В редакцію «20 хвилин» звернулася пенсіонерка Марія Скороходова. Жінка розповіла, що на початку лютого її онука потрапила в аварію, сильно травмувалася і тепер потребує лікування. За словами жінки, водій, який збив студентку, відповідальності уникає і допомагати фінансово не хоче.
— Внучка зі своєю подружкою переходили біля «Урожаю» дорогу, купили воду в бутлях і поверталися в гуртожиток. Було зелене світло для пішоходів, всі машини стояли. А десь вирвався цей чоловік і збив мою дитину, — розповідає Марія Артемівна. — Він запхав дитину в машину, повіз до приватних лікарів, там зробили якісь аналізи і медичне заключення свідчило про те, що зі здоров’ям все добре, травм немає.
Врешті, як каже бабуся, чоловік купив дівчинці знеболювальне та відвіз її назад у гуртожиток.
Поліцію на місце аварії не викликали, як не повідомили і родину Наталії. Про те, що сталося, в сім’ї дізналися згодом, коли дівчинка приїхала додому. Врешті матері та бабусі Наталії вдалося роздобути відео ДТП та знайти контакти чоловіка, який її збив.
— Дитина приїхала додому вся синя, ноги сині, стан паршивий, тіло затерпає, — згадує Марія Артемівна. — Ми поїхали до лікаря, дізнатися, що з дитиною, а нам сказали, що це забій такий. Потім ми дізналися, хто збив дитину. Два тижні чекали, що кривдник нам якось допоможе лікувати дівчинку. Я плакала, просила, він дав мені 5 тисяч гривень під розписку на лікування дитини. Це мала сума, але я взяла ці гроші і ми повезли Наташу в Київський Охматдит. Там з’ясували, що в неї перелом.
Вона зазначає, що столичні лікарі порекомендували дівчині постільний режим, лікувальні масажі та спеціальний корсет, який потрібно носити протягом трьох місяців. Однак він занадто дорогий і родина не може дозволити собі його придбати. А чоловік, який збив Наталію, на контакт не йде.
— Після повернення додому дівчинку шпиталізували в Липовецьку лікарню, там вона пролежала два тижні. В лікарняній палаті зустрічала повноліття. Тим часом ми написали заяву в поліцію, — каже Марія Артемівна. — На лікування онуки грошей знайти не можемо. Корсет коштує від 6 до 13 тисяч гривень, це дуже великі гроші. Нам пропонували допомогу з медколеджу, але Наталія відмовилася від цього. Вона як дізналася, було стільки сліз… Їй ще й допомога психолога потрібна, вона після аварії зовсім замкнулася в собі.
Ми вирішили дізнатися, що розповість водій, який збив дівчинку. Спершу він довго не піднімав слухавку, а коли врешті вдалося почути його голос, сталася несподіванка. Як тільки чоловік почув, що його турбує журналістка, одразу зрозумів з якого питання телефонують.
«А, я зрозумів. Це по Скороходовій. Я думаю, нам треба буде якось поговорити. Тільки я зараз не можу, давайте через півгодини», — сказав Петро Загороднюк.
Через півгодини телефон уже був поза зоною досяжності, а потім — лише гудки.
Схожа ситуація виникла і з лікарем, який оглядав дівчинку одразу після аварії. Він сказав, що на лікарняному, захворів на коронавірус і говорити зможе лише після одужання — зараз, мовляв, йому не до цього.
Пропонуємо переглянути відеозапис з вуличної камери спостереження, що зафіксувала момент аварії:
Нам вдалося поспілкуватися з дитячою лікаркою фізіотерапевткою Русланою Поліщук. Два тижні Наталія була під її спостереженням. Лікарка підтвердила, що отримала рекомендації з Охматдиту щодо масажів та корсету.
— В дівчинки компресійний перелом хребта, їй потрібно спостерігатися в травматолога та сімейного лікування. Лікування було консервативне і здебільшого йдеться про постільний режим. Ми проводили масажі, магніти, лікувальну фізкультуру я не призначала, оскільки травма була недавно і в такому випадку дуже легко нашкодити пацієнту. Корсет їй призначала не я, тому не можу сказати наскільки він доцільний, — розповіла Руслана Поліщук.
Лікарка також сказала, що Наталія має вроджену патологію, в неї вражена центральна нервова система, в анамнезі — ДЦП.
— Зараз дівчинка ходить самостійно, є незначні порушення ходи, але вона самодостатня, вона розумашечка. Можу сказати лише хороше про неї та її стан, як фізичний, так і психологічний. Вчиться вона дистанційно. Ми також проводили консультації з психологом і посттравматичного синдрому в неї не виявили, — наголосила Руслана Поліщук. — На мою думку, їй необхідний постільний режим на твердій поверхні, якщо немає спеціального матрацу, можна використовувати щит, як в старі добрі часи. Ортопедичний матрац може коштувати кілька тисяч гривень, а щит можна збити безкоштовно. Дівчинку потрібно періодично оглядати в терапевта та сімейного лікаря.
Для тих, хто бажає допомогти дівчині грошима на лікування та реабілітацію після ДТП, маємо її реквізити: 5168 7453 0354 5732 (ПриватБанк), Скороходова Наталія Сергіївна.
Читайте також:
«Азартні ігри поряд з райвідділком». У Гайсині журналісти закрили гральний заклад
«Приїхали аж вісім екіпажів поліції». Як і чому у вінницькому барі вилучили весь алкоголь
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Придурошна, їй Богу