Чи можна не сплачувати аліменти під час війни?

Питання належного утримання дітей є пріоритетним для нашої країни не лише у мирний час, а й під час воєнного стану.
Обов’язок зі сплати аліментів передбачений Сімейним кодексом України (глава XV).
Разом з тим, тимчасово на період дії воєнного стану в Україні припиняється звернення щодо стягнення на заробітну плату та інший дохід боржника. Тобто стягувати кошти з доходу боржника на час дії воєнного стану не можна. Однак дане положення не поширюється на стягнення аліментів, а тому стягуватися аліменти під час воєнного стану будуть.
Але ж чому тоді на початку дії воєнного стану майже неможливо було отримати аліменти?
Це було пов’язано з тим, що з метою несанкціонованого втручання були тимчасово заблоковані державні реєстри (зокрема, Єдиний реєстр боржників аліментів, Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень), що мало своїм наслідком фактичне призупинення виконання рішень судів. Проте не призупинило обов’язок зі сплати аліментів як такий.
Наразі доступ до вказаних реєстрів відновлено, а виконавчі провадження щодо стягнення аліментів виконуються.
Важливим є й те, що як у мирний час, так і під час воєнного стану боржник несе відповідальність за прострочення сплати аліментів. Так, у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості (ч. 1 ст. 196 Сімейного кодексу України).
Заборгованість за аліментами платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості або є фізичною особою - підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, або є громадянином України, який одержує заробіток (дохід) у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості (ч. 2 ст. 195 Сімейного кодексу України).
Принагідно зауважу, що у зв’язку з підвищенням з 01.07.2022 року прожиткового мінімуму в Україні зростають і залежні від цього показника соціальні допомоги та виплати, зокрема й аліменти на дітей. Згідно з Сімейним кодексом України мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим за 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ч. 8 ст. 181). Таким чином, з 01.07.2022 року мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить: для дітей віком до 6 років – 1 100 грн. 50 коп. (2 201 грн. 00 коп. х 50%) та для дітей віком від 6 до 18 років – 1 372 грн. 00 коп. (2 744 грн. 00 коп. х 50%).
Причому процес зміни грошових надходжень відбувається автоматично, без звернення до органів державної виконавчої служби.
Коментарі (0)
Чи можна не сплачувати аліменти під час війни?

Питання належного утримання дітей є пріоритетним для нашої країни не лише у мирний час, а й під час воєнного стану. Обов’язок...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

21:16 «Щодня більше двох годин знаходитесь близько від генератора — можете втратити слух» 21:01 Соціально відповідальний блог: любителів соцмереж запрошують на безплатний курс photo_camera 20:45 Що змінилося у військовому обліку з початку 2023? Пояснює юристка 20:33 За три тисячі доларів на надувному човні намагалися втекти з України photo_camera Від читача 19:05 Потрібен час: Енергетики не припиняють реанімувати українську енергосистему 19:46 Збитки 500 тисяч гривень: оголосили підозру чоловікам, які підробляли елітний алкоголь photo_camera 19:04 У Вінниці офлайн працює 36 закладів дошкільної освіти photo_camera 18:44 Протези бійцям безкоштовно: як військовим повернути ноги і руки, втрачені на війні 18:35 Вінницьку молодь завтра запрошують на зустріч з пожежником photo_camera 18:23 Не сподівалися, що буде стільки цукру. Які прогнози з ціною на солодкі кристали? 18:08 Яна Матвійчук: Чиновники почали відбудовувати Україну без чіткого плану (Новини компаній) 17:54 Громадяни Узбекистану хотіли потрапити за хабар до Вінниччини play_circle_filled photo_camera 17:53 Роботи ще багато: триває ліквідація надзвичайної ситуації у Ладижині photo_camera 17:34 Національний рекорд України: 15-річна вінничанка вишила мапу країни photo_camera 17:19 Уламки збитої ворожої ракети впали на території Вінниці photo_camera 16:39 У Жмеринському районі Hyundai збив п'ятьох людей. Водій утік з місця ДТП photo_camera 16:15 Тягнучок не буде? Як хочуть змінити рух на перехресті Зодчих-Пирогова photo_camera 15:48 Зеки з колонії дурили військових та їх родичів: «заробляли» по 100 тисяч вдень play_circle_filled photo_camera 14:59 ФОТО ДНЯ: як мобільні вогневі групи нищать ворожі іранські дрони-камікадзе на Вінниччині photo_camera 14:01 Ворог атакував Україну 55 ракетами різного базування. Три — збили на Вінниччині photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up