ПЛР-тест чи обсервація? Нові умови в'їзду в Україну контролюватиме мобільний додаток

ПЛР-тест чи обсервація? Нові умови в'їзду в Україну контролюватиме мобільний додаток
  • Іноземці можуть потрапити до України за умови негативного ПЛР-тесту. Він має бути зроблений не пізніше, ніж за 48 годин до в'їзду. 
  • Щоб українцям потрапити додому — теж потрібен тест або самоізоляція.
  • Контролюватиме туристів і українців прикордонники та мобільний додаток.

Відтепер, аби українцям відправитися в мандри, потрібно здати ПЛР-тест не лише перед подорожжю, а й перед поверненням або ж відбувати самоізоляцію.

Правила для українців

У прикордонному відомстві зазначили, що двотижневій самоізоляції підлягають громадяни України, які перетинають державний кордон, за винятком тих, хто має негативний ПЛР-тест, який провели не більше, як за 48 годин до перетину.

Оскільки бути 14 днів на самоізоляції мало хто погодиться, а здавати тести перед вильотом чи виїздом закордоном теж бажаючих буде мало, скринінг на відсутність коронавірусу можна буде здати в аеропорту «Бориспіль» або ж відразу по поверненню додому. За цим слідкуватиме мобільний додаток системи «Дій вдома».

Відео дня

Людина, що має перебувати на самоізоляції, встановлює додаток і фотографує себе з певною періодичністю, програма звіряє фотографію особи з еталонною і накладає геолокацію. В разі відсутності людини в заявленому місці, інформація надходить до поліції. 

Мобільний додаток системи «Дій вдома»

Активізувати мобільний додаток системи «Дій вдома» ви маєте під час повернення на територію України. Щоб ви не забули це зробити, вас перевірять прикордонники, — розповідають в туристичних агенціях.

— Якщо у вас не має можливості здати тести за кордоном перед вильотом додому, ви можете здати ПЛР- тест відразу після прибуття чи прильоту в аеропорту «Бориспіль» за 1500 гривень або ж у Вінниці протягом 24 годин після повернення. Вдома це вам коштуватиме 800-1000 гривень, — розповідає менеджер з туризму Віктор Степанчук. — Якщо ж не хочете проводити повторне тестування, ви можете просто два тижні побути на самоізоляції. Аби українці відповідально віднеслися до такого нововведення, кожен турист змушений будете скачати мобільний додаток системи «Дій вдома». Прикордонники це проконтролюють. Результати тесту прийдуть на цей додаток. Ваше перебування самоізоляції теж буде відзначено в системі.

В турагенції також повідомляють, що в зв'язку з подвійним тестуванням значно впали ціни на тури, бо українські мандрівники не до кінця зрозуміли цієї процедури, а відтак поки відмовляються подорожувати.

Тим часом самоізоляцію скасували для українців, які приїдуть з окупованих територій на вакцинацію.

— Громадяни України, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, та особи, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та виїзду з них, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома». У разі неможливості встановлення мобільного додатка вони підлягають обсервації, — додають у МВС.

Правила для для іноземців

У Державній прикордонній службі України уточнили, якими є нові умови в’їзду в Україну для іноземців.

«Щоб потрапити в Україну, іноземці, окрім обов’язкового полісу страхування, повинні мати і негативний результат тестування на COVID-19. ПЛР-тест повинен бути зроблений не більше, як за 72 години до перетину державного кордону. У разі відсутності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування або негативного результату тестування на COVID-19 співробітники ДПСУ відмовлятимуть іноземцям та особам без громадянства у перетині державного кордону», — йдеться на сайті Державної прикордонної служби України.


Читайте також:

Гамарджоба, генацвале! Грузія відкрилася з новими правилами в’їзду для українців

Фіорди, північне сяйво, вулкани... Які ще ексклюзивні тури мають у вінницьких турагенціях?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
×
0%
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 28 квітня по 4 травня, які ви могли пропустити photo_camera 20:05 Ведмедиця вивела на прогулянку малюків: зворушливі кадри з Подільського зоопарку play_circle_filled photo_camera 19:30 Меморіальна дошка лицарям Зимового Походу буде в Ольгополі: 105 років тому з селища вибили більшовиків 19:12 Raptor не з нами, але в серцях: спогади про Героя Віталія Яворського Від читача 09:13 Знову сумна звістка: загинув захисник з Вінничини 18:03 Майже два мільйони гривень від екопорушників скерували на підтримку ЗСУ photo_camera 17:12 На Замковій п'яний водій без прав на Skoda протаранив Opel та намагався втекти photo_camera 16:36 За 45 мільйонів гривень мерія Вінниці купує дрони на дроті — подробиці photo_camera 16:01 «Гідротур» до Молдови не вдався. Прикордонники затримали втікача 15:09 Значні збитки та постраждалий: на Вінниччині за добу сталося майже три десятки пожеж photo_camera 14:34 Прострілене дзеркало та рояль у Білій залі. Що приховує історія вінницької Думи? photo_camera 14:01 Кому на Вінниччині у травні перекриють газ? Список населених пунктів та адрес 13:28 Штрафи до шести тисяч: надзвичайники використовують дрони для виявлення підпалів photo_camera 13:13 Дослідники пройшлися слідами минулого у печерах Поділля: нотатки експедитора photo_camera 12:28 Вінничанка зливала відходи у струмок «Безіменний». Що їй за це буде? photo_camera 12:12 Як ви ставитесь до податку на покупки в Інтернеті? Ми запитали вінничан 11:19 Від кулемета до психології: гвардієць розповідає про війну та навчання photo_camera 10:48 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає photo_camera 10:01 Пішов з життя Петро Одарченко — заслужений лікар України та онкохірург 09:25 Мандруй Вінниччиною: травневі тури, історія та творчість від Офісу туризму photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up