Голкотерапія — один з методів лікування, який оточений міфами. Деякі впевнені, що за допомогою голок можна зцілити будь-які хвороби. Інші не вірять, що укол голкою може принести хоч якусь користь. Але, незважаючи на двояке ставлення, акупунктура стала одним з методів терапії, який має свої показання та протипоказання.
Це древня китайська методика лікування. Тоненькі металеві голки вводяться під шкіру у спеціальних точках — так званих меридіанах. Про те, що таке голкотерапія та які хвороби вона лікує, ми поговорили з лікарем-рефлексотерапевтом з досвідом роботи у майже 30-ть років Олегом Корицьким.
— Голкотерапія — це класична східна медицина. На думку прихильників Східного підходу, всі хвороби викликають тим, що порушений потік енергії всередині організму. Якщо ти відновиш цей потік, баланс між силами «інь» і «янь» в організмі, то цього буде достатньо для того, щоб пацієнт вилікувався, — розповідає Олег Корицький. — Голки нагадують краники, які перекривають цей потік енергії. Голковколювання дозволяє лікувати будь-які хвороби.
За словами лікаря, за допомогою голкотерапії лікують численні захворювання: сколіоз, остеохондроз хребта, з проблемами кишково-шлункового тракту, опорно-рухового апарату, серцево-судинними проблемами, дихальної системи. При всіх проблемах нервової системи, а також різні хвороби очей.
— Для того, щоб детально підібрати точки на які треба ставити голки або на які впливати лазером чи фізіотерапевтичними методами треба зробити пацієнту рефлексодіагностику, — каже лікар. — Ми вимірюємо електропровідність шкіри в зоні біологічних активних точок і комп'ютер створює графіки по яких можна подивитися стан внутрішніх органів.
Програма видає табличку, де всі системи органів оцінені за наявністю в них енергії: де її забагато – червоний колір, замало – синій, якщо в нормі – зелений.
— Далі ми визначаємо їх функціональний стан, частоти збудників у цих органах і таким чином ми ставимо рефлексотерапевтичний діагноз, — продовжує лікар-рефлексотерапевт. — Лише після цього ми вже бачимо на які точки треба впливати для того, щоб відновити стан внутрішніх органів, нервової системи, імунної, ендокринної та всіх інших систем організму.
Є й протипоказання. Не можна робити голковколювання, коли людина у дуже складному стані. За словами Олега Корицького, протипоказано робити при інфарктах, інсультах, онкохворобах, наявності кровотечі. Також не можна робити голковколювання вагітним, бо можна посилити тонус матки, що може викликати медикаментозний аборт.
Сама процедура голковколювання займає близько півгодини. Голки вставляють у шкіру рук, ніг, на грудну клітину та спину. Є й така методика, коли ставлять на лице або вухо. Це роблять при захворюваннях носа, горла та очей.
Якщо для обличчя, то голки довжиною близько трьох сантиметрів, а якщо лікар ставить на інші ділянки тіла, то голки довжиною у п'ять сантиметрів.
— Ставиться голка на глибину від 1 до 1,5 сантиметра. Якщо ми говоримо про обличчя, то лише 1-2 міліметра, — каже лікар. — Сам момент постановки голки трішки болючий, а потім пацієнт просто відпочиває. Дуже часто пацієнти навіть засинають, бо настільки розслабляється нервова система.
У перший сеанс можна ставити до 10 голок, за словами лікаря. Тоді з кожним сеансом кількість зростає, але максимум до 20.
— Бувало у моїй практиці таке, що людина до мене прийшла на костилях, а після голковколювання, пацієнт йшов й забував про костилі, — каже лікар. — Взагалі, 90 % болі йде після першого сеансу, а з тими 10% потрібно боротися ще девять сеансів. Найчастіше я призначаю пацієнтам десять сеансів.
У лікаря є спеціальна програма для корекції ваги. Як пояснює Корицький голковколювання допомагає схуднути за рахунок того, що нормалізує обмін речовин, більше виділяються гормонів щитовидної залози і починають згоряти жири.
— При цьому мої пацієнти дотримуються дієти у 500 калорій та вживають гомеопатичні препарати, — каже лікар. — Якщо дотримуватись усіх правил, то йде мінус 400 грамів в день, а об'єм зменшується на один дюйм щодня. Курс такого лікування триває 26 днів і за цей час пацієнт худне на 10 кілограм.
Також є методики голкотерапії, які допомагають при алкоголізмі. Проте лікар каже, що він не ставить голки, якщо я бачить, що у людини є залежність.
— Відповідна методика голкотерапії відновлює роботу нервової системи та покращує кровообіг мозку, тому й знімається тяга до алкоголю, — каже Олег Корицький.— А от з курцями я працюю постійно. Голкотерапія дуже ефективна, якщо людина хоче кинути курити. За один сеанс повністю можна зняти тягу до цигарок. Сеанс розрахований на те, що запустити нікотин, який є в організмі, в обмін речовин. Він просто згорає і у людини потреби в нікотині вже більше немає. Так, залишається психологічна залежність, тут треба боротись за допомогою психотерапії.
Читайте також:
Чверть українців не лікуються через брак грошей. Як вінничани оцінюють медицину?
Не страшно. Коли і як підготуватись до першого прийому гінеколога
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер