За тиждень 28 вінничан отруїлися грибами. Поради, які вбережуть життя

За тиждень 28 вінничан отруїлися грибами. Поради, які вбережуть життя

На Вінниччині, лише за останній тиждень, зареєстрували 21 випадок отруєння грибами: 

  • постраждали 28 людей (п'ять сімейних вогнищ), в тому числі дитина дев'яти років.

Летальних випадків немає.

За інформаційними даними Міністерства охорони здоров’я України відомо, що за поточний період 2020 року в Україні почастішали випадки отруєння грибами.

Аналіз випадків отруєнь свідчить, що люди плутають помилково печериці та сироїжки з отруйними маремухами та іншими грибами. Крім того, неправильне приготування грибів або збір їх біля узбіч дороги призводить до прояву клінічних симптомів отруєння.

Симптоми отруєння грибами:

Відео дня
  • Нудота, блювота, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла - з'являються протягом 30-60 хвилин після вживання неякісних страв з грибів. Такі отруєння можуть мати серйозні наслідки для системи травлення.
  • Галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності - найнебезпечніші симптоми, які з'являються протягом двох години після вживання грибів, що вражають нервову систему. Якщо постраждалому не надати медичну допомогу у перші години, то врятувати його життя складно.
  • Найбільш отруйними є токсини блідої поганки, мухоморів, сморжів - підступність їх у тому, що отрута, потрапивши до шлунку, протягом тривалого часу (до трьох діб) може не викликати жодних симптомів. Ознаки отруєння можуть проявитися лише тоді, коли у шлунку не залишиться жодного сліду від грибів, а людина вже й забуде, що їх їла. Запаморочення, нудота, сильна спрага, судоми, посиніння губ та нігтів, похолодіння рук та ніг - все це виникає, коли отруйні речовини сягають мозку.

Категорично забороняють їсти гриби дітям, вагітним жінкам та людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту або печінки чи з хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів.

Варто зазначити, що в Україні зустрічається близько 80 видів неїстівних шапинкових грибів. Приблизно 20 із них особливо небезпечні для життя людини.

Правила:

  • Ніколи не кладіть у кошик невідомі вам гриби та остерігайтесь пластинчатих грибів.
  • Під час посухи взагалі відмовтесь від збору грибів, у спеку змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду і накопичує токсини.
  • Не збирайте гриби, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки.
  • Не збирайте гриби поблизу узбіч чи на радіаційно забруднених територіях.
  • Уважно перевіряйте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі.
  • Не вживайте гриби у сирому вигляді.
  • Відібрані гриби спочатку промийте, а потім відваріть декілька разів у підсоленій воді протягом 30 хвилин.
  • Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.

Не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять ветеринарно-санітарний контроль.

Краще взагалі відмовитись від споживання дикорослих грибів, як від продукту, а споживати штучно вирощені печериці або гливи, купуючи їх в магазинах!

Якщо після споживання грибів ви помітили нездорові ознаки (нудота, блювота, головний біль, галюцинації тощо):

  • Негайно викликайте швидку допомогу, а до її приїзду промийте шлунок 1-2 літрами розчину марганцівки або сольового розчину. Пийте багато рідини.
  • При полегшені симптомів все одно зверніться до найближчої лікувальної установи.
  • Якщо після отруєння залишились гриби - в жодному разі не викидайте їх, аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.

Бережіть себе і своїх близьких! Будьте обачними!

 

Читайте також:

В Україні продовжили режим надзвичайної ситуації до кінця року. Що це значить?

«Друзі дістали ліки, яких немає в Україні»: коронавірус убив сім'ю лікаря Колодька

Три смерті за добу від коронавірусу на Вінниччині: цифри по районах

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Сонце палитиме в неділю. На Вінниччині очікують до +34°C 20:26 У Гайсинському районі з річки Південний Буг дістали тіло 47-річного чоловіка 20:06 У Вінниці вручили житлові сертифікати 60 родинам військових і загиблих Героїв photo_camera 19:05 У Тростянецькій громаді за понад вісім мільйонів відремонтували дві ключові дороги державного значення Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:09 Ведмежата Подільського зоопарку тішать відвідувачів літніми водними іграми play_circle_filled 17:06 У Вінницькій області за пів року зафіксували 79 випадків сказу серед тварин 16:02 Як будували мазанки на Поділлі: від глини і соломи до саману й кізяка photo_camera 15:07 Рецидивіст з Одещини побив, зв’язав та вкрав майно у старенької – суд виніс вирок 14:14 У Вінниці почали змінювати головну вулицю. Що робитимуть найближчим часом? (Візуалізація) 13:06 На набережній Roshen відбувся благодійний концерт на підтримку бригади «Червона калина» play_circle_filled 11:43 Смертельні аварії на Вінниччині: у Барі загинула 75-річна велосипедистка, у Турбові — 24-річний мотоцикліст 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 10:43 У Вінницьких Хуторах сварка під чарку закінчилася ножовим пораненням 10:18 Над Україною летіли 322 дрони. Основний удар — по сусідній Хмельниччині 09:56 До Дня спортивного журналіста у Вінниці започаткували футбольні змагання пам’яті колег photo_camera 09:52 На Магістратській водій KIA збив мотоцикліста. Подробиці аварії play_circle_filled 09:12 Вінниця прощається з Героєм: пішов із життя легкоатлет і захисник Анатолій Зерук 08:16 Цей день, 5 липня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up