Чи можна не сплачувати аліменти під час війни?

Питання належного утримання дітей є пріоритетним для нашої країни не лише у мирний час, а й під час воєнного стану.
Обов’язок зі сплати аліментів передбачений Сімейним кодексом України (глава XV).
Разом з тим, тимчасово на період дії воєнного стану в Україні припиняється звернення щодо стягнення на заробітну плату та інший дохід боржника. Тобто стягувати кошти з доходу боржника на час дії воєнного стану не можна. Однак дане положення не поширюється на стягнення аліментів, а тому стягуватися аліменти під час воєнного стану будуть.
Але ж чому тоді на початку дії воєнного стану майже неможливо було отримати аліменти?
Це було пов’язано з тим, що з метою несанкціонованого втручання були тимчасово заблоковані державні реєстри (зокрема, Єдиний реєстр боржників аліментів, Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень), що мало своїм наслідком фактичне призупинення виконання рішень судів. Проте не призупинило обов’язок зі сплати аліментів як такий.
Наразі доступ до вказаних реєстрів відновлено, а виконавчі провадження щодо стягнення аліментів виконуються.
Важливим є й те, що як у мирний час, так і під час воєнного стану боржник несе відповідальність за прострочення сплати аліментів. Так, у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості (ч. 1 ст. 196 Сімейного кодексу України).
Заборгованість за аліментами платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості або є фізичною особою - підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, або є громадянином України, який одержує заробіток (дохід) у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості (ч. 2 ст. 195 Сімейного кодексу України).
Принагідно зауважу, що у зв’язку з підвищенням з 01.07.2022 року прожиткового мінімуму в Україні зростають і залежні від цього показника соціальні допомоги та виплати, зокрема й аліменти на дітей. Згідно з Сімейним кодексом України мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим за 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ч. 8 ст. 181). Таким чином, з 01.07.2022 року мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить: для дітей віком до 6 років – 1 100 грн. 50 коп. (2 201 грн. 00 коп. х 50%) та для дітей віком від 6 до 18 років – 1 372 грн. 00 коп. (2 744 грн. 00 коп. х 50%).
Причому процес зміни грошових надходжень відбувається автоматично, без звернення до органів державної виконавчої служби.
Коментарі (0)
Як розлучитися під час війни?

Воєнний стан жодним чином не вплинув на можливість розлучитися, адже інститут шлюбу базується на добровільності волевиявлення....

Чи можна відмовитись від отримання повістки?

ТАК! Разом з тим, потрібно розуміти, що відмовитись від повістки просто так, бо не хочеться приходити до військкомату,...

Чи можна не сплачувати аліменти під час війни?

Питання належного утримання дітей є пріоритетним для нашої країни не лише у мирний час, а й під час воєнного стану. Обов’язок...

Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
22:55 Знакова подія і сенси: «Sound of Ukraine» вразив шедеврами й листами українок вільному світу play_circle_filled photo_camera 21:07 У Муніципальному притулку Вінниці волонтери безкоштовно стерилізують безпритульних тварин photo_camera 19:44 Подільський зоопарк організовує захід з нагоди свята Івана Купала photo_camera 18:17 Небезпека в Інтернеті: ворог вербує підлітків для скоєння диверсій на території України Від читача 20:34 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 17:31 PIROGOV SKY повертається! До вересня у Вінниці проходитимуть незабутні концерти просто неба play_circle_filled photo_camera 16:57 Чемпіонка підіймає більше власної ваги. Відібрали штангістів на чемпіонат України photo_camera 16:43 Вінничанин силоміць забрав усі гроші з каси закладу швидкого харчування у Вінниці play_circle_filled 16:16 Традиції, ремесла і сучасна музика: як у Вінниці проходить фестиваль «Живий вогонь» photo_camera 15:23 Раніше засуджений чоловік повторно обікрав пенсіонера і знову попався 15:18 Новини України та світу за минулий тиждень: огляд у мемах 14:17 Волонтери оголосили збір 160 мільйонів гривень на тисячу приладів нічного бачення для ЗСУ 12:42 Рятувальники зняли з дерева 12-річну дівчинку, яка не могла самостійно спуститися 11:44 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 11:33 Воїн-енергетик Ігор з Ладижинської ТЕС отримав високу нагороду «Золотий Хрест» photo_camera 10:37 На Вінниччині вночі лунали вибухи: оборонці неба знищили 12 ракет та 13 дронів над Україною 09:17 Сьогодні в Україні — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Історія та прикмети 22 червня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up