Чи можна не сплачувати аліменти під час війни?

Питання належного утримання дітей є пріоритетним для нашої країни не лише у мирний час, а й під час воєнного стану.
Обов’язок зі сплати аліментів передбачений Сімейним кодексом України (глава XV).
Разом з тим, тимчасово на період дії воєнного стану в Україні припиняється звернення щодо стягнення на заробітну плату та інший дохід боржника. Тобто стягувати кошти з доходу боржника на час дії воєнного стану не можна. Однак дане положення не поширюється на стягнення аліментів, а тому стягуватися аліменти під час воєнного стану будуть.
Але ж чому тоді на початку дії воєнного стану майже неможливо було отримати аліменти?
Це було пов’язано з тим, що з метою несанкціонованого втручання були тимчасово заблоковані державні реєстри (зокрема, Єдиний реєстр боржників аліментів, Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень), що мало своїм наслідком фактичне призупинення виконання рішень судів. Проте не призупинило обов’язок зі сплати аліментів як такий.
Наразі доступ до вказаних реєстрів відновлено, а виконавчі провадження щодо стягнення аліментів виконуються.
Важливим є й те, що як у мирний час, так і під час воєнного стану боржник несе відповідальність за прострочення сплати аліментів. Так, у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості (ч. 1 ст. 196 Сімейного кодексу України).
Заборгованість за аліментами платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості або є фізичною особою - підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, або є громадянином України, який одержує заробіток (дохід) у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості (ч. 2 ст. 195 Сімейного кодексу України).
Принагідно зауважу, що у зв’язку з підвищенням з 01.07.2022 року прожиткового мінімуму в Україні зростають і залежні від цього показника соціальні допомоги та виплати, зокрема й аліменти на дітей. Згідно з Сімейним кодексом України мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим за 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ч. 8 ст. 181). Таким чином, з 01.07.2022 року мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить: для дітей віком до 6 років – 1 100 грн. 50 коп. (2 201 грн. 00 коп. х 50%) та для дітей віком від 6 до 18 років – 1 372 грн. 00 коп. (2 744 грн. 00 коп. х 50%).
Причому процес зміни грошових надходжень відбувається автоматично, без звернення до органів державної виконавчої служби.
Коментарі (0)
Як розлучитися під час війни?

Воєнний стан жодним чином не вплинув на можливість розлучитися, адже інститут шлюбу базується на добровільності волевиявлення....

Чи можна відмовитись від отримання повістки?

ТАК! Разом з тим, потрібно розуміти, що відмовитись від повістки просто так, бо не хочеться приходити до військкомату,...

Чи можна не сплачувати аліменти під час війни?

Питання належного утримання дітей є пріоритетним для нашої країни не лише у мирний час, а й під час воєнного стану. Обов’язок...

Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Вінниччина заробила найбільше в агросекторі — майже 293 мільярди гривень за минулий рік 20:09 Бійці «Червоної Калини» отримали відзнаки за стійкість на передовій 19:05 Держава повертає своє: на Вінниччині через суд відібрали гідроспоруди вартістю понад 250 мільйонів 18:33 Відтепер увесь бензин — зі спиртом: чи погано це та яка ситуація на АЗС Вінниці? photo_camera Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 18:12 На Вінниччині перевірили понад 400 об’єктів водопостачання. Що показали результати 17:10 Пілот штурмової авіації Ігор Пархоменко отримав найвищу державну нагороду 16:34 «Гітлерівців з караваєм не зустрічали»: записки лікаря «Пироговки» під час окупації Вінниці 16:03 Карен Аветісян, який у січні збив двох студенток у центрі Вінниці, отримав умовний термін play_circle_filled 15:15 Порівнюємо зарплати у Вінниці та сусідніх обласних центрах: як вони змінилися з минулого року 14:45 В сімейному шаховому турнірі змагалися всі – від дошколяриків до пенсіонерів 14:35 У селі під Баром зловили наркоділка з 47 кілограмами канабісу. Суд дав йому дев’ять з половиною років тюрми 14:25 Дитячі розважальні центри Вінниці або чим зайняти діток у холодну пору року (партнерський проєкт) 13:42 У Вінницькій колонії «смотрящий» влаштував шахрайську схему, видуривши півмільйона гривень 13:35 Як добре знаєте нові назви вулиць Вінниці? Пройдіть тест від «20хвилин» 13:06 Вінницький підприємець сплатив 4,5 мільйона податків після візиту БЕБ 12:44 В Стрижавському будинку-інтернаті влаштували концерт «Вишиванки моєї мами» 12:04 У Жмеринській лікарні облаштовують реабілітаційне відділення для цивільних та військових 11:25 «Ворог сильний. Але стратегічно ми його переграємо» (соціальна реклама) 11:02 Колишнього капітана Повітряних сил ЗСУ засудили до 15 років позбавлення волі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up