Вінничанка Вікторія Бистреніна поділилася з журналістами «20 хвилин» історією лікування хворої на коронавірус бабусі, госпіталізованої до Літинської районної лікарні.
— Бабуся, 74-річна Любов Лапчук, мешкала у Літинському районі одна, ми, всі її рідні — у Вінниці. Коли занедужала, викликали лікаря, зробили експрес-тест, який показав позитивний результат на коронавірус, — розповідає Вікторія. — Коли 22 березня відправили бабусю в інфекційне відділення Літинської районки, її стан був стабільний. В медзакладі одразу вручили нам список медикаментів, які потрібно придбати для лікування. Ми купували дороговартісні антибіотики на загальну суму десь біля 10 тисяч гривень.
Через кілька днів стан бабусі погіршився, і її підключили до кисню. Повторно тест на коронавірус в районці хворій не робили, лише кілька загальних аналізів. Через тиждень, 1 квітня, ми перевезли її у Вінницю, в реанімаційне відділення районної лікарні, зараз вона знаходиться в комі.
Вікторія Бистреніна також повідомила, що коли її бабуся знаходилася в Літинській лікарні, звідти медики могли подзвонити пізно ввечері і сказати, що терміново слід приїхати, оскільки за бабусею потрібен догляд. Нагадаємо, що у відділення з ковідними хворими вхід відвідувачам суворо заборонено.
— Медсестра могла нам зателефонувати у Вінницю і сказати приїжджайте, бо за бабусею потрібен догляд. Ми були здивовані, оскільки в палати ковідних відділень не пускають навіть рідних. Мама була змушена сидіти з бабусею, годувати її, міняти памперси. До речі, ми маємо навіть аудіо запис, де нам дзвонять з лікарні і просять приїхати до бабусі, — говорить співрозмовниця.
Рідні хворої прислали журналісту сайту «20 хвилин» цю телефонну розмову:
Коли рідні ковідної хворої привезли бабусю до Вінниці, дізналися, що таке лікування відбувається безкоштовно.
Ми телефоном поспілкувалися з лікарем-інфекціоністом Літинської районної лікарні Іриною Заверюхою, яка вела хвору Любов Лапчук. Лікар відверто відповіла, що їх медичний заклад не достатньо забезпечений медпрепаратами, які потрібні для повноцінного лікуванні ковідних хворих.
— У нашій лікарні ковідного пакету немає, працюємо на ентузіазмі, — сказала Ірина Заверюха.— Ковідного відділення теж немає, є інфекційне, яке розширили з пологового та терапевтичного. Розраховано на 10 пацієнтів, зараз доставляємо ліжка, бо хворих 15 чоловік і 5 кисневих точок. З 1 квітня нас мали забезпечити ковідними пакетами, але поки йдуть тендери — чекаємо їх числа 12-го. Є у нас антибіотик Цефтріаксон, але його не достатньо для лікування важких ковідних хворих. Тому ми виписали рецепт рідним пацієнтки Любові Лапчук, щоб вони придбали антибіотики Меропенем і Цефепім. Це дороговартісні препарати, які призначають хворим двічі на день, тому вийшла така сума. Апаратів ШВЛ у нас немає, кисень хворі отримують з балонів. Повірте нам, ми працюємо в дуже важких умовах.
На питання, чому вийшло так, що хвору у ковідному відділенні мала доглядати її мама, лікар-інфекціоніст відповіла так:
— По-перше голос на запису не мій, я не дзвонила і не казала, щоб рідні в інфекційному відділенні доглядали хвору Лапчук (голос дійсно інший — автор). — А от донька хворої дійсно просила медперсонал нашої лікарні, щоб хоч на годину її пустили в палату побути біля матері. Ми дозволяли, але в захисному костюмі.
Коли ми днями готували матеріал про аналогічну ситуацію в Тиврівській районній лікарні, в департаменті охорони здоров'я Вінницької області запевняли, що ковідні відділення області забезпечені всім необхідним.
Ми намагалися зв'язатися з керівництвом управління, аби отримати коментар, чому районні лікарні недостатньо забезпечені медикаментами для ковідних хворих, але це нам спочатку не вдалося.
Зрештою засступник директора департаменту охорони здоров'я Вінницької ОДА Тетяна Бондаренко повідомила:
«Літинська центральна районна лікарня працює з ковідними хворими вже місяць. Але НСЗУ затягнули з договором. Вони ще не отримали жодної копійки. Ми чим змогли тим допомогли (ЗІЗ, ліки). А місцева влада жодної копійки не виділила. На жаль. Це питання підніму на нараді з головами РДА. Але гроші в ОТГ».
Якщо лікувалися від ковіду у лікарні ви чи ваші рідні, то за чий кошт?
Сьогодні ввечері, коли ми підготували статтю до публікації, від онуки Вікторії Бистреніної дізналися, що її хвора на ковід бабуся Любов Лапчук 1943 року народження, яку з 22 березня лікували в Літинській районці, а 1 квітня у важкому стані доправили у Вінницьку районну лікарню — померла.
Редакція сайту «20 хвилин» висловлює співчуття рідним та близьким.
Читайте також:
Лікували ковід за гроші хворої чи коштом лікарні? Про конфлікт в тиврівській районці
ПЛР-тест чи обсервація? Нові умови в'їзду в Україну контролюватиме мобільний додаток
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер