ПЛР-тест чи обсервація? Нові умови в'їзду в Україну контролюватиме мобільний додаток

ПЛР-тест чи обсервація? Нові умови в'їзду в Україну контролюватиме мобільний додаток
  • Іноземці можуть потрапити до України за умови негативного ПЛР-тесту. Він має бути зроблений не пізніше, ніж за 48 годин до в'їзду. 
  • Щоб українцям потрапити додому — теж потрібен тест або самоізоляція.
  • Контролюватиме туристів і українців прикордонники та мобільний додаток.

Відтепер, аби українцям відправитися в мандри, потрібно здати ПЛР-тест не лише перед подорожжю, а й перед поверненням або ж відбувати самоізоляцію.

Правила для українців

У прикордонному відомстві зазначили, що двотижневій самоізоляції підлягають громадяни України, які перетинають державний кордон, за винятком тих, хто має негативний ПЛР-тест, який провели не більше, як за 48 годин до перетину.

Оскільки бути 14 днів на самоізоляції мало хто погодиться, а здавати тести перед вильотом чи виїздом закордоном теж бажаючих буде мало, скринінг на відсутність коронавірусу можна буде здати в аеропорту «Бориспіль» або ж відразу по поверненню додому. За цим слідкуватиме мобільний додаток системи «Дій вдома».

Відео дня

Людина, що має перебувати на самоізоляції, встановлює додаток і фотографує себе з певною періодичністю, програма звіряє фотографію особи з еталонною і накладає геолокацію. В разі відсутності людини в заявленому місці, інформація надходить до поліції. 

Мобільний додаток системи «Дій вдома»

Активізувати мобільний додаток системи «Дій вдома» ви маєте під час повернення на територію України. Щоб ви не забули це зробити, вас перевірять прикордонники, — розповідають в туристичних агенціях.

— Якщо у вас не має можливості здати тести за кордоном перед вильотом додому, ви можете здати ПЛР- тест відразу після прибуття чи прильоту в аеропорту «Бориспіль» за 1500 гривень або ж у Вінниці протягом 24 годин після повернення. Вдома це вам коштуватиме 800-1000 гривень, — розповідає менеджер з туризму Віктор Степанчук. — Якщо ж не хочете проводити повторне тестування, ви можете просто два тижні побути на самоізоляції. Аби українці відповідально віднеслися до такого нововведення, кожен турист змушений будете скачати мобільний додаток системи «Дій вдома». Прикордонники це проконтролюють. Результати тесту прийдуть на цей додаток. Ваше перебування самоізоляції теж буде відзначено в системі.

В турагенції також повідомляють, що в зв'язку з подвійним тестуванням значно впали ціни на тури, бо українські мандрівники не до кінця зрозуміли цієї процедури, а відтак поки відмовляються подорожувати.

Тим часом самоізоляцію скасували для українців, які приїдуть з окупованих територій на вакцинацію.

— Громадяни України, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, та особи, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та виїзду з них, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома». У разі неможливості встановлення мобільного додатка вони підлягають обсервації, — додають у МВС.

Правила для для іноземців

У Державній прикордонній службі України уточнили, якими є нові умови в’їзду в Україну для іноземців.

«Щоб потрапити в Україну, іноземці, окрім обов’язкового полісу страхування, повинні мати і негативний результат тестування на COVID-19. ПЛР-тест повинен бути зроблений не більше, як за 72 години до перетину державного кордону. У разі відсутності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування або негативного результату тестування на COVID-19 співробітники ДПСУ відмовлятимуть іноземцям та особам без громадянства у перетині державного кордону», — йдеться на сайті Державної прикордонної служби України.


Читайте також:

Гамарджоба, генацвале! Грузія відкрилася з новими правилами в’їзду для українців

Фіорди, північне сяйво, вулкани... Які ще ексклюзивні тури мають у вінницьких турагенціях?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up