На Вінниччині виписали понад 1600 штрафів за перевантаження фур, та загалом порушень меншає

- За п’ять місяців цього року WIM-комплекси автоматичного зважування в русі зафіксували в Україні 2 441 порушення. Це значно менше, ніж торік — і за кількістю, і за сумою штрафів.
- На Вінниччині з початку роботи системи виписали 1624 постанови, що свідчить про активну роботу контролю. Найбільше порушень фіксують на Київщині, Дніпропетровщині та Полтавщині.
За перші п’ять місяців 2025 року системи автоматичного зважування у русі (WIM) зафіксували 2 441 випадок перевищення вагових норм вантажівками на загальну суму штрафів майже 29,55 млн гривень. Про це свідчать дані Укртрансбезпеки, оприлюднені в аналітиці Opendatabot.
Це на 34% менше, ніж за аналогічний період минулого року, а загальна сума штрафів знизилась більш ніж удвічі. В середньому штраф за перевантаження становить близько 12 тисяч гривень.
Наразі в Україні діють 57 WIM-комплексів у 20 регіонах країни. Системи допомагають автоматично фіксувати порушення вагових норм без зупинки транспорту.
Компанії стали сумлінніше ставитися до вагових: наразі, в середньому, порушники перевищують навантаження на 10% проти 20% у попередні роки.
Зменшилась й середня сума штрафу — до 12 тисяч гривень проти 22 тисяч у роки напередодні повномасштабного вторгнення.
Втім, у деяких регіонах ситуація гірша. Наприклад, у Чернівецькій області середній штраф цього року — 23,5 тисяч гривень, в Івано-Франківській — 18,4 тисяч гривень.
Загалом з жовтня 2021 року, коли WIM-комплекси почали роботу в Україні, було виписано 38 710 постанов на 629,64 мільйона гривень. Найбільше — у грудні 2021 (3 932 постанови) та січні 2022 (3 728). Зараз темпи знизилися: у 2025 році в середньому, виписується 500 постанов щомісяця. Для порівняння, торік їх було 750, а у 2023 — 1 130.
За весь час роботи системи понад половину протоколів було виписано у 3 регіонах. Безумовним лідером за кількістю постанов є Київщина — 10 588 постанов (27% від загальної кількості). Наслідує Дніпропетровщина — 8 504 постанови (22%) та Полтавщина — 3 493 постанови (9%). На Вінниччині виписали 1624 постанови.
— Варто зазначити, що станом на червень 2025 року в країні функціонує 57 WIM-комплексів у 20 регіонах. Найбільше таких майданчиків зосереджено на Київщині (7) та Хмельниччині (6). По чотири комплекси — у Дніпропетровській, Полтавській та Сумській областях.Однак на практиці порушення наразі фіксує 55 майданчиків у 19 регіонах, згідно з інформацією Укртрансбезпеки, — йдеться в аналітиці Opendatabot.
Після початку повномасштабної доступ до систем WIM був заблокований, а роботу майданчиків — призупинено. Відновлення почалося лише у травні 2022 року. Тоді перезапустили 25 майданчиків у 14 областях, зокрема на ключових логістичних маршрутах поза зоною бойових дій.
Читайте також:
Йому було лише 22: на війні загинув оператор БПЛА Костянтин Тумак
Кого і коли вітати з днем ангела: календар іменин на липень 2025
З полону додому повернулися 11 земляків: серед звільнених — два воїни з Барської громади
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.