг? 12:20 Негода в області: підтоплена амбулаторія та перекрита дорога photo_camera 12:19 Обрав кар’єру в ІТ - виграв MacBook від AUTO.RIA! (Новини компаній) 11:36 Взяти приклад у Львова: з'явилась нова петиція, щодо безпритульних тварин 10:52 «Допомоги я так і не знайшла»: власниця кризового центру «Дім мама» закриває заклад 10:00 Без гарячої води: де у місті відключили послугу та наскільки 09:38 На четвертому етапі шахової «Формули-1» господарі випередили конкурентів-жмеринчан
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up