Чи можна не сплачувати аліменти під час війни?

Питання належного утримання дітей є пріоритетним для нашої країни не лише у мирний час, а й під час воєнного стану.
Обов’язок зі сплати аліментів передбачений Сімейним кодексом України (глава XV).
Разом з тим, тимчасово на період дії воєнного стану в Україні припиняється звернення щодо стягнення на заробітну плату та інший дохід боржника. Тобто стягувати кошти з доходу боржника на час дії воєнного стану не можна. Однак дане положення не поширюється на стягнення аліментів, а тому стягуватися аліменти під час воєнного стану будуть.
Але ж чому тоді на початку дії воєнного стану майже неможливо було отримати аліменти?
Це було пов’язано з тим, що з метою несанкціонованого втручання були тимчасово заблоковані державні реєстри (зокрема, Єдиний реєстр боржників аліментів, Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень), що мало своїм наслідком фактичне призупинення виконання рішень судів. Проте не призупинило обов’язок зі сплати аліментів як такий.
Наразі доступ до вказаних реєстрів відновлено, а виконавчі провадження щодо стягнення аліментів виконуються.
Важливим є й те, що як у мирний час, так і під час воєнного стану боржник несе відповідальність за прострочення сплати аліментів. Так, у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості (ч. 1 ст. 196 Сімейного кодексу України).
Заборгованість за аліментами платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості або є фізичною особою - підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, або є громадянином України, який одержує заробіток (дохід) у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості (ч. 2 ст. 195 Сімейного кодексу України).
Принагідно зауважу, що у зв’язку з підвищенням з 01.07.2022 року прожиткового мінімуму в Україні зростають і залежні від цього показника соціальні допомоги та виплати, зокрема й аліменти на дітей. Згідно з Сімейним кодексом України мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим за 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ч. 8 ст. 181). Таким чином, з 01.07.2022 року мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить: для дітей віком до 6 років – 1 100 грн. 50 коп. (2 201 грн. 00 коп. х 50%) та для дітей віком від 6 до 18 років – 1 372 грн. 00 коп. (2 744 грн. 00 коп. х 50%).
Причому процес зміни грошових надходжень відбувається автоматично, без звернення до органів державної виконавчої служби.
Коментарі (0)
Як розлучитися під час війни?

Воєнний стан жодним чином не вплинув на можливість розлучитися, адже інститут шлюбу базується на добровільності волевиявлення....

Чи можна відмовитись від отримання повістки?

ТАК! Разом з тим, потрібно розуміти, що відмовитись від повістки просто так, бо не хочеться приходити до військкомату,...

Чи можна не сплачувати аліменти під час війни?

Питання належного утримання дітей є пріоритетним для нашої країни не лише у мирний час, а й під час воєнного стану. Обов’язок...

Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Сонце палитиме в неділю. На Вінниччині очікують до +34°C 20:26 У Гайсинському районі з річки Південний Буг дістали тіло 47-річного чоловіка 20:06 У Вінниці вручили житлові сертифікати 60 родинам військових і загиблих Героїв photo_camera 19:05 У Тростянецькій громаді за понад вісім мільйонів відремонтували дві ключові дороги державного значення Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:09 Ведмежата Подільського зоопарку тішать відвідувачів літніми водними іграми play_circle_filled 17:06 У Вінницькій області за пів року зафіксували 79 випадків сказу серед тварин 16:02 Як будували мазанки на Поділлі: від глини і соломи до саману й кізяка photo_camera 15:07 Рецидивіст з Одещини побив, зв’язав та вкрав майно у старенької – суд виніс вирок 14:14 У Вінниці почали змінювати головну вулицю. Що робитимуть найближчим часом? (Візуалізація) 13:06 На набережній Roshen відбувся благодійний концерт на підтримку бригади «Червона калина» play_circle_filled 11:43 Смертельні аварії на Вінниччині: у Барі загинула 75-річна велосипедистка, у Турбові — 24-річний мотоцикліст 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 10:43 У Вінницьких Хуторах сварка під чарку закінчилася ножовим пораненням 10:18 Над Україною летіли 322 дрони. Основний удар — по сусідній Хмельниччині 09:56 До Дня спортивного журналіста у Вінниці започаткували футбольні змагання пам’яті колег photo_camera 09:52 На Магістратській водій KIA збив мотоцикліста. Подробиці аварії play_circle_filled 09:12 Вінниця прощається з Героєм: пішов із життя легкоатлет і захисник Анатолій Зерук 08:16 Цей день, 5 липня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up