Як вінничанам безплатно опанувати нові професії? Усе про ваучери на навчання

Як вінничанам безплатно опанувати нові професії? Усе про ваучери на навчання
Ваучер — це шанс змінити фах. Держава покриває до 30 тисяч гривень вартості освіти
  • Уже понад пів тисячі вінничан отримали шанс змінити професію або здобути нову спеціальність за кошт держави. 
  • Програма працює по всій Україні та охоплює 155 напрямків — від слюсаря до медика. Але, як і завжди, є обмеження та умови, про які варто знати заздалегідь.

Уже 550 вінничан скористалися ваучерами на навчання з початку 2025 року.

«Ваучер на навчання дає можливість безоплатно змінити професійний напрям чи опанувати нову спеціальність. Сьогодні він доступний у 155 професіях та спеціальностях в ліцензованих закладах освіти України», — повідомили у Вінницькій обласній службі зайнятості.

Серед найбільш популярних професій та спеціальностей, за якими навчалися за ваучерами у цьому році в нашій області, є: медицина; водій автотранспортних засобів; екстрений медичний технік; тракторист; слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; кравець.

Відео дня

Розбиралися, хто може отримати ваучер та за яких умов.

Учасники програми

Цей сертифікат на навчання видають лише один раз. Треба, щоб людина не була зареєстрована як безробітна в центрі зайнятості; не була пенсійного віку. Та необхідно бути в одній з цих категорій:

Скільки дають грошей

Максимальна вартість навчання за ваучером наразі складає 30 тисяч 280 гривень. Якщо вартість здобуття освіти перевищує граничну суму, тоді різниця сплачується самостійно заявником/заявницею.

Для отримання ваучера можна заповнити онлайн-заявку (surl.li/hqpyca). У ній ви вказуєте свої контактні дані (ПІБ, телефон, електронна пошта), обираєте рівень вже здобутої вами освіти (профтех, фахова передвища, вища).

Одразу визначаєте ту професію, яку бажаєте опанувати. Перелік доволі широкий — від бджоляра до фахівця з цивільної безпеки. Далі визначаєте той регіон, де ви хочете навчатися та обираєте центр зайнятості, в якому отримати ваучер.

Або ви можете звернутися до найближчого центру зайнятості (surl.li/ophkae), щоб проконсультуватися із фахівцями та заповнити всі ці дані вручну.

Які треба документи

Для участі в програмі треба підготувати пакет документів: паспорт громадянина України, документ про професійну (професійно-технічну) або фахову передвищу, або вищу освіту, ідентифікаційний код. 

Також необхідно мати посвідки-довідки, що підтверджують категорію, наприклад, учасника бойових дій, про взяття на облік ВПО, копію трудової книжки, акта огляду експертних комісій.

Якщо людина підходить під одну з категорій, то їй видадуть ваучер впродовж восьми робочих днів з моменту подання документів. Як правило, цей сертифікат на навчання можна буде використати протягом 120 днів з моменту його видачі. Протягом цього часу треба звернутися до закладу освіти, пройти процедуру зарахування, укласти договір про навчання.

Власники ваучерів гроші на руки не отримують — усі розрахунки з навчальним закладом здійснює безпосередньо служба зайнятості.

Однак, якщо людина достроково припиняє навчання без поважних причин; порушує умови договору, тоді вона зобов’язана повернути кошти за вже сплачений, пройдений період.

Поширені питання та відповіді

У Держслужбі зайнятості надали відповіді на популярні запитання.

Якщо людина вже навчається в закладі освіти, чи може вона отримати ваучер для відшкодування вартості/компенсації навчання?

— Ні.

Якщо людина отримала ваучер, однак не використала його, чи повинна вона повертати кошти?

— Ні, не повинна.

Якщо людина має професійно-технічну освіту, чи може вона отримати ваучер на здобуття вищої освіти?

— Ні, така людина може отримати ваучер на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні освіти, для неї — це здобуття фахової передвищої освіти.

Хто не може отримати ваучер?

— 1) Зареєстрований безробітний. 2) За наявності підходящої роботи для ВПО та осіб з інвалідністю. 3) Проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття. 4) Не мають професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти.

Куди звернутись за допомогою?

— За консультаціями та роз’ясненнями ви можете звернутися в найближчий центр зайнятості або до нашого контакт-центру: у Facebook Messenger, на «гарячу лінію» за номером: +380 (800) 600 288.

 

Читайте також:

Лише третина дітей потрапляє в садочок: яка ситуація з чергами до дошкільних закладів Вінниці?

Підсумки НМТ: на Вінниччині 84 школярі отримали максимальні 200 балів

Відтік учнів за кордон: яке майбутнє чекає на освіту Вінниччини?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up